kuska kuska komentáře u knih

My My Elle Kennedy

Tak to bylo slaďoučké počteníčko. Fakt to bylo něco co jsem zrovna potřebovala. Jednoduché, kde nechyběl humor, ale také strasti běžného života. Je super, že tahle série je propletená s WAGSkami, jen doufám že těmto jménům ještě neodzvonilo a bude třeba další série, která bude souviset s osudy těchto lidí. No a hlavně jedná se o hokej, což je asi úplně na tom to nejlepší...

25.02.2020 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Patřím do fanklubu této autorky. Vlastně ani nevím proč, ale vždy se na její knihy těším. Autorka píše jednoduché děje, bez nějakých šílených zvratů. Člověk vždy ví jak to dopadne, ale přesto se neumí od knihy odtrhnout, totéž platilo o této knize. Hlavní hrdinové mi nevadily, trošku mě štval ten rychlý konec, kdy jsem nechtěla aby kniha tak rychle skončila... mohlo to být více podrobnější a vůbec by mi nevadilo kdyby ten konec měl menší spád. A popravdě ty její epilogy nesnáším, protože vždy chci víc a to nejlépe druhý díl.

17.05.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tak to je neskutečný příběh, chci jen upozornit, že tento komentář se netýká knihy nýbrž celého příběhu. Za prvé bylo osvěžující, že tam nehrála žádnou roli láska a že autorka se vyvarovala milostným trojúhelníkům. Líbilo se mi že tyto knihy neukáží své tajemství hned, že s přibývajícími otázkami roste touha číst dál. Je pravda, že místy mě štvalo, že vlastně nic nevím (i když jsem to možná nevěděla jen já, třeba ostatní čtenáři to věděli hned) a jakmile jedna záhada byla objasněna přišla další, ne-li hned několik... a vlastně ani nemám tušení jak se bude děj odvíjet dále, já chci další díl... Jen co mi tam krapet nesedělo byl věk hlavní hrdinky a její vyvinutý rozum, ale to se dá lehce přehlédnout.

19.09.2019 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

juuu, to byla taková krásná pohádka. Nic náročného nebo překombinovaného, prostě lehká osvěžující romantika přenesena do minulosti. Krásně vykreslený charakter hlavních hrdinů, prostě mi to sedlo do nálady.

19.01.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Tak tahle knížka je skvost a je to jedno jestli ji poslouchám na youtube jako audioknihu doplněnou krásnými animacemi a skvělou hudební kulisou, nebo čtu knihu. Ten pocit z poslechu nebo ze čtení těch krásných slov, které tvoří hlubokou myšlenku je prostě k nezaplacení.

23.10.2018 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Bylo to krásné, sladké, dobře se to četlo, ale zkrátka knihy, které napsala s Elle mají pro mě větší říz. Přesto nemůžu říct že by mě tato kniha nebavila. Je to prostě úroveň na kterou jsme od Sariny Bowen zvyklí a hlavně figuruje tam hokej a to je top.

06.03.2021 4 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Tato kniha se mi úplně hodila do nálady. Byl to krásný zážitek strávený v Nepálu. Tato kniha Vás donutí se zamyslet nad dnešní uspěchanou dobou, pohladí Vás po duši a přivede Vám klid a touhu dát se do nových dobrodružství. Jsem z ní úplně nadšená. Krásný design knížky, dobře čitelný obsah o horách, krajině, kultuře, lidech opepřený o náboženství a filozofii. Krásné fotografie. Co víc si přát, snad jen více takových knížek. Velká pochvala autorovi.

22.10.2020 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Tak to byl teda super! Za jedno odpoledne přečtené. Nechápu, jak někdo může napsat smyšlený příběh, aby z něho byla cítit každá emoce, která se mezi dvojicí korespondentů odehrává. Příběh byl opravdu takový syrový, že jsem se opravdu dokázala vcítit do hlavních hrdinů. A ten konec, to jsem opravdu byla naštvaná, ale na druhou stranu kdyby to skončilo jinak, bylo by to strašne klišé.

28.02.2016 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tak tuhle sérii mám přečtenou už hodně dávno a vůbec by mě nenapadlo, že podle ní bude někdy natočen seriál, až tady na databázi jsem zjistila že knihy začínají nabírat na oblíbenosti a říkala jsem si proč? no a tak nějak jsem zjistila, že to je kvůli seriálu, i když tomu stále nemůžu uvěřit. Vždycky mě tak nějak zamrzí, že knihy nemůžou být oblíbené prostě proto, že jsou to knihy, ale musí je pořádně proslavit až film nebo seriál. Při tom tady tyto knihy jsou víc než dobré ve svém žánru. Je tady vše co má správná harlekýnka mít. Vždycky když čtu tento žánr tak mě strašně baví intriky a podlézání smetánky a čekám kdo co za skandál udělá. U čtení těchto knih si vždycky ráda odpočinu a odreaguju, což je asi účel toho žánru.

27.01.2021

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Myslím, že tuhle knížku budu mít ještě dlouho v hlavě. Moje zvědavost, jak to dopadne s příběhem mě nutila číst dál a dál. Kniha je plná emocí, které vyvolávaly u mě touhu knihu neodložit a neustále číst a to si u knih cením.

16.11.2016 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Čekala jsem knihu typu: "Rozešla se se svým přítelem, přestěhovala se do své domoviny, založila pekárnu, zamilovala se do svého prince a žili spolu šťastně až do smrti". Jaké překvapení, že tomu tak nebylo. Krásné počtení z malebné krajiny Švédska. Nejprve jsem byla trošku zmatená jmény a celkovou rodinou linií a postavami napříč různými generacemi. Retrospektivní dějová linka byla příjemné překvapení, které mě bavilo snad o trošičku víc než hlavní dějová linka, která mi přišla tak trošku předvídatelná a pro mě ne tak zajímavá,, ale celkově hodnotím knihu velmi pozitivně, přehlédnu-li milostný vztah v rodině což asi není to pravé ořechové, jestli budou další díly, tak nechci poznat co udělala genetika s další generací :-D.

