La Fiera La Fiera komentáře u knih

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Velmi dobrá kniha, která mě bavila číst a měla něco do sebe. Neokoukaná netradiční romance. Někdy se mi sice jevila trošku přitažená za vlasy, ale proč ne. Líbila se mi myšlenka toho, kam lidé odchází po smrti. (kdo jste četli určitě víte, co myslím.)
Ačkoli jsem se knize kvůli velkému množství kladných ohlasů dlouho vyhýbala, měla jsem strach, že zklame. Jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla.

Vřele doporučuji.

27.01.2015 5 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila, zaujala mne už jen svou anotací a celkem velkým množstvím kladných recenzí.
Možná kvůli anotaci jsem čekala trošku víc ohledně průběhu vyučování (víte něco jako je třeba v HP :D). Toho jsem se dočkala asi tak na půl.
Docela se mi líbila hlavní hrdinka- takové nevyzpytatelné torpédo, svým způsobem mi připomínala Gwendolyn (Z Drahokamů od Kerstin Gier). Možná proto se mi líbila ještě o trošku víc.
Motivy steampunku (se kterým jsem se setkala poprvé) se mi moc líbily a pro mě byly originální. Ostatně ona celá kniha je nápaditá.
Hlavní dějová linka se mi jevila trošku mdlá, po začátku jsem čekala asi trošku víc. A nemůžu si pomoci, ale přidání vlkodlaků a upírů do děje mi přišlo už trošku moc překombinované. Nicméně někomu se to může líbit.
Celkově mi tu však chybělo jakési propojení, kdy bych se začetla a "dýchala pro knihu".

Nicméně jedná se určitě o příjemné a usměvné čtení na odpočinkové chvíle.

10.01.2015 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Moje první setkání s tvorbou Kateřiny Petrusové dopadlo na výbornou. Celou dobu čtení jsem se náramně bavila, užívala si barvité češtiny a děje, který knize rozhodně nechyběl.
Konec byl trošku překvapivý, ale do příběhu mi seděl a správě jej okořenil.

Jen jednu podstatnou chybu jsem na knize našla a to, že mi při prvním čtení vypadla jedna stránka, blbé lepené stránky :(. (A to se ke knihám nechovám jako hulvát ani podle Destrukčního deníku nebo tak.)

29.12.2014 5 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Tak u téhle knížky jsem se dost dobře bavila, co na tom, že se ví od začátku do konce jak to vše dopadne. Autorka má svůj smysl pro humor takový, který mi prostě sedl. A povahy dvou hlavních protagonistů, prostě skvělé.
A ačkoli se jedná o milostný román pro ženy není to zbytečně přeslazené. Skvělá oddychová četba, vřele doporučuji.

28.12.2014 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Kniha se krásně četla, ačkoli děj občas trošku pokulhával. Vzhledem k tomu, že mi knihu zabavila babička a přečetla ji dřív než já- tvrdila, že je to taková slaďárnička- tak jsem očekávala něco drobet jiného. No nevím jako slaďárnička mi to moc nepřilo- to možná až na konci.
Nicméně mne to celkem bavilo. Trošku mi to svým způsobem připomínalo Římanku od Moravia ačkoli je příběh úplně jiný.
Zpočátku je děj trošku nuda a ke konci se najednou stane tolik věcí reálně- nereálných, že se nestačíte divit.

28.12.2014 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Příjemné počtení, víceméně splnilo očekávání. Jen America mi tu začala trochu víc lézt na nervy svojí váhavostí a nerozhodnostní. Jinak však srovnatelné s prvním dílem. Čtivé a chvílemi vtipné.

14.11.2014 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Velmi příjmné čtení, pěkný Kerstinin styl. Dobrý nápad s originálním stylem.
Chvílemi trošku děsivé a trošku spletité, ale autorka si to umí ohlídat, aby se v tom, čtenář stále vyzná.
Teď jsem jen hodně zvědavá na další díl, snad se ho brzy dočkám v čj.

A začátek se sýrem na letišti- dokonalost sama. Zábava od začátku doknce.

30.10.2014 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Zpočátku kniha trošku nuda, potom se trochu něco dělo. Celkově jsem však asi čekala od knihy i autorky něco jiného.
Rozhodně se jedná o pěkné čtení. Ačkoli chvílemi. No nevím spíš bych všem hlavním postavám pár let připsala a vše by mi sedělo o trochu víc. Prostě chování ve 12 letech, já prostě nevím.
Trošku zklamání.

30.10.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Smrtka jako vypravěčka příběhu?- Originální, troufalé, povedené.
Pro mne rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem doposud četla. Zajímavý styl vyprávění, neobyčejného a neokoukaného příběhu. Aneb i na šedém podkladu se to může hýřit barvami.

A musím říct, jsem opravdu ráda, že jsem neviděla film, myslím, že se na něj ani v nejbližší době nepodívám, abych si nezkazila to, jak jsem si celý příběh vykouzlila ve své mysli.

