Lady_Ef Lady_Ef komentáře u knih

Strašliví Egypťané Strašliví Egypťané Terry Deary

Část, ve které je popisována mumifikace, jsem si kdysi připravila jako referát a tím jsem odstartovala lavinu Děsivých dějin ve své třídě.

23.08.2012 3 z 5

Harry Trottel a ta jemná tenata Harry Trottel a ta jemná tenata Peter M. Jolin (p)

Trochu slabší než předchozí díl, ale taky pobavila.

23.08.2012 2 z 5

Vlčkův sešit špatností Vlčkův sešit špatností Ian Whybrow

Když jsem byla malá, tak jsem ji četla několikrát. A přestože si nevzpomenu téměř na nic, tak vím, že jsem z ní byla nadšená.

23.08.2012 4 z 5

Jediná Fulghumova kniha, ze které jsem byla nadšená. Byla jsem plná radosti a životního optimismu, že jsem je mohla rozdávat. Ale jen do té doby než jsem sáhla po jeho další knize..

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Originální a vtipné. Škoda, že si knížku prohlédnete za pár minut a pak vám nic jiného (než další) díl nezbývá..

Haló, paní Láryfáry Haló, paní Láryfáry Betty MacDonald

Veselé příběhy, které jsem v dětství zbožňovala a přečetla několikrát.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nevím, čím to je, ale knížka mě vůbec nenadchla. Je to sice hezký příběh a určitě měl předat důležité poselství, ale já to v něm prostě nenašla. A taky tvrzení, že "Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl." mi přijde příliš naivní.

23.08.2012 3 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Horor to byl skvělý, bála jsem se a při pohledu do zpětného zrcátka jsem musela na chvíli knížku odložit. Ale občas jsem se musela ke čtení nutit, protože některé pasáže byly celkem nudné..

Sentimentální román Sentimentální román Bianca Bellová

Málo stran pro tolik sentimentu. Nic pro můj žaludek..

23.08.2012 2 z 5

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Po "Kdo chytá v žitě" jsem byla ze Salingera nadšená a hned sáhla po jeho další knize, ale ta mě bohužel zklamala. Možná jsem od ní čekala až příliš, a tak jsem se jen stěží dopracovala k závěru.

Lullaby Lullaby Jean-Marie Gustave Le Clézio

Na konci mi chyběla stránka s vysvětlením, protože jsem celé dílo vůbec nepochopila. Jestli se k němu v budoucnu vrátím, tak na tom snad budu lépe..

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Krásná a vtipná oddechová četba. Velmi se mi líbí autorův popis celé Zeměplochy, takže si ji můžu celou představit (včetně postav a krajiny). Ovšem něco mi v tomto díle chybí..

Persepolis 2 Persepolis 2 Marjane Satrapi

Stejně neuvěřitelné, strhující a dech beroucí jako první díl.

Temnota Temnota Marianne Curley

Tohle je snad má nejoblíbenější série, kterou jsem v dětství četla. Pamatuji si, že jsem tehdy skoro nejedla ani nechodila ven. Týden jsem seděla doma a přečetla celou trilogii.

23.08.2012 5 z 5

130: Odysea 130: Odysea Nikkarin (p)

Kresba je nadprůměrná, ale bohužel jsem si z ní "nesedla na zadek". Příběh je nadprůměrný, ale je v něm příliš mnoho nezodpovězených otázek (které ani nedávají prostor k odpovědi). Přesto jdu na další díl, který snad celou sérii vyzdvihne na zdejší hodnocení.

Mrtvý nebo živý Mrtvý nebo živý Mark Millar

Úryvky z Batmana, Wanted a spousty jiných komiksů doplněné pár stránkami, které dávají dohromady skvělý komiks s dech beroucí kresbou. Na ty ilustrace bych se mohla dívat celý den.

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Souhlasím se Shimargem, v češtině je téměř nečitelný. Ale v angličitně je Clockwork Orange gorgeousness.

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Četla jsem pouze první dva díly (protože druhý už byl o dost horší a bála jsem se, co přijde ve třetím). Ale Květy z půdy mě opravdu nadchly.
Občas mi sice příběh přišel přitažený za vlasy, ale i tak jsem se vžila do pocitů dětí a společně s nimi nenáviděla jejich "babičku" a poté i "maminku". Velmi silný a napínavý příběh, který si za pár určitě přečtu znovu.. a možná se pustím i do zbývajících dílů série.

23.08.2012 5 z 5

Maus II: A tady začalo moje trápení Maus II: A tady začalo moje trápení Art Spiegelman

Autor drží úroveň prvního dílu a pokračuje ve strhujícím a dech beroucím příběhu, který vás nenechá chladným. Občas se mi slzy draly do očí, občas jsem jen nechápavě kroutila hlavou. Člověku se až nechce věřit, co se v té době dělo..

23.08.2012 5 z 5

Nádherný příběh, který mi skutečně vehnal slzy do očí.