Kudík Kudík komentáře u knih

Láska zrozená ve lži Láska zrozená ve lži Lexi Ryan

(SPOILER) Jak se Nic (Nicole) dostala do městečka Jackson Harbor? Přes klišé jako je zrušená svatba, kvůli nevěrnému snoubenci a špatné sestře Veronice, která je její identické dvojče a v tomto městečku si u jednoho ovdovělého lékaře domluvila práci chůvy, ale jede místo Nic na (ne)líbánky.
Doktor Ethan Jackson má mnoho sourozenců, a to nejstaršího Braydena, který řídí rodinný pivovar a nejmladšího motokrosaře Leviho..., a pár dalších jako barmana a nerda Jakea, hasiče Cartera a báječnou sestru dokončující disertačku Shay. Pevně věřím, že se všech jejich příběhů také dočkáme. V plánu je prozatím Jakeův. Dále je zde důležitá matka rodu, a to Kathleen Jacksonová, kamarádka Teagan a Ethanova megaskvělá dcera Lilly (6).
Dá se říci, že každá z postav má své tajemství a skrývá je za závojem lží. Jak vážné je jejich provinění, je na posouzení čtenářů. Já pro všechny našla jisté pochopení mimo Marcuse a Veronicu. Dvojče nedvojče, tohle se nedělá, a tak snadno neodpouští.

"Štěstí je cesta.
Řekni Ethanovi, že ho miluješ, kdykoli ho uvidíš!!!
Věříme lžím, které si namlouváme.
Manželství vyžaduje práci.
Láska zrozená ve lži je ŠPATNÝ DRUH LÁSKY!"

20.06.2024 5 z 5

Hraběnka z Nemanic Hraběnka z Nemanic Louise Allen

Chudá, vychrtlá, plná pih a navíc po úraze a špatnému srůstu kosti kulhá, to je Ellie Lyttonová, která přišla o posledního "příbuzného", a to nevlastního bratra při dost zvláštní potyčce v pánském klubu. Přesto je to velmi osvěžující postava, protože je přímá a navíc spisovatelka. Nevadí, že svého knižního hrdinu Oskara nesnáší. :) William Blakestone Pencarrow, lord Hainford zvaný Blake z počátku vidí pouze povrch, ale následně při různých situacích odhaluje i jádro Ellie. Sice jí o ruku nepožádá z toho pravého důvodu, ale následně se k tomu i přes jistá odhalení a potíže doberou společně.

16.06.2024 4 z 5

Obránce mimo hru Obránce mimo hru Leah Brunner

Tohle byla příjemná a jednoduchá záležitost, bez komplikací a větších zádrhelů, pouze s pohnutým osudem hlavních hrdinů, kde se však bruslí víceméně pouze po povrchu.
Zarostlý bručící obránce Mitch (ano, také mi trochu evokoval Radko Gudase, ale současně i Maxxe Reynoldse od M. Moreland :) ) a jeho protějšek Andie, zdravotní sestra na jipce a současně starší sestra a opatrovnice Noaha, která mi mírně připomněla Dianu od M. Zapaty. Tihle dva se doslova srazili na ledě, když Mitch dostal distanc na 15 zápasů a stal se dočasným asistentem trenéra WA vombatů. Jak to dopadne, když málomluvný bručoun narazí na správně výmluvnou sestru není překvapením, ale jejich slovní přestřelky, a to i v rámci týmu se spoluhráči, bylo taky něco. U skládání domácí posilovny a následného kvízu s nápovědou "Hrej Pecky“ jsem brečela smíchy.
Až po přečtení jsem zjistila, že je to první díl ze série "D.C. Eagles Hockey" a ještě mu předchází díl s Melanií a Westonem. Ráda si přečtu i jejich příběh, a také Colbyho, Remyho a brankáře Bruce (ten autorka teprve chystá). Jsem ráda za originální obálku. 4,5*

14.06.2024 5 z 5

Hector Hector Marcy Jell

Na drsoně Hectora jsem se těšila, i když u Val a její koupele (2. díl) bych jej za švagra nechtěla ani náhodou. Zde si prošel různou fází, ale závěr u epilogu po 18ti letech mě odrovnal. :) A Elena byla přesně jeho protějšek, hlavně ve 26. kapitole, kdy se parádně projevila.
Celá série je čtivá, i přes různé nepřesnosti a chyby, a také nadbytek tělesných tekutin. :)

