Kudík Kudík komentáře u knih

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Fizzy byla v titulu "Rovnice lásky" neuvěřitelně sympaticky střelená autorka milostných románů. Byla jsem z jednou z mnoha, která měla zájem o její příběh (viz. poděkování autorek), a i přes obavu z druhých dílů, jsem více než nadšená. Zde jí poznáváme více do hloubky, a to vč. její autorské krize a skončení s jednorázovkami, a také nově jako hlavní hrdinku netradiční reality show "Experiment s láskou", která vychází z přirozených sympatií a současně je postavená na vědeckém výzkumu kompatibility DNADuo. Z tohoto důvodu nemůžou chybět Jess, Juno a River Peña z předchozí části. A jak se říká a podepisuje ve smlouvě, nezačínejte si nic s produkčním, který se jmenuje Connor Frederick Prince III. :) Kdo je na duotým autorek zvyklý, ten nebude zklamán, protože se jedná pouze o zábavu a velice výstižné vysvětlení, proč lidé čtou milostné romány. Začátek a konec knihy je bez kazu, jen ten střed se trošku táhnul. 4,5*

10.12.2023 5 z 5

Nezkrotná lady Nezkrotná lady Denise Lynn

Zkusila jsem novou autorku a její styl se mi líbil, stejně jako postavy, a to vůdce Vlků Elrik z Roulu a Lady Avelyn, kteří si oba dva prošli svým. On překonal trest svého i pro svého otce, a ona jako nemanželská dcera, která ve 14letech přišla o matku a následně jí nalezl její otec a pár let jí nechal na svém sídle, dokud Avelyn nepotřeboval provdat. Upřímně, ani jeden to s tím svým nevyhrál. Avelyn před nechtěným manželem uprchne a honí jí králova smečka vlků, vlastně nejen oni, ale jedni ji chtějí ochránit a někdo jiný odstranit. Na HQ to nebylo vůbec špatné.

03.12.2023 4 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Vanessa Dunst/Zlatokopka Vanessa nebo-li Elfka a Anthony Rees jako Formulista jsou ústřední postavy stejnojmenné knihy od M. Schmiedlové. Od autorky je to má druhá, protože se ještě chystám na její 2. šanci pro Zoe, která se zde také lehce mihne.
Kniha je z netradičního prostředí kolem Formule 1. Pobavila mě informace, že ani Zapata kolem formule nic nevydala a Vanessa, která je modelka, bodygurd a náruživá knihomolka, zaměřená na romantickou literaturu, se jí jistě ráda zmíní. :) Elfka byla opravdu neuvěřitelná, protože něco jí seplo rychle a něco vůbec, i když měla dostatek indicií, stejně, jako čtenáři. Osobně mi autor dopisů došel v části, kde tato postava přišla na scénu a bylo řečeno, co dělá, a také "závazek" mezi jejich sourozenci Kate a Paulem. Ohledně Tonyho, který byl náladový, výbušný a měl systém krabiček..., to mě až zklamala, že na to nepřišla sama. Jako celek se mi to četlo velice dobře, často s úsměvem na rtech, s postupným odhalováním, i když sami již předem víte a postavami, které baví a chovají se přesně dle šablony romantických hrdinů. :) 4,5*

03.12.2023 4 z 5

Muž s instinkty dravce / Dovolená na Havaji Muž s instinkty dravce / Dovolená na Havaji Jayne Ann Krentz

Nedá mi to, než souhlasit s Fifth Element níže. Autorku mám ráda a její díla postupně vyhledávám a čtu, ale kdyby mi část tvorby přišla do rukou dříve než jiná, možná by to mělo silně odrazující efekt.
Muž s instinkty dravce - Judd Raven se jako hrdina moc nepovedl, nejen, že trpěl silným předsudkem vůči Honor Knightové, která prchla do Mexika, ale následně, když si její pravdu ověřil a konečně uvěřil, změnil se, ale stále mu to moc nepomohlo.
Dovolená na Havaji - doslova min. o * lepší, než předchozí část díla. Hlavní hrdina Jake se k Sabrině choval více ochranitelsky než majetnicky a autorku jsem zde již mírně poznávala.

