kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Z knihy jsem nadšená. Není to kniha, která Vás naučí anglicky. Dá vám tipy, jak se jí lépe naučit, osvojit, pochopit. Pro mě na maturitu super. Zasmála jsem se, prohloubila dějepisné znalosti angličtiny a hlavně si to užila. Spisovatel nám dokáže vytknout časté chyby s noblesou, ale přitom se nebojí odkrýt vtipné historky z doby, kdy se zase učil česky on. Knihu rozhodně DOPORUČUJI k přečtení!

10.09.2021 5 z 5

Listopad Listopad Gabrielle Lord

Kniha se mi líbila. Konečně se začínají věci rozuzlovat a příběh se chýlí k dlouho očekávanému konci. Líbí se mi odkrytí minulosti Ryana Spencera. Doufám, že spisovatelka ještě dobře využije tuto postavu v závěru. Jdu na poslední díl. Doporučuji k přečtení!

30.06.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Kniha se mi moc líbila. Opravdu oceňuji nápad s divočinou. Neuvěřitelně mě bavily situace, které v příběhu odehrávající ve městě prostě nezažijete. Líbilo se mi, jak nás spisovatelka vlastně vzdělávala, co se týče chování v přírodě. Člověk si to přitom moc neuvědomoval. Velmi dobrý smysl pro humor si vysloužil jednu hvězdičku navíc. :) Příběh je určitým způsobem dost předvídatelný, ale přitom originální. Spisovatelce se opravdu povedlo napsat dobrou knihu. S hlavními hrdiny jsem se brzo ztotožnila, i když mi chvíli trvalo se do knihy začíst. Taková originálně předvídatelná oddychovka. Doporučuji k přečtení!!!

09.06.2021 5 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Kniha se mi moc líbila. Typické příjemné počteníčko od Flanagana. Bavilo mě, jak se nově vyvíjely postavy, které v příběhu nedostaly tolik prostoru jako teď. Jsem zvědavá, jak bude děj pokračovat, a jakým způsobem tentokrát spisovatel své hrdiny vysvobodí ze složitých situací. Doporučuji k přečtení!

23.05.2021 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Kniha se mi líbila. Musím přiznat, že jsem první viděla film, a až potom si knihu přečetla. Tak nějak jsem už věděla, jak bude děj pokračovat. Musím ocenit rozuzlení zápletky, která podle mě byla originální. Bavilo mě porovnávat situace, které se ve filmu neobjevily a zase naopak. Líbily se mi chaty mezi hlavními hrdiny, četly se velmi rychle, a ty obrázky... Úplná topka! Je to takové milé odpočinkové čtení. Knihu doporučuji k přečtení!

16.05.2021 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha se mi moc líbila. Příběh byl napínavý a myslím si, že ne jednomu člověku zamotal hlavu. Byla jsem zvědavá, jak bude děj pokračovat a rozzuzlení bylo dobře vymyšlené. Celkově si myslím, že motivy vraha byly reálné. Přestože je kniha starší, tak mě moc bavila. DOPOUČUJI k přečtení!

11.04.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Z této knihy jsem nadšená. Celková myšlenka se mi už líbila, když jsem o knize teprve slyšela. Chvilku mi trvalo se do příběhu začíst, ale potom to šlo samo. Hltala jsem každou stránku a moc mě zajímalo, jak bude děj pokračovat. Obdivuji, jak spisovatelka dokázala vykreslit očima náctiletých jejich problémy a pocity. Nápad s dopisy je podle mě geniální. Někdy je prostě jednodušší svěřovat se cizímu člověku. Také se mi moc líbilo, že v knize nešlo jenom o vztah mezi Declanem a Juliet, ale důležitou roli v příběhu hráli jejich přátelé, kteří s nimi prožívali jejich trable. Celkové vyústění knihy jsem si užila! Opravdu nelituji toho, že jsem se do této knihy pustila. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

