Lablynt Lablynt komentáře u knih

Massagre Massagre Darren Shan (p)

Ráda bych teď zmínila jednu svou poznámku, kterou mám k celé sérii Demonata...

Ve škole nás učili, že i fikce má být ve svém smyslu uvěřitelná. Že i když je to stále fikce, stále má svá určitá pravidla... A já musím říct, že ta pravidla Shan nedodržuje.

Ne že bych si stěžovala, líbí se mi, jakou má autor bujnou fantazii, co všechno dokáže vymyslet, ale některé ty momenty mi přijdou moc i na smyšlený příběh (užívání magie - promění si ruku v meč, promění si nohy v meče - až úsměvné). Nicméně i tak se lehce čte, nechybí ani napínavější momenty.

Díl Massagre ale i přesto hodnotím pěti hvězdičkami, protože takové masakry já můžu! :)

13.09.2016 5 z 5

Poutníkova kuchařka Poutníkova kuchařka Roman Žižlavský

Tohle je jedna z knih, která vám změní život.

05.08.2016 5 z 5

Buddha: Příběh osvícení Buddha: Příběh osvícení Deepak Chopra

Úžasná a čtivá kniha!

08.03.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

!! Pozor, tohle bude nejspíš spoiler a hned takhle na začátek. !!
King píše, že ti, které Jacobs léčil, se nakonec stejně zabili a vzali s sebou k Matce své nejbližší. Neodůvodňuje tím trochu, proč některým lidem takhle nepochopitelně hrábne a zabijou sebe i někoho dalšího? Celkem strašidelné. Po přečtení jsem četla/slyšela o několika případech, kdy prostě a zčistajasna "hráblo" chlapci, který zabil svou matku, načež spáchal sebevraždu. Musela jsem si vzpomenout na toto dílo a dosti mě zamrazilo.
!! Konec spoileru, děkuji těm, kteří budou tak hodní a přečtou si ho. :) !!

Dále bych chtěla říct, že jsem měla během četby chuť knihu několikrát odložit. Tolik se rozepisoval o Jamiem, o jeho životě, problému s drogami, až mě to začalo odvádět od hlavního děje. I přesto musím říct, že jsem se díky tomu s hlavní postavou sžila, a málem naprosto pro mě nepochopitelně, jsem uronila slzičku, když pak vzpomínal na svoje zážitky, které na začátku knihy prožil.

Nicméně i přesto jsem knihu prostě musela dočíst, už kvůli tomu, že je to Stephen King. Upřímně, ničeho nelituji. Nevím proč, ale působí to na mě strašně tajemně, skoro strašidelně. Revival hlavně rozhodně patří mezi knihy, které vás ohromně překvapí... Pěkně se čte a autorův styl psaní báječně vtáhne do děje, i když je to jen ten pouhopouhý a nedůležitý popis života.

Nejspíš budu jedna z mála, když Revival doporučím, ale prostě musím. Stephen King je prostě skvělý spisovatel, můj názor na něj se nikdy nezmění.

(Vidina *toho* světa mě donutila otevřít pusu dokořán, wau.)

07.11.2015 5 z 5

Zlodej blesku Zlodej blesku Rick Riordan

Božské. :D
Ale jo, hodlám pokračovat.

09.10.2015 5 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Druhý díl je mnohem lepší! Jedinečný nůž je opravdu ta kniha, na kterou se těšíte, už když jdete spát. Vždycky jsem se těšila, až se začtu, jak se teď bude děj vyvíjet! Tohle je hrozně skvělá kniha a série taky (i když mi ještě zbývá Jantarové kukátko) a já ji doporučuji. Ještě se musím vyjádřit k tomu konci. Nečekaný, zarážející... A poměrně smutný. :( Třetí díl prostě musím přečíst a všichni ostatní by měli taky, aby o tenhle promyšlený a zajímavý příběh nepřišli! :D :)

19.05.2015 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Bože. Nejhorší Kingovo dílo, co jsem zatím četla. Nuda, nuda, nuda. Duch v Domu hrůzy nemá žádný smysl. Kniha ve mně nevzbudila strach ani nic jiného. Nepřiřadím knihu do hororů. Tohle je druhá kniha, která mi dokázala zkazit náladu.

