kubla111 kubla111 komentáře u knih

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Považuji poslední díl za nejlepší - rozuzlení, napětí, překvapení a celkové ukončení díla, života, životů a neukončení nekončícího zla a bezmoc s tím cokoli udělat, dokud bude existovat ČLOVĚK. Kdo myslí ještě dál, pro něj je to depresivní zjištění.

22.08.2019 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Jsem rád, že jsem si koupil celou trilogii, shodou okolností přes bazar tady na Databázeknih. Díky. Výborný příběh, snadno zapamatovatelné osoby i přes severská jména :) Není to klasická detektivka. Prolíná se zde a snadno a rozlišitelně minulost a přítomnost. Je hrozné, že pravděpodobně takový příběh je ve skutečnosti možný. Upozorňuji všechny, kdo by si koupil jen 1.díl trilogie, tak bude shánět druhý a třetí, protože vám napětí situace nedovolí další knihu nekoupit. Navíc 1.díl nic nevyřešil a plynule přechází do druhého. Taky jsem nic jiného neudělal než že jsem vzal 2.díl a hned po přečtení 1. se pustil do 2.knihy. Určitě plně doporučuji. Nechci nic prozrazovat, ale já bych nechal toho Sofiinýho otce trpět podstatně dýl ... Hlavně on může za to jaká Je Sofie a Victorie :) Tak do toho, lidi.

27.05.2019 5 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Zábavné, ale čekal jsem to potom, co jsem znal Mládí v hajzlu, které považuji za vrchol autorovy tvorby. Jinak styl je podobný, zajímavý příběh, kniha se dobře četla a rozhodně nebyla náročná. Patří do žánru zábavných, humoristických, lehkých knih. Doporučuji tomu, kdo si chce myšlenkově odpočinout.

09.01.2019 4 z 5

Drake Drake Peter McLean

V 56-ti letech by mě nenapadlo, že mne taková kniha bude bavit. Přesto jsem se hned od začátku začetl a prožíval výborně psaný děj, se spádem a překvapeními. Hlavně bohatou fantazií autora. Málokdy dávám čistých 5 hvězdiček, ale tato si je zaslouží a šáhnu po dalších dílech. Vtipné, zajímavé, napínavé a čtivé.

26.02.2018 5 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Výborná kniha. Už dlouho jsem nenarazil na spisovatelku, u které bych ihned poznal, že to píše žena. Skvěle psané. Výborný příběh, zápletka, minulost i časově ve spojení se zločinem. Snadno rozeznatelné a zapamatovatelné postavy. Musím říct, že kdokoliv by to udělal, tomu bych fandil, protože, bohužel, takový hajzl, jakým policajt Zapletal byl ještě bude pochován jako čestný muž ve službách policie. A nemyslím si, že to je jen román. Jak ale "potrestat"? Jít na policii? ..... to jediné mě na celé, výborné knize štve. A velmi rád si od této autorky přečtu něco dalšího.

31.07.2017 5 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Tady nemám co dodat, knihy těchto autorů čtu jedním dechem. Nezkoumám, co z toho je možné, či nemožné. Vždycky mne přenesou někam od reality a jsem za to rád. Jakoukoliv knihu těchto autorů nepovažuji za slabou. Bývám více kritický, tady ale nechci a nebudu. Jsou pro mne nejčtenější.

05.06.2017 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Tak jako děj byl bez jakékoliv akce,tak i konec nic zajímavého nepřinesl. Byl jsem zklamán, přestože jsem se do knihy snadno zacetl, policejní prace je dobře popsána, je v ději i zajímavá postava psychologa, jeho vlastni příběh, prostředí je taky pěkně popsáno, ale nic víc. Poměrně nenapinava kniha, nuda, žádné dramatické děje, zvraty. Nic. Další knihu těchto autoru číst nechci. Nakonec ani ten psycholog, který je v podstate nosnou postavou, nic zvláštního nepredvedl. Asi jsem už moc náročný, policejní protokol je zajímavější.

30.10.2016 2 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Nejdříve jsem chtěl hodnotit jako žena, pro kterou je kniha určena. Ale knihu jsem dočetl a to jsem možná neměl. Měl jsem ji zahodit a doufat, že zůstane zajímavá jako prvních cca 100stran. Pak už to bylo neskutečně dlouhé, nudné, určené pro frustrovane zatrpkle ženy, které se musí starat o pět děti, místo,aby po nich toužil nejlepší upír všech dob. Podotykam,že jsem četl i 50 odstínů šedi. Tady jsem knihu odlozil po 60stranach. Tak proto jsem dal teto knize aspoň 1hvezdu. A v krátkosti. Zmrzačená žena odmítá neskutecneho milence, ta zena je hodnejsi než matka Tereza, chytřejší než Wikipedie, hnusna jak Quasimodo a presto odmítá bohatého upíra,který díky ni získává soucit, lásku atd. Lidi, toto není normální, ale ani románové. To je strašné. A rozhodne me otevřený konec neprimeje číst další díl. Jediná hvězda jen pro upirskou tematiku.

02.10.2016 odpad!

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Rychle vtáhla do děje. Ukázala mi to, co vím, že církve, sekty a vůbec vše, co se kryje jakýmkoliv Bohem, je vlastně zástěrka špíny těch, co to vedou. Výborně psané. Autorka popisuje zimu tak, že vám je skutečně zima. Když si pak sednete s autorkou ke krbu, citite to teplo. Jednu hvězdu ubiram proto, že děj plyne poměrně pomalu a vše dramatické je v podstatě možno zvládnout pár stránkami. Zbytek činil nádherný obal.

