Lady_Ef Lady_Ef komentáře u knih

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Smrť je rozhodně nejoriginálnější postava v této i jakékoli jiné galaxii a získal si mě už po pár stránkách. To on mě donutil začít číst tuto knižní sérii.

20.08.2012 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kniha je čtivá, občas dokonce vtipná a romantická, ale svým způsobem prázdná (jako většina romantických knih). Jestli hledáte kvalitní romantický příběh, tak tady ho rozhodně nenajdete.

20.08.2012 1 z 5

Tajemné labyrinty Tajemné labyrinty Carol Gaskin

Půl hodina mého života strávená hledáním Rudolista byla úplně zbytečná.. ten čas za to nestál (ale našla jsem ho! :))

30.08.2013 1 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Hezké moderní sci-fi. Doporučuji shlédnout i film, protože ten se nedrží pevně knižní předlohy a tak vám zážitek z knihy vůbec nezkazí.

23.08.2012 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Úroveň si série stále drží, ale knížky jsem od třetího dílu četla jen proto, abych se dozvěděla detaily, které ve filmu nebyly. Prostě nejsem ten pravej Potterovskej fanda.

23.08.2012 2 z 5

Jediná kniha, která se mi líbila méně než film. A pro mě rozhodně nejslabší díl celé Potterovské série.

23.08.2012 2 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Přestože jsem sérii nedočetla celou (protože mi další díly přišly horší a horší), tak se mi Narnie velmi líbila. A tento díl asi nejvíce z těch (asi 4), které jsem přečetla.

Klíč Klíč Marianne Curley

Celou sérii jsem jako malá přečetla během týdne. A nikdy jsem toho probděného času, kdy jsem hladověla a s kamarády se téměř neviděla, nelitovala.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tak dokonalé, strhující a dojemné. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi líbil více film nebo knížka (asi proto, že jsou téměř identické).

23.08.2012 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Je sice předvídatelná a děj není zpracovaný do hloubky, ale mě to nevadilo. Naopak. Žádné zbytečné "okecávání" a popisování, autor nechává většinu vykreslení postav a okolí na čtenáři. A přestože jsem tušila, co přijde na závěr, ta cesta k němu byla krásná..

23.08.2012 4 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Vydařené pokračování prvního dílu, neméně akční a vtipné, ale přesto trochu slabší..

23.08.2012 4 z 5

130: Hodní, zlí a oškliví 130: Hodní, zlí a oškliví Nikkarin (p)

Stalo se, v co jsem ani nedoufala. Tento díl mi přišel nesrovnatelně lepší než první. Kresba je skvělá, příběh začíná dávat smysl a já se už nemůžu dočkat, co prozradí další díl..

Red Meat. Kniha první Red Meat. Kniha první Max Cannon

Miluju černý humor a miluju sadistický humor (především Bug-Eyed Earla). Takže mi nezbývá než zbožňovat celý tento komiks..

23.08.2012 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jako bych se v tobě viděla, Holdene. Přesto mi někdy nad tvým chováním zůstává rozum stát..

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Příběh je to skvělý a silný, pro mě však byl téměř nečitelný. Zbytečná zdlouhavost a nesmyslné detaily ubírající tomu hlavnímu kouzlo. Ovšem závidím autorce její pevné nervy.. já bych se zhroutila daleko dřív..

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Obrovský rozdíl vzhledem k prvnímu dílu. Tam jsem byla ztracená v záplavě otázek, kdežto tady konečně přicházejí nějaké odpovědi a některé věci začínají dávat smysl. Také byl pro mě příběh akčnější, lépe se mi četl a celkově mě více zaujal.

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

První manga, co jsem kdy četla a byla jsem přímo nadšená! Ze začátku mi trvalo zvyknout si na jiný styl čtení, ale pak jsem se do toho tak vžila, že jsem zase nemohla číst normální komiksy.
Příběh je naprosto fascinující a napínavý, takže hned musím jít na další díl. Začínám přemýšlet i nad seriálem, jenže to bych se pak tolik netěšila na díl No.4

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Knížku jsem měla přečtenou už dávno, ale k filmu jsem se "dokopala" teprve teď a musím říct, že kvalitou jsou vážně srovnatelné. Nicméně kniha je kniha a pro mě vyhrála ona :)

Zápisník smrti 3 Zápisník smrti 3 Tsugumi Ohba

Skvělý jako předešlé dva díly. Chci další a další (a další...)

22.08.2012 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Tak zvrhlé, až je to reálné. Příběh, který vás nepustí, dokud nezjistíte, jestli to Ben dokáže..

22.08.2012 4 z 5