Ladislav73 Online Ladislav73 komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

"Svět je nádherný, růžový, béžový" a na to ostatní "sere pes".

19.01.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Více než případ mě bavil vzájemný vztah hlavních hrdinů a jejich příběh.

09.01.2020 5 z 5

Nejžhavější noc Nejžhavější noc Vladimír Přibský (p)

Takové České skleněné peklo, ale na základě skutečné události. Doporučuji všem.

V zajímavostech odkazy:
Fotky: Tak vyhořel Veletržní palác. Hasiči neměli dost vody.
Jak to vlastně bylo?: Rok 1974: Po příjezdu bylo jasné, že je zle; Veletržní palác hořel a plameny se nekontrolovatelně šířily:

24.08.2019 5 z 5

Stezka odvahy Stezka odvahy Miloš Zapletal

Přečetl jsem několikrát. Taky jsem se díky této knize rozhodl navštívil démonické místo - protrženou přehradu.

31.05.2019 5 z 5

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Škoda, že je to poslední kniha "Velkého" spisovatele. Teď, už je jen jedna možnost, a to začíst číst celou sérii o Zeměploše znovu od začátku.

25.04.2019 5 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Opět se mi potvrdilo, že kniha je lepší než film. Jen díky tomu, že jsem knihu přečetl dříve, jsem si ve filmu všimnul věcí, které tam chybí a které jsou pro příběh zásadní, ale do filmu se to nevešlo. Vřele doporučuji.
"Člověk nežije na zemi proto, aby nabyl bohatství, ale proto, aby nalezl štěstí."

09.03.2019 5 z 5

V Mitfordu je nejlíp V Mitfordu je nejlíp Jan Karon

Po předchozích knihách série Mitford, které se odehrávali ve staré vlasti v Irsku a "doma" v Holly Springs a které mě tolik nebavily, jsem si opět rád přečetl nové události z Mitfordu. Kniha mě moc bavila. Mám rád příběhy z malých městeček nebo vesnic, kde se všichni znají, pomáhají nebo i naopak. A hlavně to není detektivka, kterých je teď nějak všude moc. Jakoby se všude jenom vraždilo. Příběh o životě , lásce, přátelství a vzájemné pomoci.
"Láska je akt nekonečného odpouštění".

09.03.2019 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Lepší než film, podrobněji popsané vězení ve Francii.

08.01.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha se mi moc líbila. Je to první kniha od Třeštíkové a jsem mile překvapen. I když je to román pro ženy, ogaři to můžou číst taky.
„Veselí lidé se dopouštějí více bláznovství než smutní, smutní zato větších.“

21.12.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Stále aktuální téma.
"Každá revoluce končí tím, když se nová prasata dostanou ke korytům.“ — George Orwell.
Tento citát od autora knihy vystihuje podstatu celé knihy.

10.10.2018 5 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Kniha je tentokrát o vzpomínání doktora Fingala O´Reillyho na svá studenstká léta a studenstkou lásku Kitty. Kniha i když je zasazena do jiné doby a místa mi připomněla má studenstká léta a částečně i vztahy smým otcem. Takže příběh je aktuální i dnes.

10.10.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Prostě další dektivka.

10.10.2018 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Přečteno jedním dechem.

Po letech jsem poslouchal audioknihu v excelentní interpretaci Norberta Lichého a stále to tam je.
Prostě skvělá kniha.
Doporučuji.

20.06.2018 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Mám rád příběhy z malých městeček nebo vesnic, kde se všichni znají, pomáhají nebo i naopak. A hlavně to není detektivka, kterých je teď nějak všude moc. Jakoby se všude jenom vraždilo. Příběh o životě a umírání, lásce i nenávisti (té jenom málo).

20.01.2018 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Úplně nejlepší knížka co jsem četl.

29.11.2017 5 z 5