03.04.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Z knihy jsem opravdu nadšená! Co mě trochu mrzí je, jak mě prvních 100 stránek moc nebavilo. Chápu, že bylo důležité vysvětit, jak celý svět funguje, ale těmito stránkami jsem se dlouho prokousávala. Potom se příběh konečně začal pořádně rozjíždět a já jsem četla jedním dechem. Kniha mi připadá geniálně vymyšlená a postupný vývin příběhu, včetně úplného vyústění se mi moc líbilo. Také jsem hodně ocenila, že spisovatelka vystavěla jednu ze zápletek na skutečném příběhu z naší doby. Těším se na další díl a doufám, že z něj budu aspoň z poloviny tak nadšená jako z Naslouchače. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

14.03.2021 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Příběh byl zajímavý. Spisovatel nám pěkně popisuje hrůzy moderní doby, které se odehrávají v době robotů. Musím uznat, že mě autorova myšlenka zaujala, přestože mi scény připadaly trochu natáhlé. Konec mi připadal idealistický, ale chápala jsem, co nám tím spisovatel chtěl říct. Od Čapka příjemný příběh k zamyšlení. Doporučuji k přečtení

16.01.2021 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Příběh se mi moc líbil. Měl svou myšlenku, s kterou si spisovatel různě pohrával. Překvapilo mě, jak byl jistým způsobem příběh podobný naší době. Závěr jsem úplně nečekala, i když mě v průběhu čtení napadl, ale časem jsem ho zavrhla. Ráda jsem si zase něco přečetla ze starších knih. Doporučuji k přečtení.

08.01.2021 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Z knihy jsem zklamaná. Zezačátku mi nesedl styl psaní a i ke konci knihy jsem s ním měla trochu problém. Uprostřed knihy jsem přemýšlela, jestli ji chci vlastně dočíst. Příběh byl čtivý, ale konec mě nijak nepřekvapil. Nejsem asi cílová skupina a od knihy jsem očekávala více.

28.12.2020 3 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Taková typická kniha od Shakespeara. Vražda všude kam se člověk podívá. Kniha neurazí ani nenadchne. Ale stejně jako u Hamleta musím uznat, že proslavení knih Shakespeara není samo sebou. Skrývají v sobě myšlenky k zamyšlení, které ovšem musí čtenář chtít naleznout. Doporučuji k přečtení

16.12.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tuhle knížku jsem si moc užila. Líbí se mi spisovatelův styl psaní a jeho myšlenkové pochody zbožňuji. Děj hezky plynul. Hodně obdivuji, že jsem se dokázala do postav vcítit. Chápala jsem jejich myšlení, chování, motivy... Zápisy z deníku děj krásně doplňují a nutí člověka zamyslet se nad vlastním světem. Na pár dní jsem musela knihu odložit a utřídit si všechny myšlenky v hlavě. Také byly okamžiky, kdy jsem byla opravdu překvapená a četla jsem stránky s údivem v očích. Knihu rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ a těším se na další díly!

15.08.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se mi moc líbila. Jde o velmi milé a oddychové čtení. Ze začátku mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Ale po 100 stránkách mě to začalo opravdu bavit a čtení jsem si užívala. Animant je, dle mého názoru, překvapivě příjemná hlavní hrdinka a s jejími názory jsem jednoduše souhlasila. Což se mi moc často nestává. To mě také více nutilo ke čtení dalších kapitol. Myslím si, že je velmi důležité říct, že kniha má prvky Jane Austenové, ale není to Jane Austenová, tak ať potom nejste zklamaní. :) Příběh mě moc bavil a jsem z knihy opravdu nadšená. DOPORUČUJI k přečtení!

