L.Helena L.Helena komentáře u knih

Dítě, které jsem neměla Dítě, které jsem neměla Kate Hewitt

Nevšední téma, které upoutá především čtenářky. Už to tady zaznělo v předešlých komentářích, obzvláště první půlka knihy hodně rozvleklá, nemohla jsem se pořádně začíst. Druhá půlka už víc čtivá, naplněná dějovými událostmi.

10.12.2023 3 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Audiokniha
Pěkné vyprávění, ale většinou ve mně vyvolávalo až sklíčenost a beznaděj.

30.11.2023 3 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Audiokniha
I když v první knize mi přišel příběh Míši o něco zajímavější, tak tady oceňuji především to, jak dokázala popsat, že i po "vyléčení" je to nadále vlastně již celoživotní boj, nejen její vlastní, ale i jejího okolí.
Velkým oživením vyprávění jsou pak příběhy ostatních souputníků.

25.11.2023 3 z 5

Danny, mistr světa Danny, mistr světa Roald Dahl

Audiokniha
Vykreslení lásky otec - syn, syn - otec je moc pěkné. Ovšem na to, že je příběh určen pro děti, mi tam trochu pokulhává morální ponaučení.

25.11.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Audiokniha
Moc krásný příběh, skvěle vyprávěný...

23.11.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Audiokniha
Mám přečtenou již celou tuto sérii, jen první díl mi chyběl. Zpočátku mně to přišlo hodně rozvleklé, pak už jsem se zaposlouchala, i když některá místa byla zbytečně natahovaná. Ale jo, nakonec docela dobré, a aspoň jsem se dozvěděla, jak to všechno začalo.

08.11.2023 4 z 5

Můj drahý manžel Můj drahý manžel Kimberly Belle

Hodně dobrý thriller. I když děti jako rukojmí musí zasáhnout snad každého. Kniha je čtivá, napínavá, pořád se něco děje, nechybí ani zvraty. Doporučuji, stejně jako autorčiny předešlé knihy.

05.11.2023 4 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Dobré počtení. Škoda, že to skončilo právě v momentě, kdy to začalo být hodně zajímavé.

25.10.2023 4 z 5

Co skrývá noc... Co skrývá noc... Kateřina Boudriot Bažantová

Tučňáci na severním pólu?

24.10.2023

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

(SPOILER) Povedený thriller s docela překvapivým odhalením pachatele. Tím, jak přibývá obětí, ubývá možných pachatelů. I když v originále zřejmě může čtenář těch podezřelých mít víc, protože angličtina v první osobě minulého času nerozlišuje rody. Bohužel, v českém překladu již od počátku víme, že pachatelem je žena.

17.10.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Tolik vražd, že se čtenář vůči nim postupně stává až otupělý, přestože se stupňuje brutalita jejich provedení. I když nápad dobrý a čtivost se knize rozhodně nedá upřít.

15.10.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Audiokniha.
Začínala jsem číst několikrát a vůbec jsem se namohla začíst, vždy jsem se dostala tak do 30 - 40 strany a knihu odložila. Později jsem narazila na audioknihu a teprve pak mě to začalo bavit. Nakonec bych řekla, že jde o jeden z těch lepších dílů Aristokratky, i když hodně tomu napomohl přednes Veroniky Khek Kubařové.

15.10.2023 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Hodně jsem se těšila na novou autorčinu knihu, protože všechny předešlé se mi vesměs líbily a hodnotila jsem je na 4 až 5*. Tentokrát však přišlo zklamání. Čtivost knize sice nelze upřít, ale už někde kolem půlky jsem si říkala, kdy konečně přijde to něco víc, než jen popisy nespokojeného života prakticky všech členů rodiny. Jenže i ta nespokojenost byla taková obyčejná, nic, co by bylo výjimečné, takových nespokojených lidí je všude kolem plno. Snad jen že občas se vyskytnou i nějaké pěkné chvilky, a ty tady chyběly. Jo, je tam spousta okamžiků k zamyšlení, čtenář si může představovat, jak by se v určitých situacích zachoval sám, jenže téměř celá kniha je pořád to samé neustále dokola. Gradace příběhu přijde až v samotném závěru, ale protože to bylo celou dobu takové „všední“, tak i přestože to byl výsledek dlouhodobé frustrace, přišlo mi to docela psychologicky neadekvátní, nebo spíš málo vysvětlené a pro mě tím pádem špatně pochopitelné.

11.10.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Dobře se četlo, vyrovnaný poměr mezi vyšetřováním případu a soukromím Eriky. To se ostatně začíná vyvíjet zajímavým směrem, tak doufám, že budou další díly.

11.10.2023 4 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Audiokniha
Zpočátku mi to přišlo hodně dobré, napínavé, akční, poutavé, doslova jsem se nemohla odtrhnout. Postupně jsem se ale začala ztrácet v těch různých verzích reality, výmyslů, pravdy a lží, a všechny akční scény, které ty různé verze doprovázely, byly pořád na jedno brdo. Občas přišel zvrat nebo až šokující fakt, takže o dramatické momenty nebyla nouze, ale stejně už zmizelo to počáteční dychtivé nadšení vracet se ke knize každou volnou chvilku. 3,5*

02.10.2023 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

(SPOILER) Audiokniha
Závěrečný díl, který popisuje vlastně nejdelší časový úsek životních peripetií obou přítelkyň. Opět hodně krušných událostí, málo těch šťastných, vyprávění poutavé, i když vesměs neradostné a plné ztrát. Čekala jsem na konci vysvětlení několika nastolených nevyjasněných událostí, zvláště pak té jedné, jenže závěr přinesl spíš další otázky než nějakou odpověď. Čím víc nad tím přemýšlím, tak mi z toho vychází, že kniha není fikce, ale životní příběh poněkud záhadné autorky, o které vlastně není známo, kdo je. Proto tolik neuzavřených záležitostí.

28.09.2023 4 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Výborné čtení, zajímavý případ i jeho vyšetřování, pravda se odkrývá krůček po krůčku po celou dobu, spousta překvapujících okolností. Akorát mě po dočtení napadá, že život není spravedlivý.

20.09.2023 5 z 5

Audiokniha
Zatím mě každý díl baví o něco víc, než ten předešlý. Asi jsem si na této sérii vypěstovala závislost, protože hned musím jít na závěrečný díl.

19.09.2023 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Audiokniha
I když styl vyprávění je pořád stejný, tak tento díl se mi líbil víc než předešlý. Snad proto, že hlavní hrdinky již nejsou děti a řeší se tak víc dospělácké záležitosti. Nebo jsem je už lépe poznala a baví mě sledovat rozdílnost jejich povah i to, jakým směrem se ubírají jejich osudy.
Jdu hned na další díl.

16.09.2023 4 z 5

Srdeční selhání Srdeční selhání Petra Zhřívalová

Už ani nevím, čím mě kniha zaujala, že jsem si ji přinesla z knihovny. Asi jsem čekala víc z prostředí kardiochirurgie, ale bylo to spíš takové čtení ve stylu levných ženských časopisů s příběhy ze života. Kniha je vlastně terapeutický deník hlavní hrdinky, takže obsahuje spoustu myšlenek, dojmů, pocitů, rozborů situací..., ale ta psychologie mi přijde hodně povrchní, děj dosti nereálný a směr, kam se celý příběh ubírá je až slaboduchý.
Jako nenáročné odpočinkové čtení budiž, zpočátku mě to docela bavilo, ale čím víc jsem se blížila k závěru, tak mě kniha spíš štvala.

14.09.2023 2 z 5