02.12.2023 2 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Rowan G. Kane jako nejmladší z bratrů miliardářů z Dreamlandu, který neměl moc šťastné dětství, i když se jeho děda a nejstarší bratr snažili. Již nyní se těším na dopisy a příběhy Declana a Cala, a současně doufám i ve zjištění obsahu psaní pro jejich otce Setha. Zahra byla v podstatě naprostý opak Rowana, veselá, přímá, přátelská. Možná nalomená, ale nezlomená. Čekala jsem, co se skrývá za brožemi, hlavně té se středníkem, protože to mohlo znamenat ještě něco horšího. Líbil se mi vztah s její sestrou Ani a následně mezi Ani a jejím mentorem.
Z jedné strany to bylo trošku klišoidní, ale inovace byla minimálně v prostředí zábavního parku, popisu a zážitků z atrakcí a fungování týmu tvůrců. Příjemné čtení zalité sluncem na vrcholku horské dráhy s trochou křiku ze strašidelného domu. 4,5*

30.11.2023 4 z 5

Ochrana tygra Ochrana tygra Anna Lowe

(SPOILER) Došlo i na nevrlého tygřího měňavce Cruze Khala, který nemá lidi v oblibě, protože mu vyvraždili rodinu. Údajně do toho byla zapletená profi surfařka Jody Monroeová, které se z pozice odstřelovače chtěl pomstít, ale něco se mu na tom nezdálo, a tak osud, jeho tygr, anebo čich mu prozradili, že se plete a prsty odmítly stisknout spoušť. Pomůže kámen vody - safír s novými nepřáteli? A to nejen měňavci, lidmi, ale i v podobě zvráceného krvesaje? Roztomile se zde objevuje kotě Keiki, které se věnuje vždy tomu, který jí zrovna z bojovníků potřebuje. Další díl si rozhodně nenechám ujít, i když jsou si v jistém ohledu hodně podobné.

26.11.2023 4 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

Kratší úlet, aneb rychle čtivý příběh od autorky, která napsala tituly jako "River Wild" a "Trable", které jsou minimálně o level/dva výše. Autorka tuto knihu psala, když probíhal další lockdown, ale já jí v textu nepoznávala. Postavy v podání pidi Dillon a urostlého Westa, o kterých je celý příběh a vedlejších je zde poskrovnu, jsou sympatické, ale vyzněly moc jednoduše. Celé mi to přišlo moc zrychlené a jednotvárné. Ani jsem si moc neužila Maledivy.... Zaměstnání jeho otce mě dostalo a "matka" Dillon potřebovala víc, než kávu na hlavě, o jejím ex nemluvě. Přesto jako jednohubka na večer, která měla být asi trochu i nadsázkou, ale na mě to nefungovalo, je to ideální.

23.11.2023 3 z 5

Taková, jaká jsi Taková, jaká jsi Beth Moran

(SPOILER) Olivie Tennysonová si ve svých šestnácti letech napsala dvanáctibodový seznam svých snů, který si za vydatného povzbuzování své nejlepší kamarádky Steph, splní až ve svých devětadvaceti. Samozřejmě část z něj musí adekvátně upravit s ohledem na aktuální věk, kdy jej teprve naplňuje. Kde si plnit sny, než v Bigley Bottom, a to relativně daleko od své sobecké a těžce manipulativní matky, protože slovo starostlivá jí absolutně nevystihovalo. Nechápu, že to Olivie tak dlouho vydržela v tomto nezdravě toxickém vztahu, a že zvolila tak "hezký" odchod. Na novém místě potká jedenáctiletou sousedčinu dceru Diamanté Butterfly Brownovou, zkráceně Joan, která jí řádně a za vydatné pomoci Nesbita (nalezeného štěněte kokršpaněla čokoládové barvy, což zaručené nekoresponduje s jinak parádní obálkou), obrátí už tak silně otřesený svět ještě navíc vzhůru nohama. Joanina máma v podání Leanne, soused Ebenezer (Barry), lesník Sam, paní knihovnice Irene Jenkinsová, klienti lekcí ReadUp Trev, Yasmin i Jaxx, anebo Frea-K Three-K se stanou jejími novými a občas neuvěřitelnými přáteli. Kniha střídá závažnější témata jako různé druhy zneužívání a závislostí s trapasy, které život může přinést. U Nesbitova vpádu na Samovu oslavu a loupeže kuřete v bio kvalitě, stanováním před loveckou chatou, nomatem, paní knihovnicí a 3Káček jsem se skvěle bavila. 4,5*

"Když jsem o hodinu později ukazovala Joan, kterou jsem vyzvedla z prázdninového klubu, hashtag #PaníKnihovniceIrene, měl už přes tisíc sledujících.
„Tenhle svět je šílený,“ prohodila. „Proto dávám přednost knížkám. Dávají větší smysl.“
Prohlédla jsem si její aktuální četbu o partě chameleonů, co se vrací do minulosti, aby zachránili dinosaury, a byla jsem ochotna souhlasit."