29.07.2020 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Já jsem si čtení této knihy moc užila. Závěrečný díl trilogie se spisovatelce opravdu povedl. Bavilo mě, jak se v knize postupně vysvětlovaly zápletky z předchozích dílů. Doslova mě fascinovalo, jak jsem od prvního dílu věřila některým "lžím" spisovatelky a najednou jsem zjistila, že pravda je někde úplně jinde. Čeho si dost cením je, že milostné románky příběh pouze dokreslují a jsou pro nás jako takový krásný doplňující prvek. Závěr mě na první dojem nechal trochu chladnou, ale ve výsledku jsem musela uznat, že ho spisovatelka napsala velmi dobře. No a epilog mi připadal naprosto dokonalý. Myslím si, že některé čtenáře asi lehce zklamal, ale moc se mi líbilo, jak spisovatelka dodala konci příběhu reálný pohled na věc. Bylo tam tolik moudra a já z něj beztak pobrala jenom polovinu :) Celou sérii jsem si opravdu užila a nelituji času, který jsem nad ní strávila. Knihu a celou sérii naprosto jasně DOPORUČUJI PŘEČTENÍ!!!

21.07.2020 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Tento díl mě trochu zklamal. Prvních 50 stránek mě bavilo. V knize se objeví téměř každá z hlavních postav, která se proplétá celou sérií. Ale potom se pro mě naskytlo hluché místo. Každopádně je to kniha Johna Flanagana, takže jsem se přelouskala na 250 stránku a tam mě děj opět chytnul. Spisovatel měl moc dobrý nápad, jenom začátek uchopil špatným způsobem. Dle mého názoru, jde o slabší díl série. Jako vždy to ve výsledku bylo příjemné oddychové počteníčko, které člověka pohladí po duši, a já jsem nakonec moc ráda, že jsem si knihu přečetla. Doporučuji k přečtení!

29.06.2020 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Kniha se mi moc líbila. Nový svět mě vtáhl do sebe, skoro bych věřila, že v takovém světě můžu žít také. Autorka měla svět dobře vymyšlený, což dodávalo příběhu uvěřitelnost. Důvod, proč jsem dala 4 hvězdičky je, že mi občas styl psaní úplně nebyl po chuti. Nemám ráda dlouhé popisování budov, přírody, vzhledu... Hlavní hrdinku Hirku jsem si oblíbila a prožívala jsem s ní celý příběh. Bavilo mě, jak poznávala samu sebe a celý svět kolem. Velmi příjemná fantasy. DOPORUČUJI k přečtení!

31.05.2020 4 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Tahle kniha je jiná než většina knih. Vypráví příběh pěti chlapců, kteří i kdybyste nechtěli, vám prostě přirostou k srdci. Spisovatel moc dobře popisuje život bratrů, kteří si zažili svoje. Krásně odhaluje nové věci. Jen tak mimochodem pronese něco a vy, až v dalších kapitolách zjistíte, že i taková nepatrná maličkost je pro celý příběh důležitá. Kniha na konci neskončí velkým boom jako většina knih, ale elegantně uzavře celý příběh, a až tehdy člověk pochopí, že v této knize nejde o konec. V této knize jde o celkový děj. Od samého začátku až do konce nám to boom pomalu ubíhá před očima. Příběh nádherně pohladí po duši, což všichni občas potřebujeme. Knihu DOPORUČUJI k přečtení!!!

20.05.2020 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Tak tohle bylo něco úžasného. Závěr série se mi opravdu moc líbil. To jak se všechny dějové linky najednou spojily dohromady, a k tomu nám přibyla ještě jedna další, která byla krásně vsazena do děje... A ten konec... WOW! Jiným slovem se to nedá lépe vyjádřit. Některé kroky v knize mi sice připadaly trochu předvídatelné, ale vůbec mi to nevadilo. Skvěle to nahrazovaly pasáže, kdy jsem četla s otevřenou pusou. Hodně oceňuji, že jsem se nad knihou smála i nahlas. To se mi často nestává. Knihu rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ! Pokud jste už přečetli předchozí díly, tak určitě neváhejte...

26.03.2020 5 z 5

Pravda Pravda Robert Muchamore

Tento díl se mi opět moc líbil. Děj je jednodušší, ale stejně jsem byla zvědavá, jak se vše vlastně odhalí. Baví mě číst o Jamesových trablech a výhrách. Ráda si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení!

06.03.2020 4 z 5