26.03.2021 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Páni, tak tohle jsem teda opravdu nečekala, myslela jsem si, že si přečtu klasickou oddechovou knihu pro mládež, ale našla jsem tam mnohem víc. Chápu, že někoho kniha nezaujala, jelikož kniha moc nepřinese a k tomu je napsaná trochu jinak než většina knih, ale můj případ to není. Já jsem této knize úplně propadla, tak umělecky popisované strasti běžného života to mě dostalo, nehledě na to že to umění vykřikuje z každé částečky této knihy. Plus krásně popsané pouto dvojčat. Oblíbila jsem si každou postavu, která zde vystupuje a prostě jsem jim fandila až do konce, i když to bylo lehce předpovídatelné, ale vůbec mi to nevadilo. Myslím si, že tuto knihu budu mít dlouho v hlavě.

20.02.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tato kniha byla naprostá bomba, teda až na prvních asi 50 až 100 stran (nechci spoilerovat, tak nebudu říkat proč), kdy jsem chtěla knihu odložit a nechat být, jelikož jsem byla zhnusená, ale jsem straně moc ráda, že jsem to překonala, protože pak to nabralo grády. Nenechte se ošálit prvním dílem, který vůbec nebyl tak dobrý, napínavý a prostě tak dokonalý jako tento díl.

03.12.2017 5 z 5

Nedokončené príbehy Nedokončené príbehy J. R. R. Tolkien

Určitě zajimavé dodatky z tolkienova světa. Myslím, že by zaujala každého milovníka Středozemě. Je pravda, že některé informace bych nemusela vědět, jiné zas byly pro mě zajímavé, prostě každý znalec Středozemě si tam najde to své...

05.01.2016 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tak před tímto dílem musím smeknout. Je to něco neuvěřitelného. Jednu chybu to má a to, že jsem před touto knihou četla Pána prstenů a to způsobilo, že mě přednostně zajímaly osudy hlavních postav Pána prstenů a vše co s nima souvisí, ale na tom nic nemění, že to je nepopsatelné dílo v dobrém slova smyslu a pan Tolkien je pro mě "Bůh" fantasy světa. Tuto knihu lze buď milovat nebo odložit a více se k ní nevracet. Osobně jsem ráda, že jsem ji zvládla přečíst, protože jsem se dozvěděla mnoho o světě Středozemě a o tom, co bylo před tím, než byly vyrobeny ty prsteny a tak nějak to všechno do sebe zapadlo, no prostě bomba.

28.11.2015 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Tak jako jsem Nolana milovala již od předešlého dílu, tak jsem Everly nesnášela, zkrátka nemůžu si pomoct ale tato osoba mi byla krajně nesympatická, řekla bych až protivná. Odběhnu-li ale od osobních sympatii a antipatií tento díl se mi zdál nejslabší, i když budu asi jedná z mála s tímto názorem. Děj byl strašně táhly a moc to neodsýpalo. Knihu jsme přečetla snad jen kvůli Nolanovi a Blakeovi, což byli mí oblíbenci v tomto díle.

15.10.2020

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Dle komentářů jsem měla opravdu strach si knihu přečíst, ale po přečtení musím říct, že to až tak hrozné nebylo. Je pravda, že s erotikou to nemělo vůbec nic společného a kdybyste v knize hledali složité dějové linky a zvraty taky to v ní nenajdete, ale na druhou stranu jsem chtěla vědět jak to skončí a ani jsem se do čtení nemusela nutit. Prostě jednoduché letní čtení. Jen z čeho jsem byla zklamaná byl konec asi jsem čekala ten klasický happyend.

03.09.2019 3 z 5

Obsidián - Nie sú ako my... Obsidián - Nie sú ako my... Jennifer L. Armentrout

Fantasy romantika podobná Stmívání, proč ne. Kniha mě bavila, hlavní byli hrdinové sympatičtí. Dostatek akce i romantického jiskření. Prostě klidné nenáročné čtení, které je za jeden den fuč. Přidávám body za originalitu, fakt o mimozemšťanech jsem ještě nečetla. Čekala jsem opravdu něco ve formě E.T. a ono to bylo úplně jinak. Chci další díly.

27.05.2019 5 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Sladké klišé ... dvě slova, kterýma bych popsala tuto knihu, ale prostě jsem se do ní musela zamilovat. Na odreagování ideál. Vůbec bych se nezlobila kdyby byly příběhy i o ostatních bratří.

25.05.2019 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Když jsem začala číst tuhle sérii, nečekala jsem, že se to takhle rozjede. Tento díl zatím za mě nejlepší. Málokdy se stane, že kvalita se s dalším dílem stupňuje, ba právě naopak. sice nevím jestli to vydrží, jelikož 15 dílu nebo kolik to bude mít nebo má to je dost, ale uvidíme. V tomto díle se mi líbilo, že už to nebylo jen o těch dvou hlavních hrdinech, ale o celé partě, tady jsem se zasmála i zatínala všechny svaly z toho jak to bylo místy napínavé. Pořád jsou tady rozjeté zajímavé příběhy o kterých nic nevím, tudíž musím číst dál. Je pravda, že děj je předvídatelný a je to celé takové lehké počteníčko, ale co už mě se to líbí. Však co, i když je to fantasy četba pořád je tam ten "podžánr" román pro ženy :-D, otázka co převládá víc?

12.03.2019 5 z 5