20.11.2023 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Christmas Village je plná ochotných a nápomocných lidiček, a tohle je neuvěřitelně pozitivní čtení, které současně příjemně navozuje vánoční atmosféru. Belle Albanyová (30), učitelka roztomilých prťat, nešťastnou náhodou na kole srazí Edinu Lachlanovou (77) a tím začíná celý děj a kolotoč převážně kolem těchto osamělých žen. Belle chce pomáhat všem, a to jak Edině, tak i zaměstnat a zaujmout své malé svěřence, a kde jinde psát dopisy Santa Clausovi, než-li na hradě v krajině skotské Vysočiny. Tyto ženy nemohou být pozadu, a také si každá něco přeje. Splní se jejich přání? To si již musíte přečíst, ale máte-li rádi knihy bez přemýšlení a velkého očekávání, tak tato je ideální. Současně je zde i významný zástup čtyřnohých mazlíčků v podání kocoura Jinxe a oslíka Boba, kteří mají zrovna na právníka Jacka Hamiltona-Kirka svůj osobitý názor.

19.11.2023 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Bianca Brannenová jako Drobek nebo také malá Texasanka, která měla neuvěřitelně skvěle trhlou o dvanáct let starší sestru Connie, bezvadného švagra Richarda, a o bratranci Boogiem ani nemluvě, byla skvělá, ale ..... Zapatu mám ráda, její knihy v rytmu slow burn romance vyhledávám, s hrdiny se bavím, avšak v tomto případě mi to přišlo současně úžasně vtipné (různé akce se sestrou, porno v úterý atd. :) ), ale také hodně opakované myšlenky a na můj vkus i trpělivost moc slow bez větší akce. Přesto díky Zacovi, který si zůstal ze "Srdcem proti zdi" podobný a věcem kolem Lenivé pekařky to bylo stále nadprůměrné čtení. Kdo mi zde dal hodně zabrat byl Trevor. Kde je ten, co měl rozpory s Vanessou a Aidenem?

A technická poznámka ke knize u sekce "O autorce", kde je s ohledem na její věnování a poděkování jasné, že její milovaný čtyřnohý Dorian zemřel a vyznívá to, že je to vloženo automaticky bez přečtení a korekce.

16.11.2023 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Neuvěřitelně pozitivní příběh, kde bylo až nadmíru kladných postav. Ze začátku mi někteří dávali trošku zabrat, ale díky rozsahu díla jsem se celkem dobře zorientovala, kdo kam patří a s kým skončí. Místo jako Knockemout má své kouzlo, hlavně v rychlosti a záludnosti šíření drbů, či odhodlanosti a rychlosti vyrazit někomu na pomoc (nebo zuby). Těžko říci jak by Naomi po dalším z podvodů svého dvojčete Tiny skončila, nebýt Knoxe Morgana, který jí ubytoval u své babičky i s její nově objevenou a dočasně osvojenou neteří Waylay a zařídil jí také práci. Ano, má sice vroubek za ten svůj "strach" a absolutně nesmyslné jednání, ale přesto vše co mimo to udělal, bylo více než dostačující. Pobavila mě jeho péče o jeho tři synchronizované zaměstnankyně v podobě Fi, Max a Silver z Honky Tonky. Líbilo se mi, že jsem se seznámila s dalšími páry, jejichž díly si moc ráda přečtu. Myslím si, že "Autorčin vzkaz čtenářům" hodně napoví, kdo jí sloužil jako inspirace, a také proč tři díly. Završuje to krásná obálka a hodně prozrazující epilog. 4,5*

