Lacerta.j Lacerta.j komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nakonec prima detektivka. Prvnich 100 stran bylo tezkych, ale pak se rychle zactete. Zaver jsem odhadla, vlastne poprve. Rada kouknu na film.

25.12.2016 3 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

Uf. Po dočtení je mi smutno. Co člověk vydrží... Zpětně jsem si uvědomila, že jsem si po dočtení v pokoji zatopila a najedla se, ikdyž jsem neměla hlad...

25.11.2016 5 z 5

Život před životem – návraty do minulých životů Život před životem – návraty do minulých životů Raymond A. Moody

Nezaujalo.

07.11.2016 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Čtivý příběh který mě ale zaujal až od tří sté strany. Jméno bojovnice jsem si pro sebe upravila, aby se mi líp četlo. Milostný zápletky jsem se trochu bála, ale proběhla v mezích, což mě potěšilo. Ráda si přečtu další díly. Snad už konečně někoho opravdu zabije, když je nám stále podsouváno, jaká je to mašina :D

31.10.2016 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Čas na nikoho nečeká. Silný příbéh. Taky mám svýho netvora. Občas se projeví, ale vždycky ho nečím přehluším.

09.10.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Romanťárny vůbec nečtu, asi proto mi vadila ta přímočarost hned od začátku příběhu - láska na první pohled. Příběh mi k srdci nepřirostl, přišel mi dost neuvěřitelný. Otravovala mě neustálá fascinace "neduhem", filozofování. Ale slza ukápla, to musím přiznat. Po přečtení jsem slhédla film, ale nedokoukala. Nebavil. S rakem ani jiným svinstvem nemám zkušenosti a doufám, že to tak zůstane. Každopádně si člověk při čtení knížky víc uvědomí svůj život a zamyslí se nad tím, jak tráví svůj čas. Což je určitě pozitivní!

26.09.2016 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Do čtení jsem se vrhla s chutí po předchozím nadšení z Dítěte. Příběh se čte dobře a s napětím očekáváte další vývoj. Ale na konci chybí ten VAUUUU efekt. Za mé průměr.

10.09.2016 3 z 5

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

Knížka je hodně čtivá, autor si dal opravdu práci s tím, aby čtenáři poskytl informace o pachateli i obětech. Pak to není jen suché čtení o vraždách. Po přečtení jsem si uvědomila, že se sama pohybuju po místech jako stvořených pro další kapitolu...dá se říct, že jsem teď venku opatrnější...

24.08.2016 5 z 5

1000 věcí, co mě serou 4 1000 věcí, co mě serou 4 Anna Vodrážková

Prima, bavila mě. A určitě bych neměnila stylistiku, když bude hejt napsanej spisovně, nevyzní tak jak to autor myslel :D

08.06.2016 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Nic podobnyho jsem nikdy necetla. Pribeh na me hodne zapusobil. Byla jsem napnuta od zacatku az do konce. Sileny obdobi, skvele vyliceny.

03.05.2016 5 z 5

Popel a kosti Popel a kosti John Harvey

Pohodova dekektivka. Mozna skoda zaveru, kdy jsem cekala ze se hlavni podezrely nevzda tak snadno...

16.04.2016 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Knizka mi prisla pod ruku nahodne v knihovne. Po precteni nekolika komentaru tady na databazi jsem se rozhodla ji pujcit a nelituju. Sice jsem ji neprecetla jednim dechem, ale bylo to velky premahani ji zavrit a jit spat. Opravdu napinavy pribeh u ktereho jsem se i bala, super! Zaver na me zapusobil.

08.04.2016 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Prima.

02.04.2016 3 z 5

Oběšenec Oběšenec T. J. MacGregor

Nebavilo

15.03.2016 2 z 5

Hurikán / Ďáblova slza / Nezapomenutelná cesta / Stinger Hurikán / Ďáblova slza / Nezapomenutelná cesta / Stinger Dick Francis (p)

Ďáblova slza - do knížky jsem se začetla na základě vysokého hodnocení, těšila jsem se na záživnou detektivku. Místo toho jsem se dočkala celkem nudného příběhu s trapným koncem. Zákopník? Šmoulové? Ehm. Poslední stránky jsem si klepala na čelo :)

30.12.2015 2 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Zajímavá detektivka, která mě bavila až do konce. Zezačátku jsem se ale trochu ztrácela ve vyšetřovatelích a jejich rodinách. Konec byl hodně napínavý a nad dalším vývojem jsem přemýšlela i při mytí nádobí :D

24.11.2015 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Asi třikrát během čtení jsem se přemluvila k tomu knížku dočíst. Moc mě nenadchla. Na konci jsem čekala zvrat... Skutečnost, která vyplynula, asi měla být šokem, něčím, co mě mělo "posadit na zadek". Bohužel se tak nestalo... Tak nějak to ke mě neproniklo. Každý má nějaký dětství a je na každým, jak se s tím popasuje. Nechápu tak vysoký hodnocení.

09.11.2015 2 z 5

Sérioví vrazi Sérioví vrazi Stéphane Bourgoin

Zajímavý čtení. Člověk si uvědomí, že by měl být neustále ve střehu. A když teď jezdím na kole lesem, tak už se na lidi kolem dívám jinak :)

03.11.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka mě zklamala. Sáhla jsem po ní s ohledem na vysoký hodnocení a čekala mě nudná knížka bez zvratů. Příběhy z druhý světový války čtu ráda, ale toto byl pro mě omyl a 2* dávám jen proto, že jsem ji dočetla.

12.10.2015 2 z 5

Tak chladná řeka Tak chladná řeka Michael Koryta

Uf, to jsem ráda, že jsem ji konečně dočetla! Nuda 3/4 knihy. Začátek byl slibnej, ale už od půlky jsem se nutila ji dočíst. Nejvíc mi v ději vadily bolesti hlavy u hlavního hrdiny. Zas a znova... Taky mi vadil pomatenej Josiah, překrásná manželka hlavního hrdiny (to v každý knížce musí být postava, ze který přechází zrak?) ...

30.09.2015 1 z 5