13.06.2024 4 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

Riccardo Delaney jako třetí syn, a i díl série Jezdci apokalypsy, potřebuje pro svého syna Mattea chůvu. Skoro až zamrzí, jak si takový zkušený nerd a hacker vybral Nathalii a odhadoval věk syna. S poukázáním na výši jeho IQ se tomu hůře věřilo. Děti naskakují jako houby po dešti a Delaneyů je i přes jisté ztráty díl od dílu více. Autorka zde trochu přitvrdila, ale to s Nat v závěru se mi nelíbilo vč. brzkého opáčka, no a z macechy Ramony udělat Roxanu, také ne.

13.06.2024 3 z 5

Lucas Lucas Marcy Jell

Lucas mi v předchozí části přišel jako větší pohodář, ale zdání klame a sochy v klubech ožívají. :) Začátek, resp. styl seznámení se s Chrámem má Valentina stejný jako Brooke, poté přišlo pár zvratů, ale při znalosti příznaků a zvláštního věkového rozdílu mezi sourozenci, se velké překvapení nekonalo. Každopádně opět čtivé s pár nebožtíky a o chlup nadupanějším dějem, než byl předchozí díl.

12.06.2024 4 z 5

Marco Marco Marcy Jell

Apokalyptičtí jezdci jsou Válka, Hladomor, Mor a Smrt jako bájní Čtyři jezdci na koních, a to z knihy Zjevení, kde jsou symbolikou soudného dne. Jezdci v této sérii mají ty koně max. pod kapotou. :)
Bratři Delaneyovi v podání od nejstaršího Marca, Hectora, Ricciho po benjamínka Lucase, jsou mafiáni po českošpanělsku. Knihu jsem četla s nadsázkou s nijak velkým očekáváním, a proto nejsem překvapená ani zklamaná. Dá se říci, že stockholmský syndrom se opakuje v tomto i následujícím díle, části jsou opravdu krátké a bohužel se nedostaneme moc do hloubky (ehm, v jistém ohledu vlastně i dostaneme :) ). Přesto je to čtivé a osobně zdolám sérii celou, protože mě osudy a protějšky ostatních bratrů s úžasnou abuelou zajímají. Bonus jsou pro mě i 4 dobrmani s Fifi. 3,5*

12.06.2024 4 z 5

Kennedy Kennedy Lauren Layne

Na Kennedyho Dawsona, nyní čerstvého šestatřicátníka, jsem se s Kate Henleyovou těšila již od prvního dílu. Jak Kate ty své tři šéfy bravurně zvládala, to bylo až neuvěřitelné. Možná je měla již dřív konfrontovat v rámci "jejich" dohody, i když jí evidentně podvědomě vyvolal jen jeden z nich.
Tento díl měl u mě nakročeno na nejlepší, ale závěr mi nějak nesedl. Kennedy hezky prozřel, ale Kate nebyla původní Kate.
Doufám, v případě vydání knihy s Jarodem Lanhamem, že se opět s Vlky z Wall Street a jejich polovičkami shledám.

09.06.2024 4 z 5

Matt Matt Lauren Layne

Žádné extra překvapení se po předchozí části nekoná, ale nijak to nevadí. Zázračné dítě, hlavně co se čísel týče, to byl Matt Cannon, který to mírně přepískl na bratrancově rozlučce. A neměl by přátele jaké měl, aby mu z této situace nepomohli. Ianova dobrá kamarádka Sabrina Crossová se svým nestandardním povoláním se přímo nabízí. Musím přiznat, že si mi zde líbila víc, jak v předchozí části, protože se hodně z její povahy a reakcí vysvětlilo.
No a postava Jaroda Lanhama si přímo volá o vlastní příběh. Jak jsem zjistila autorka jej měla v plánu, ale zatím s ním není ani na 4. pokus spokojená. Tak snad to jednou klapne.