13.11.2023 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Jednoduché a příjemné čtení s osvěžujícím truhlářem Hudsonem Strongem a sešněrovanou právničkou Rebeccou Madisonovou, která s postupujícím počtem stran trochu povolí a promění se v Becs. Bavila jsem se nad tím, jak je dokonalá právnička s důrazem na neprůstřelnost smluv, ale zrovna v tomto případě jí to až tak nevyšlo. Ještě lepší je poznávání rodin, a to jak Hudson plynule zapadne a okouzlí její rodinu a Becca žasne nad tou jeho, která je náramně bezprostřední a jeho sestry DD, PP a CC naprosto úžasné, hlavně v případě porozchodové terapie. Líbí se mi narážky a pocta romantickým filmům a komediím v podání Samotář v Seattlu, Dokonalá partie, Pomáda, Návrh.... :)
Pravda, Rebecca sice není úplně pozitivní hrdinka a občas máte chuť jí vzít kabelkou, aby se jí rozsvítilo, ale přesto někdy svojí reakcí překvapí, jako mě tato kniha. 4,5*

06.11.2023 5 z 5

Noc po Vánocích Noc po Vánocích Sabrina Jeffries

Pierce Waverly, dědic hraběte z Devonmontu, měl od svých 8let smutné dětství. Díky příbuzným na farmě u Waverlyů (strýci, prastrýci, bratranci a již známé sestřenici Virginii, která se za jeho zdařilé pomoci dala dohromady s Gabrielem Sharpem), měl kde trávit prázdniny a různé svátky. Těžko se mi odhadovalo, co přesně se stalo a v samotném závěru, po odhalení, mi "tento" důvod přišel trošku přitažený za vlasy. Dále mi přijde, že ve 4. a 5. díle žertující a věčně flirtující Pierce, působil dosti jinak. Sympatická vdova Camilla se svým tajemstvím v podání Jaspera, milujícím báseň o Santa Clausovi, to vylepšovali. Časem se dostanu k předcházející sérii, anebo k té navazující, ale chvilku si dám od autorky pauzu, protože některé části dílů jsou si podobné. 3,5*

01.11.2023 4 z 5

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Kdo četl tuto sérii od začátku (jako výjimečně zrovna já :) ) nebyl překvapen, že se detektiv z Bow Street Jackson Pinter, dočkal konečně své výtečnice. Jak jsem při čtení vyrozuměla, ještě se s ním potkám v sérii "Škola dědiček", min. v posledním dílu, kde rozlouskne větší případ a já se vrátím v čase i dalšími hrdiny, a také se mihne v další sérii "Vévodovi muži" s vévodou z Lyonsu.
Lady Celie měla zajímavé nápadníky a na příběhy některých z nich se také těším. Pachatele jsem podezřívala správně, i když jsem si nebyla z počátku jistá, kdo z nich to provedl, ale díky vzpomínkám sourozenců Sharpeových se to přímo nabízelo. Přesto mě "totožnost" jednoho překvapila. Povedený díl a asi současně i nejakčnější, ale s nejhůře se chovající babičkou Hetty, protože zde byla občas silně za čarou. Kdo překousne, že část dílů si je celkem dost podobná a každý si nepřekvapivě najde vhodného partnera, ten si čtení užije jako já.

29.10.2023 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Sabrina Jeffries

Anděl smrti byla přezdívka čtvrtého ze sourozenců, a to Gabriela Sharpea, který byl i přes některé nerozvážné činy sympatickou postavou. A vyzyvatelka Virginie Waverlyová, která se o rozruch postarala již v závěru předchozího dílu a byla sestrou tragicky a zbytečně zesnulého Rogera, mu zdatně sekundovala. Do toho opět udeří pletichy babičky paní Plumtreeové a nově i Virginiina dědy v podobě generála Waverlyho a pokračuje se pátrání v zločinu starém 19let. Předpokládám, že v následujícím díle se dozvím pachatele, který si připsal další oběť.

29.10.2023 4 z 5

Jak svést ostýchavou dámu Jak svést ostýchavou dámu Sabrina Jeffries

Věnování v prvním díle mi napovědělo, že se Stonevill již někde objevil, ale až zde jsem pochopila, že tato série se má číst po "Škole dědiček". Nevadí, někdy jí snad také zdolám.
Lady Minerva Sharpeová je autorkou krvelačných gotických románů, kde čerpá inspiraci za svého života. Líbí se mi, jak okolí a rodina přesně ví, kdo představuje její hrdiny, hlavně oblíbeného padoucha markýze z Rocktonu. :) Nebyla by to ona, aby závěrem nepřekvapila. Díky Gilesi Mastersovi, advokátovi a zdárnému sekundantovi bratrů Sharpeových v mladších letech, se podaří poodhalit zápletku ohledně smrti rodičů Lewise a Prudence. Zatím asi nejlepší díl.

