kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Tahle knížka opravdu dokáže zahřát na srdíčku... Nechala jsem se unášet dětským příběhem a užívala si to. Humor spisovatele mě opravdu bavil. Lehké vtípky, které přitom krásně sedí do děje jsou něco pro mě. I když vám není šest, tato kniha může být něco pro vás :) Doporučuji k přečtení!

07.08.2019 5 z 5

Červen Červen Gabrielle Lord

Kniha se mi opět líbila a těším se na další díl. Jenom mi pomalu začíná lézt na nervy, jak je děj pomalu jednotvárný. Call utíká, něco získá, něco jiného ztratí a běží zase dál. Ale jinak za mě pořád skvělá série. Doporučuji k přečtení!

05.08.2019 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tahle knížka se mi opravdu líbila. Zamilovaný příběh mě unášel po řádkách stránek a já jsem nedokázala přestat číst. Přitom je příběh krutě reálný a období 2. světové války to ještě dokresluje. Byla jsem zvědavá, jak kniha nakonec dopadne a poslední stránky jsem četla se smutkem, že už další nepokračují. Doporučuji k přečtení!

03.08.2019 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Kniha mě trochu zklamala. Slyšela jsem, že tato kniha je vtipná a zábavná. Nemohu říct, že to určitým způsobem není pravda, ale nebylo to nic pro mě.

31.07.2019 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knížka se mi opravdu líbila. Začátek mě trochu nebavil, ale potom jak se to rozjelo, tak to byla bomba. Moc se mi líbilo, že kniha byla vyprávěna více postavami a děj se překulil k tomu ke komu to bylo zrovna zapotřebí. Spisovatel vnášel do knihy moudra, ale ne zase tolik, aby se z toho stala přemoudřelá kniha. Také na mě dokázal přenést emoce skrz stránky - radost, znechucení, smích, strach... a přesně za to má můj velký obdiv. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

30.07.2019 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Kniha se mi líbila. Bohužel, ale nemohu dát celých 5 hvězdiček. Obsah zněl jako úžasné sci-fi, ale připadalo mi to spíše jako romantika. Námět se mi opravdu moc líbil, ovšem z konečného zpracování jsem nakonec byla docela zklamaná a celý příběh byl lehce předvídatelný. Pokud ale pominu tuto část, tak se mi kniha opravdu líbila a konečná myšlenka knihy byla dle mého mínění moc pěkná. Doporučuji k přečtení!

23.07.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nemohla bych říct, že kniha byla špatná, ale také mě nijak neuchvátila. Taková obyčejná česká klasika. Ovšem bylo příjemně si přečíst něco staršího s české literatury. Doporučuji k přečtení

13.07.2019 4 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Povídka se mi ve výsledku opravdu líbila. Příběh byl poutavý a bohužel i dnes reálný. Povídka se mě dotkla a zanechala lehký smutek nad takovými lidmi. Doporučuji k přečtení!

01.07.2019 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tohle byla pecka! Knížku jsem si opravdu užívala a hltala každou stránku. Moc se mi líbilo, že jsem vlastně nevěděla komu fandit. Zda Hrdinům či Zločincům. Viděla jsem na obou stranách ty kladné, ale i záporné vlastnosti. Správné činy, které udělali i naprosté hlouposti, kterými se navzájem ničili. Nova jako hlavní hrdinka mi byla sympatická. Děj krásně plynul a já jsem se nechala unášet příběhem. Doporučuji k přečtení!

30.06.2019 5 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Z knihy mám lehce smíšené pocity. Příběh mě trochu zklamal, ale přesto se mi kniha vlastně líbila. Kniha byla čtivá a humor postav mě stále nepřestává bavit. Doporučuji k přečtení

23.06.2019 4 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Tento díl byl opět úžasný jako předchozích devět dílů před ním. :) Knížka byla napínavá i přesto, že některé části dokážu předpokládat, jak dopadnou. Přece jenom to není moje první kniha od Johna Flanagena. :) Ale přestože Flanaganův smysl pro humor už mám taky zmáklý, tak mě nepřestává překvapovat a dovádět k smíchu. Já ho prostě zbožňuji. Doporučuji k přečtení!!!