09.06.2024 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Vlci z Wall Street se skládají ze tří přátel, a to investičních makléřů v podání Iana Bradleyho (32), Matta Cannona (28) a Kennedyho Dawsona (34) z Wolfe Investments. Pobavila mě autorčina poznámka proč tyto postavy stvořila, a to na základě svého přání psát o sexy mužích v oblecích. :)
Ian je dostatečně charakterizován v anotaci, kde chybí, že je z těch tří asi ten největší pařič, avšak s pohnutým dětstvím a náročným dospíváním. Poživačný život se mu změní na základě jeho obvinění ze zneužití informací, které vyšetřuje Lara McKenzieová (28) z SEC (komise pro kontrolu cenných papírů), pro kterou má být tento případ přestupem do FBI.
Celkově nenáročný příběh bez zásadních zvratů s mírným napětím při vyšetřování a otázkou proč. Jsem ráda, že se rovnou představí nejen přátelé, ale i jejich (budoucí) protějšky.

07.06.2024 4 z 5

Tatér Tatér Katy Cooper

(SPOILER) Příjemné překvapení od české autorky s dobrou dávkou humoru, sarkasmu a rodinného dramatu.
Bezmála pětadvacetiletá Victorie Davenportová je silně rozmazlená fiflena, která o kamarádství a sourozenecké soudržnosti nemá z počátku ani mlhavou představu, ale v průběhu děje se vyvine v ženu, která se vysvobodila z osidel a pletich své matky, zbavila se svého nevěrného snoubence, našla nové přátelé a zjistila, že je schopná učitelka a podnikatelka.
Jak do toho zapadá osmadvacetiletý tatér Jason, který je otec báječného Miguela? Úplně skvěle, až na jisté klopýtnutí cca uprostřed děje, kdy mi prostě přišlo divné, co provedla Vicky s Jasonem Maxovi a Leile, i když to vyčítala Williamovi. Dále je těžké uvěřit snaze matky, po tom všem co předvedla, celkem lehké uvěřit změně přístupu u otce, bavit se nad počtem gayů vč. jednoho falešného a ocenit propagaci kávy, na kterou jsem při čtení dostávala často chuť.
Osobně se mi nejvíce líbili rozhovory mezi Vicky a Santou Stanleym. :) 4,5*

04.06.2024 4 z 5

Kouzlo lišky Kouzlo lišky Anna Lowe

Hezké ukončení této série s návnadou na autorčiny jiné, a to např. ranč Twin Moon, anebo ohledně nové ochranky na panství z Koa Pointu.
Pouštní liška Ella Kittová a válečný hrdina Jake McBride jsou ústřední dvojicí již 6. dílu, který je podobný předchozím, ale přesto se zde pár inovací a obměn najde. Po smaragdu, rubínu, ametystu, safíru a diamantu je zde v hlavní roli opál. Jak se k němu Jake dopracuje a koho na svém tažení přemůže si již přečtěte sami. :)

03.06.2024 4 z 5

Ne že bychom to nečekali Ne že bychom to nečekali Meghan Quinn

Myslím, že to opravdu nikdo nečekal :), ale pro starší bratry, a to Huxleyho a JP, to nebylo překvapení, následně ani pro jejich ženy Lottii s Kelsey. Snad mimo Breakera s Liou to napadlo každého, i toho, kdo to nečetl. :)
Breaker se s Ofelií znal z VŠ, konkrétně ze SSS (skrytého spolku scrabblistů), kdy se cca 10let intenzivně platonicky přátelili, a po škole navíc bydleli v bytech vedle sebe. Zvrat v jejich přátelství přišel ve chvíli, kdy Liu přítel požádal o ruku a svatba měla být již za pět týdnů.
Škoda jen, že starší bratři víc neprudili, pletařský kroužek byl taková slepičárna a paní Beaverová nedostala víc přes prsty. I přes tyto drobné výhrady jsem se dobře bavila a nezbývá mi, než si počkat na příběh Ryota Bisleyho s Mylou.

