Teoretická východiska informační vědy: Využití konceptuálního modelování v informační vědě přehled

Teoretická východiska informační vědy: Využití konceptuálního modelování v informační vědě https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380623/mid_teoreticka-vychodiska-informacni-ve-MG1-380623.png 5 2 2

V této monografii je formulována a řešena základní teoretická otázka informační vědy, kterou je struktura informačního univerza. Tato struktura je prezentována formou konceptuálního modelu a vytváří nadstavbu standardní struktury univerza bibliografického. Autoři používají konceptuální modelování jako základní analytickou metodu a následně ji aplikují na další oblasti, jako je výzkumné univerzum či oblast specializovaných knihoven. Zvláštní kapitola je věnována vztahu konceptuálních modelů a problematiky sémantického zobrazení.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Teoretická východiska informační vědy: Využití konceptuálního modelování v informační vědě. Přihlašte se a napište ho.

Lablynt
26.05.2023 5 z 5

Skvěla odborná kniha, vše vysvětluje postupně a logicky navazuje, takže se ve výkladu neztratíte. I ta nejsložitější témata jsou rozebrána od úplného základu. Vhodné spíše pro studenty informační vědy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Teoretická východiska informační vědy: Využití konceptuálního modelování v informační vědě v seznamech