18.06.2019 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Na knihu jsem byla opravdu zvědavá. Slyšela jsem na ni jenom chválu a čekala jsem, co se objeví po přečtení stránek. Byla jsem příjemně překvapena. Není to teda přímo můj šálek kávy, ale pochopila jsem ódy zpívané na Shakespeara a musím uznat, že jeho díla mají šťávu. Kniha je i k zamyšlení a ve výsledku to byl pro mě příjemný zážitek. Doporučuji k přečtení

25.04.2019 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Tato kniha pro mě byla příjemným překvapením. Bála jsem se, že kniha bude až moc odborná. Ve výsledku by mi ani nevadilo, kdyby tam toho bylo trochu víc. Knížka měla poutavý děj a těšila jsem se na pokračování. Místy mi připadala kniha až příliš přesládlá. Přeslazených částí mohla spisovatelka klidně trochu ubrat. Kniha se mi jako celek moc líbila a jsem zvědavá na pokračování. Doporučuji k přečtení.

02.03.2019 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tato kniha na to, že je "vycpavkový" druhý díl byla opravdu dobrá. Některé zvraty byly až moc předvídatelné, ale ve výsledku se mi vážně líbila. Pořád obdivuji, že v knize spisovatelka neudělala milostný trojúhelník a nemusíme kroutit hlavou nad přelétavostí hlavní hrdinky. Knihu Doporučuji k přečtení!

21.02.2019 4 z 5

Kryštofovy nebetyčné maléry Kryštofovy nebetyčné maléry Markéta Zahradníková

Kniha se mi moc líbila. Nápad spisovatelky byl dle mého názoru krásný. U knihy jsem se zasmála a představovat si mého anděla strážného, jak by v některých mých situacích reagoval mě opravdu bavily. Knížku Doporučuji k přečtení!

18.02.2019 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Knížka byla milá a zahřála na srdíčku. Krásný příběh o kterém sice už na začátku víte, jak dopadne, ale přesto si ho přečtete. Doporučuji k přečtení!

17.01.2019 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Tahle kniha mě dostala do kolen. Dlouho jsem váhala, jestli si knihu přečíst a dokonce i koupit. Teď jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Knížka mě až neuvěřitelně oslovila a já jsem žasla nad příběhem. Konec mě opravdu dostal! Jsem vděčná panu Zusakovi, že napsal knihu s takovou myšlenku, která se vás dotkne. To je prostě umění. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

02.01.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Knížka byla jiná něž jakou jsem ji očekávala, ale nemůžu říct, že mě zklamala. Nedokázala jsem přečíst mnoho stran naráz, takže jsem knihu četla opravdu dlouho. Na druhou stranu mě spisovatel (pro mě záhadně) oslovil a kniha se mi ve výsledku líbila. Byl to přece jenom deník :) Doporučuji k přečtení

26.12.2018 5 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Milé a nenáročné čtení. Kniha je sice příběhem detektivka, ale knihu jsem tak úplně nevnímala. Hlavně jsem se nasmála nad lehce bizarními situacemi a nápad spisovatelky se mi líbil. Pokud nehledáte žádnou "opravdovou" detektivku, tak Doporučuji k přečtení.

02.11.2018 4 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Tak tenhle díl byla neuvěřitelná bomba! Nechápu, jak to John Flanagan dělá, ale já jsem byla napjatá jako proutek a nevěděla, co se kolem mě všechno děje. Obdivuji, že vystavil jednu ze svých postav do takového nebezpečí a jak nenásilně a jednoduše nakonec tuto situaci dokončil. Tento díl rozhodně zapadá do jednoho z mých nejoblíbenějších dílu Hraničářového učně. Začíná na mě doléhat, že konec této série pomalu klepe na dveře. To mě vážně štve. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

31.10.2018 5 z 5