krtecek_1 krtecek_1 komentáře u knih

Maxl žhář Maxl žhář Anna Strnadová

Čeští autoři se mi začínají dostávat pod kůži. Další skvělý román, doporučuji!

04.12.2019 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Dobrý příběh. Děj se mi nezdál nepřehledný, jak uvádějí komentáře níže. Ale můžu říct, že některé pasáže se mnou lehce zamávaly. Těším se na další díl, naštěstí vychází co nevidět :).

07.11.2019 4 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Přátelé, tak toto je knižní lahůdka! Po dlouhé době kniha, která mi naprosto sedla. Doporučuji všemi deseti! :)

29.10.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha rozhodně není žádná topka, ale příběh vás nutí číst dál a dál. Zajímalo mne co osud France a Johnovi přichystá. Konec byl celkem rychlý a popravdě jsem ho takto čekala :D. Jinak díky autorovi za, alespoň pro mne, další informace o průběhu války přímo v Německu.

11.10.2019 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Já si tedy z knihy na "zadek" nesedla. Trošku jiné zpracování popisu atentátu na Reinharda Heydricha s přidáním milostné linky hlavních hrdinů - Anny a Jozefa.

09.10.2019 3 z 5

Klíč 17 Klíč 17 Marc Raabe

Za mne celkem dobrý příběh. Akorát mi vadila všechna ta ach, och, eh, ech, o, Bože apod. Jinak fajn.

26.09.2019 4 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Hm, tak tohle by nešlo. Od autorky mám přečtené vše a tento knižní počin řadím k těm slabším. Stejně jako Dědictví minulosti nebo Oheň je tvým osudem. Ty mi taky nesedly. Někdy počet stran u knihy nemusí být zárukou čtivosti.

10.09.2019 3 z 5

Blok 46 Blok 46 Johana Gustawsson

Tak to jsem tedy v knihovně sáhla hodně vedle. Nemastné, neslané, splácané.. Za mě ne.

27.06.2019 2 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Linka Edity pro mě nebyla až tak čtivá, ovšem s Irmou se vše otočilo o 180 stupňů. Patří jí můj obdiv. Těžký život, ze kterého se nesesypala, ale postavila se mu rázně čelem. Pěkná kniha, ale od autorky mi více "sedí" příběhy odehrávající se v minulých stoletích :).

20.06.2019 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha o nelehkých dobách odvíjejících se po první světové válce. Nechtěla bych být v kůži nikoho z hlavních hrdinů. Aspoň už teď vím, podle jakého vzorce se člověk chová. Máme to v sobě zakořeněno, generace po generaci.

16.06.2019 4 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Tak jo, právě dočteno, budu hodnotit plným počtem. Příběh je vyprávěn tak, že vás nutí číst dál a dál. První dvě třetiny se řeší zločin, poslední třetina vysvětlení. Ta byla pro mě nejemotivnější. Krásné, křehké, velmi dojemné. Uff..

29.05.2019 5 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Pro mne ne tak čtivá jako předchozí díly. Průměr.

18.04.2019 3 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Paráda jako vždy :).

07.04.2019 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Tak tento knižní počin je opravdu "šílený". V průběhu čtení mi nebylo zrovna dvakrát nejlíp. Myslím, že další autorovy knihy si nepřečtu :D.

21.03.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

A tak já nevím, asi jsem moc rozmlsaná Štefanem :D. Za 2*.

14.03.2019 2 z 5

V zemi stínů V zemi stínů Elizabeth Kostova

Knize by slušelo o 200 stran míň, pak bych si ji s radostí přečetla. Kvalitou bych ji přirovnala k autorčinu předchozímu počinu - Zloději labutí.

27.02.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

O.k., budu shovívavá. Přece jen je to YA literatura. Zlatý střed.

07.11.2018 3 z 5

Příběh staré šperkovnice Příběh staré šperkovnice Marie Macková

Horší průměr. Prostě to nemělo šmrnc.

20.07.2018 3 z 5

Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše Richard Sklář

Tato kniha byla první, která mne zaujala více současnou linií příběhu oproti "historické". Musím vyzdvihnout autorův smysl pro humor pro odlehčení napjatých situací. Za mě 4*.

08.07.2018 4 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Co tohle jako bylo??!!

26.06.2018 2 z 5