12.10.2014 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Vynikající kniha. Dění se časově srozumitelně prolíná, i přestože jsou to kolikrát velké úseky. Přesto nezapomenete na předchozí děj. Byl jsem spokojen - taková kniha se čte sama.

05.09.2014 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Čtu rád a hlavně díky takovým autorům. Většinou dám na hodnocení na tomto webu a poté kupuji. Tady se čtenáři nemýlili, výborná, čtivá kniha.

19.03.2014 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Napětí se stupňuje, některé věci se vyjasňují. Příběh je překvapivější a spěje ke třetímu dílu, k rozuzlení. Kniha se čte jedním dechem, obrátky se zvyšují, ubírám jednu hvězdu jen proto, že nás autorka nutí ke koupi dalšího dílu (který tedy už mám, pochopitelně), abychom věděli, jak to všechno dopadne :) Naštěstí druhý díl byl lepší než první, co mám očekávat od třetího? Jdu do toho ....

17.07.2019 4 z 5

Dva hroby Dva hroby Lincoln Child

Vysoký standard knih těchto autorů nejde držet navždy. tato kniha svědčí o drobném snížení jejich kreditu. Kniha je poměrně čtivá, obsah napětí a nuda, napětí a nuda - dříve mě jejich knihy udržely od začátku do konce u četby a napjatě jsem čekal na závěr. Tady jakoby chtěli mít konec za sebou, téměř bez tajemství a podivuhodná spleť genetického materiálu. Přesto kniha, která se dá číst.

16.04.2019 2 z 5

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Dvě hvězdičky jen za nápad, téma. To jedna, druhá za to, že je kapitola psaná vždy v ich-formě buď matky nebo unesené dívky. Jinak na knize není vůbec nic. Nuda. Na to, co je to za téma, by se z toho dal udělat bestseller a autorka na to asi taky přišla, přesto si asi řekla:"Když už jsem se s tím psala, tak to vydám" - protože i konec je po 5-ti letech a 219dnech shledání naprosto bez emocí, vůbec mne to nedojalo, i ta poslední kapitola se dala napsat tak, že by lidé plakali dojetí a tady - fakt ne. Už nikdy. Bojím se, že se této autorce navždy vyhnu velikým obloukem.

23.05.2018 2 z 5

Klenot sedmi hvězd Klenot sedmi hvězd Bram Stoker

Archaické, poměrně zdlouhavé, málo napínavé a ještě k tomu nezajímavý, extrémně rychlý konec.

10.11.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tato kniha se četla jedním dechem. Výborně napsáno, spousta napětí a i střídání minulosti s přítomností bylo hodně srozumitelné a nezaměnitelné. Jednu hvězdičku ale musím ubrat, protože lze zpochybnit dokonalost věznitele, že vše měl tak dobře a tak dopředu a že počítal se vším. To dle mého názoru je nesmysl. Ale nakonec o naprosto přesná fakta nejde. A jestli po světě opravdu chodí takoví úchylové a ještě v soudcovských talárech - no potěš pánbůh :) Jsem rád, že se mi kniha dostala do rukou.

12.09.2017 5 z 5

Peklo jménem Rakká Peklo jménem Rakká Sophie Kasiki

Když lidé, ideologie, náboženství ovládne člověka ve slabé chvilce, může dojít k neštěstí. Tak se i stalo v tomto příběhu. Jednoduše psané. Je to vysloveno. To co tížilo, to, co potřebovala vyslovit. Varovat. Nečekejte román, ale krutou pravdu. Nečekejte proudy krve, ale přesto pravdu. A varování před vlastní hloupostí. A zároveň světlo v podobě lidí, kteří ten svět tak nechtějí nechat. Ukázala v tomto příběhu i to, že utekla od lidí, kteří ji jediní měli doopravdy rádi. Hlavně - nespoléhejte se na stát, na systém.

29.01.2017 3 z 5

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Vynikající, plynoucí kniha, plynoucí jako voda. Dokonale popsané příběhy celé rodiny ústy jednotlivých členů. Skvěle popsaný život, vztahy. Úžasný příběh. Po dlouhé době jsem velmi mile zasažen knihou. Přesto malá výtka. Konec je takový "už aby byl konec, něco tam napsat musím" Přesto se v něm nedozvíme, co se s jednotlivými členy rodiny stalo dále, jak se změnili atd. To asi proto. že by se z toho musela udělat sága, ale v této knize jde o příběh a ten je dokončen - tam bych jej utnul. Přesto nesnižuji knihu ubráním hvězdičky.

13.01.2017 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Opět skvělá detektivka plná děje, napětí i chytrého myšlení. Jak neuvěřitelné, jak detektiv upoutaný na lůžko, dokáže zaujmout čtenáře svým logickým myšlením, znalostmi a zkušenostmi. A to, že jeho oči na místě činu jsou "ženské", ještě knihu obohacuje.

27.01.2015 5 z 5

Spodek Spodek John Wray

Spisovatel byl buď paranoidní schizofrenik, nebo hlavní hrdina či jeho matka - což je naprosto jedno. Vynikající román. Bez toho, aby jedno, druhé nebo třetí autor byl, nedovedu si představit tak dokonalý popis lidské duše, vnímání světa, změny stavu jak hrdina prožívá na útěku, když vysadí prášky .....

22.07.2014 4 z 5