24.10.2014 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Přesně to, co jsem od knihy čekala jsem dostala. :D A možná i něco trošku navíc. Tak mi to plné hodnocení nemějte za zlé. :D

24.10.2014 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Tuhle Brettovu sérii jsem si zamilovala. Po prologu jsem si říkala, že se mi v pořadí již třetí kniha Démonského cyklu asi bude líbit méně než díly předchozí, pokud bude celý jen o Ineveře. No opak byl pravdou, v knize se krásně střídají všechny postavy známé z předchozích dílů. A kniha, ačkoli pro některé byla možná trošku rozlváčnělá, krásně ubíhala. A já si ji užívala od začátku do konce. Musím říct, že možná se mi i Válka za bílého dne líbila více než díly předchozí.
Jen doufám, že Trůn lebek vyjde u nás brzy, když originál má vyjít už v březnu.

23.09.2014 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Takhle knížka je zvláštní. Rozhodně neobvyklý je už jen začátek, který promlouvá přímo ke čtenáři. Poté, už se jedná o klasické vyprávění příběhu. Half Bad je tak trochu neobvyklý celkově. Svojí dějovou linií není moc akční. Pořád jsem čekala, co se stane, kdy se stane, jak se stane a ono nic moc až na konci konečně něco. A najednou konec, téměř v prostřed věty.
Jsem z toho taková rozpačitý 3,5/5*.

09.09.2014 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Velmi dobré, jako ostatně všechny knihy z této série. Nicméně jsem to dost postrádala své oblíbené postavy, ačkoli se jich tu vyrojilo mnoho nových.

27.08.2014 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

První část se mi líbila více než druhá. Trocha cestování po Evropě a citové šmodrchance, První část knihy jsem si užívala víc než druhou, ale ta měla také nějaké světlejší chvilky.
Ale ten konec, to jako vážně konči takto. Fajn, beru, že má další díl, ale i tak.

11.08.2014 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Po zhlédnutí zfilmovaného prvního dílu jsem dostala chuť na dočetní právě vyšlé Aliance. Ale začátkem- vůbec nemám tušení proč- jsem se dlouho nemohla prokousat.
Nakonec tomu pomohlo cestování, kdy jsem knihu dočetla. A musím říct, že nejlepší na celé knize byl závěr. Ten se mi moc líbil. Během knihy se mi líbilo jak měla Veronika promyšlené prostření funkčnost měst atd. Co se mi nelíbilo, bylo, že docela mne štvaly hlavní postavy a některé dialogy byly šílené.

Ale jako završení série a čtení na prázdniny super kniha.

03.08.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha se mi poměrně dobře a rychle četla. Kupodivu i obvyklý romantický děj byl podán výbornou formou plnou humoru. Ano autorčin humor, který knize vtisla mi dokonale sedl, většinou knihy jsem se tedy doslova prosmála.

Vzhledem k označí erotic jsem asi čekala víc erotických scén. Ale kniha příjemně překvapila, že jí tam zase tolik nebylo- výjimkou je až závěr knihy, který je tou nejvíce erotikou nabytou částí. (I když ono možná záleží na úhlu pohledu. ;))

13.07.2014 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Hodnotím tak 4,5 hvězdičkami, zaokrouhleno na pět. Očekávala jsem něco trošku jiného a konec mne celkem překvapil. Stále jsem čekala, co bude velkých tajemstvím a tohle bylo "pěkné". Konec knihy s odstupem dvou měsíců se mi líbil, ačkoli bych asi upřednostnila jen polovinu, kterou jsem od odhalení tajemství očekávala, ale i tak velmi pěkný závěr.

Ačkoli se mi zpočátku kniha příliši nepozdávala, nakonec se mi hodně líbila a krásně se četla. Velké plus dávám i střídání pohledů obou hlavních hrdinů.

A taková malá poznámka pod čarou. Asi jsem docela nepochopila členění téhle knihy někdy je to členěno čísly kapitoly, někdy jménem postavy, z jejích příbehu je v tu chvíli příběh vyprávěn.

04.07.2014 5 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Tento díl na mne působil tak nějak uspěchaně. Ale na druhou stranu konec byl zase moc pěkný. Celkově se mi první díl líbil víc. Ačkoli Astona jsem si oblíbila o něco víc než Brandona. :D

15.05.2014 3 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Svým způsobem mi kniha připomínala film "Jak ztratit kluka v 10 dnech", jen s větším časovým měřítkem. :D Kupodivu se dobře četla a chvílemi i dobře pobavila. Třeba toková scénka na bruslích. :)

11.05.2014 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Nebylo to špatné čtení, celková inspirace Božskou komedií se mi hodně líbila. Ale od jistého okamžiku mi to celé přišlo tak nechutně přeslazené. Nápad dobrý, ale chtělo by to trošku ubrat cukru. :D

03.05.2014 2 z 5