06.03.2015 2 z 5

Království Království Amanda Stevens

Jsem unešená! Tohle je mnohem lepší než první díl této série. Opravdu stojí za přečtení. Napínavé, skvěle napsané. Amelie je opravdu zajímavá postava!

15.10.2014 5 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Čekala jsem víc...

11.10.2014 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Zezačátku mi připadala čtivá, ale nějak ke konci tam toho bylo moc. Jako líbilo se mi to, ale spíš to byl jenom popis, jak to všechno začalo. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla, odkaď se vzala ta skříň, jak vlastně Narnie vznikla.

24.09.2014 4 z 5

Zrada Zrada Gregg Olsen

Zrada se mi líbila mnohem víc, než Závist. Bylo to hodně napínavé, vždy mě kniha překvapila. Určitě hodlám pokračovat ve čtení této série!

21.09.2014 5 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Když jsem to koupila, nevěděla jsem co očekávat. Jediné, co mě zklamalo, byl konec. Jinak jsem knihu měla přečtenou poměrně rychle, protože se vážně hezky čte. :-)

21.09.2014 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Pět hvězd jsem nedala jen proto, že tam bylo málo krve a vnitřností :D

21.09.2014 4 z 5

Vaši duchovní společníci Vaši duchovní společníci Sonia Choquette

Ani jsem se tím nemohla prokousat. Od autorky jsem očekávala něco jiného, v hodně věcech s ní nesouhlasím a někdy jsem tedy vyloženě nechápala. Není to žádnou moji omezeností, nejsem omezená ani "neduchovní", ale tohle bylo moc...hlavně ne Ouija... Zbytečně zdlouhavé, nedoporučuju, jsou mnohem kvalitnější knihy.

24.11.2017 2 z 5

Poselství Tarotu Poselství Tarotu Renata Herber

Zajímavá autorka a fajnová knížka (+ karty samozřejmě), nicméně jen tato publikace stačit nebude. :)

21.06.2017 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Nevím, nevím. Nápad se mi opravdu líbí, ale bylo tam prostě málo akce. Pořád kecali, ona pořád přemýšlela o Devlinovi, o tom, jak by se od něj měla držet dál... Nemůžu říct, že je to úžasná kniha, ale doufám, že ostatní díly mě zaujmou víc.

04.10.2014 4 z 5

Královna Města stínů Královna Města stínů Christoph Marzi

Super, super, super! Tahle série odstartovala mou čtenářskou kariéru :D Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla.

21.09.2014 5 z 5

Teoretická východiska informační vědy: Využití konceptuálního modelování v informační vědě Teoretická východiska informační vědy: Využití konceptuálního modelování v informační vědě Radka Římanová

Skvěla odborná kniha, vše vysvětluje postupně a logicky navazuje, takže se ve výkladu neztratíte. I ta nejsložitější témata jsou rozebrána od úplného základu. Vhodné spíše pro studenty informační vědy.

26.05.2023 5 z 5

Média v tekutých časech: Konvergence audiovizuálních médií v ČR Média v tekutých časech: Konvergence audiovizuálních médií v ČR Václav Moravec

Výborná kniha, jejíž předností je postupné propojování poznatků - tím chci říct, že i úplný laik je schopen se v tématu dostatečně zorientovat. Odborně pojednané, ale psané srozumitelně, takový zlatý střed. Přeci jenom se jedná o knihu z roku 2016, tudíž si myslím, že některá témata se od té doby více vyjasnila, ale i tak je to nadmíru přínosný vhled do současné společnosti.

26.05.2023 5 z 5

Krev Života Krev Života Tom Becker

Nejvíc mě překvapil konec. Vůbec to nedávalo smysl, byl takový prázdný. Ať si jde, vrah. Docela mě zarazilo, že se pak nemluvilo o jeho matce... Ale líbil se mi nápad, takže podle mě si 3 hvězdy u mě zaslouží :-)

21.09.2014 3 z 5