23.05.2024 4 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

První díl byl vtipnější, hlavně co se rozhovorů a různého pošťuchování mezi sourozenci týkalo. Zde jsem prostředního bratra z přechozí části z počátku nepoznávala. Přišlo mi, že si Kelsey s JP spíše slovně ubližují, než se popichují.
Takhle si začátek přátelství natož vztahu těžko představím. Ohledně Edwina a Genesis to byla až nepodařená vsuvka, ale autorka do těch až nadbytečných stránek musela něco vložit. Ale zase u Lottiininy pomsty jsme se bavila, dále i u holubů a ledních medvědů (hned mám chuť jim také něco poslat :) ) a současně u podcastu "Jsme si souzeni", kde opět Lottie perlila a předpokládám, že autorka použila mimo (Paceyho a Winnie) i další postavy ze svých knih. Díky holubům zaokrouhluji :) 3,5*.

19.05.2024 4 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Lottie (28) měla jako nejlepší kamarádku spíše svojí o chlup mladší sestru Kelsey, než-li neuvěřitelně sobeckou a sebestřední mrchu Angelu. Přijít o práci v Ageloopu byl začátek komické pohádky, namísto konce, anebo v jejím podání propadu na pomyslné dno. Škoda, že vtipu a sarkasmu společně s dějem ubývalo. Huxley Cane (35), nejstarší z bratrů jejichž příběhy budou následovat, mi přišel strašně rozporuplný. Poctivý podnikatel s tak hloupou lží? Ze začátku se s Lottie dobře stírali, ale s postupem stránek to nabralo moc cukrové vaty. Přesto je kniha čtivá a (hlavně z počátku) vtipná. Já bych nedotáhla ani jeden kurz. U prvního bych se asi smíchy počůrala nebo studem propadla a u druhého hodila šavli. :)

16.05.2024 4 z 5

Cesta za tebou za 80 dní Cesta za tebou za 80 dní K. C. Dyer

Kniha se četla skoro sama, ale zrovna dvakrát se o cestopis, anebo příběh dle J. Verna ohledně cesty kolem světa za 80 dní Philease Fogga, nejedná. Osobně to považuji za lehčí inspiraci touto knihou, a také dílem "Jíst, meditovat, milovat".

Ramona Keen zvaná Romy vystrčila svůj nos z NY pouze 1x, a to bylo celé její dosavadní cestování. Nejlepší místo pro ní bylo v knihkupectví svých "strýčků", anebo v knihovně. Z počátku se zdála celkem plachá a vyrovnaná, ale její cesta, která započala 17. března a měla skončit do května, tzn. k 30. dubnu, je v tomto případě mýtus pro 80 dnů. Při počátečních interakcích s Dominicem Madisonem, domnělým synovcem nového vlastníka nemovitosti, kde se nachází knihkupectví a byty, nebyla Ramona zrovna dvakrát klidná. Celkem nechápu, že by Dominic chtěl do vztahu s někým takovým, i když jak sama uvádí, dělí se na starou a novou Romy. Popis cesty, samostatné i společné je zajímavý, ale hrozně povrchní. Vypíchnutá jsou určitá místa a deníkovým záznamem uvedeny i největší zajímavosti z nich, ale je to celkem strohé. Chápu, že šlo hlavně o vývoj Romy jako takové, ale přesto je to na objem stránek málo popisné, a také trochu plné dobového klišé. Co se mi však líbilo je to, že se z části kniha zakládá na cestovních zkušenostech pro mě nové autorky, která tuto sedmitýdenní cestu podnikla. S Romy jsem se nejvíc bavila v začátku, a to hlavně u kultu sebevrahů :) , a následně při akcích v Paříži z 27. března. Zvláštní postavou byla pro mě i Teresa Cipherová, výkonná ředitelka ExLibris i se svým pochopením pro akutní lety.

12.05.2024 3 z 5

Adventinky II: Popelka naruby / Gradyovy děti / Chtělo by to zázrak Adventinky II: Popelka naruby / Gradyovy děti / Chtělo by to zázrak Susan Wiggs

Kdy jindy číst vánoční příběhy než bezmála na přelomu jara a léta. :) Opravdu se jedná o 3 celkem kratší povídky, kde na nic zásadního není dostatek prostoru a stránek.