28.10.2023 4 z 5

Výtečník v jejím loži Výtečník v jejím loži Sabrina Jeffries

Druhorozený karbaník Jarret Sharpe a sládková Annabel Lakeová byla zajímavá dvojice, hlavně jejich počáteční sázka whistu pro dva. Byl to sympatický pár, ale několik výhrad jsem přesto měla, hlavně ohledně "mlžení" Annabel, i když označení lhaní je asi více na místě. Chápu příčinu i následek, ale na danou dobu by to asi tak jednoduše neprošlo a její bratr se švagrovou byli úžasní, jak se ke všemu postavili. Chybělo mi zde víc intrikaření babičky a rodiny, i když slabé záchvěvy proběhly, ale na první díl to prostě nemělo. Jsem zvědavá na zápletku a vyšetřování ohledně úmrtí rodičů a nepřekvapivě tuším protějšek Minervy. :) 3,5*

26.10.2023 3 z 5

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

(SPOILER) Jaké bylo mé překvapení, že jsem od této autorky zatím nic nečetla, takže má první kniha od Sabriny a zaručeně nebude ani poslední, min. musím zdolat celou sérii s výtečníky. Nečetla jsem anotace dalších dílů, ale již nyní vím, že se každý svého protějšku dočká a cítím i nádech (hlavně po přečtení epilogu) jistého zvratu, ohledně smrti rodičů Olivera, který si to břímě tajemství a sebemrskačství nesl celých 19let. Díky podmínce babičky paní Plumtreeové, alias Hetty a netradičnímu setkání se s Marií Butterfieldovou, se život prostopášnému Oliverovi (35) dost solidně změnil. Přístup jeho mladších sourozenců a jejich pletichy byly zábavné, v podání karbaníka Jarreta (32), spisovatelky Minervy (28), sázkaře Gabriela (26) a nejmladší ostrostřelkyně Célie (24). Budu se těšit na další díly a odhalování zákulisí údajné vraždy a sebevraždy, protože některé situace byly zajímavé a intrikaření humorné.

24.10.2023 4 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Ve výsledku lepší jak 1. díl. Sice část je trošku jako přes šablonu, ale jinak mi Laurel Snowová parádně sedla, hlavně její "hra" se šéfem Georgem McCrombym, u které se v samém závěru společně s Huckem hodně bavím. Být geniální má své a tohle je vážně originální. Každopádně ten závěr mě celkově dostal a už aby byl další díl, protože pachatele jsem měla v merku, ale převezl mě také tou "velikostí" a ohledně Abigail si myslím své a jsem zvědavá, jak mě autorka překvapí, protože tady dostala opět hodně prostoru, a ten konec byl....
Společně s Huckem si říkám, jaká je pravděpodobnost druhého sériového vraha v jejich městečku? Jinak jsem ráda, že se Laurelin tým zajímavě rozrůstá a postavy z předchozí části jsou nadále na scéně.

24.10.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Thrillerem bych tuto knihu zrovna neoznačila (možná jen počtem zavražděných žen), označení detektivní román sedí již lépe. Agentka FBI Laurel Snowová byla neuvěřitelná, a to v dobrém slova smyslu. Přímočará, přátelská (aniž si to uvědomovala), se zajímavou rodinou, např. strýc Carl hrobník, matka Deidre bylinkářka, která mi jako jedna z mála postav hodně napověděla svým panickým atakem a vzpomínkami při něm. Koníček, který Lauren pomáhal soustředit se byl ještě zajímavější, než že studovala vysokou školu od 11let. Autorka skrz postavy zdárně mlžila, sem tam něco naznačila, ale vzápětí zase ubrala nebo nastrčila jiného podezřelého, takže člověk sbíral střípky a chabé stopy. Kdo mi nevýslovně lezl na nervy byla Abigail, a proto jsem i na základě posledních slov "pachatele" zvědavá, jak to s ní bude dál a na co Lauren s pomocí bručivého Hucka, chlupatého Aenease, skvělé Kate (+3V) a Waltera, protože věřím že zůstanou tým, přijdou. 4,5*.

23.10.2023 5 z 5