Popelka naruby:
Madeleine Langstonová si na večírku sundala kontaktní čočky, z tohoto důvodu je relativně možné, že "Popeláka" v podobě Jacka/Johna nepoznala v civilu jinak, než podle jeho ztracené boty.
Gradyovy děti:
Vdovec Grady Hughes, který žije na svém rodinném ranči se svým otcem Calebem a dětmi, udělá jistý přečin, za který jej soudce Saul "potrestá" dozorem a zprávou od sociální kurátorky Fiony Bennetové. Jak takový trest může dopadnout, když máte tak úžasného otce a děti je jasné.
Chtělo by to zázrak:
Nathan McAllister umanutě trval na tom, že není vhodný adept na otce. Nenaslouchal své ženě Emily a ta jej následně po letech manželství opustila. Jak se pletl zjistil bezmála ihned, ale v praxi si to ověřil poté, co se tragédie a byl ustanoven opatrovníkem neteře Jess a synovce Jamieho. Děti, vánoce a anděl Isabella dokáží zázraky.

12.05.2024 4 z 5

Stačí si počkat Stačí si počkat Mariana Zapata

(SPOILER) Diana Casillasová (29) se představila již v "Srdcem proti zdi" jako Vanessina nejka a její dvorní kadeřnice. Lehce se tam mihnul i její bratr Rodrigo a jeho dvě děti, od kterých Van sehnala klauna na strašení Aidena. :)
Zde jsem se se synovci Diany seznámila pořádně a oba byli megaúžasní. Starší Josh (11) a mladší Louie (5), se kterými jsem se společně v rámci různých interakcí s Dianou parádně bavila. Tahle trojka byla něco. :) A dále jsou zde i jejich sousedi... Jackson, Dallas (41) a paní/babi Pearl. S každým z nich Diana zažije akční scénu.
Zajímavostí bylo, že je její sestřenicí Sal z knihy "Kulti", i když mi to dle jejich příjmení mohlo taky dojít, která se zde krátce i s Reinerem mihne.
Mrzí mě, že jsem se nedozvěděla, jak dopadla kočka Mildred, o které končí info po její záchraně z domu, kdy utekla. Škoda celkem dosti chyb, které v textu byly a rušily při čtení. Knihu krásně uzavírá epilog po 5ti letech a Mariana Zapata je nadále královna slown burn romance, i když od cca roku 2020, z kterého je orig. "Dvojitý zásah" bez dogy Doriana. Asi už by stálo za to část "O autorce" aktuálně upravit.

07.05.2024 5 z 5

Každý rošťák má svůj šarm Každý rošťák má svůj šarm Susanna Craig

Nejlepší díl z celé série s parádním epilogem. Máme zde dokonce dvojice dvě, a to Maximiliena lorda Chesleigha a lady Caroline Brentovou zvanou Caro, dále i špionský pár, který má na pokyn generála na první dva dohlížet. Caro se díky své lásce ke knihám dostala do situace, ze které vzešel sňatek s mužem, který měl mnoho povrchových i vnitřních jizev. Jejich svazek trval pár dní, než byli na šest let zbytečně odloučeni. Maxim se vrátil, aby uplatnil nárok na titul vévody z Hartwellu a využil to i k návštěvě Caro. Co z toho všechno vzešlo byl hezký příběh, kdy se v závěru setkáme i s předchozími páry na zahradní slavnosti při příležitosti generálova odchodu na odpočinek.

04.05.2024 4 z 5

Vychytralý plán Vychytralý plán Susanna Craig

Nemohu tvrdit, že ústřední dvojice je nejsympatičtější ze všech dosud se v této tetralogii objevujících, ale zatím se mi jejich příběh líbil nejvíc. Tato série je evidentně provázána i s jinou autorčinou, a to s "Rogues and Rebels", protože se část děje a postav odkazuje k druhému dílu z ní.

Kapitán Jeremy Addison, lord Sterling má od generála Scotta za úkol nalézt osobu, která se skrývá pod identitou lady Sterlingové, lovkyně špinavců. Generálovo zadání je trochu specifičtější, a co to udělá se slečnou Laurou Hopkinsovou (jejíž bratr byl v přechozím díle unesen kvůli francouzské kuchařce) asi není překvapující. Laura i Jeremy to od počátku pojali jako lehce divadelní výstup a já čekala co a kdy praskne. V dané době to měla hezká mladá děvčata ve službě jistě mnohem těžší, a proto se mi líbí celkem nadčasový Lauřin přístup, a to jak se rozhodla s Jeremym obnovit a osídlit Everham.

03.05.2024 4 z 5