Kristy78 Kristy78 komentáře u knih

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Čtivé, ale těžko říct, kde leží pravda. Občas přetažené za vlasy. Ale i kdyby jen troška byla pravdivá, tak je to šílené!

02.05.2020 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Trochu vice očekávání od dalšího severskeho autora. Až od poloviny se děj více rozběhl a nabral trochu spád. Konec svižný, ale závěr překvapil, až nečekaně dobře vše konci...

29.03.2020 3 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Pohodové detektivni cteni :)

10.03.2020 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Příběh nebyl špatný, ale závěr? Myslím, že se stává pomalu přízrak z Harryho!

12.07.2019 3 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Místy mi přijdou zážitky až nepravděpodobné - nefalšovaná pomoc vězňům. Ale pěkně napsané. Děj se rychle odvíjí.

19.05.2019 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Čekala bych větší souvislost s prvním dílem. Za mě samostatná kniha a překvapivým happyendem ;)

11.05.2019 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Harry Hole to nebyl. Ale pohodová detektivka. Za mě slabší dílo od tohoto autora, ale není každý den posvícení ;)

11.05.2019 3 z 5

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

Nemůžu se úplně připojit k předchozím komentářům. Z této knihy na mě Provence úplně nedýchla. Ale jsem ráda, že ten kraj znám a ráda se tam znovu vrátím, jen mi inspirací nebude zrovna tato knížka.

15.04.2019 2 z 5

Expedice Kavkaz Expedice Kavkaz Vilém Heckel

Pěkné vyprávění z prostředí vysokých hor doplněné fotkami. Je fajn si přečíst, jak to všechno fungovalo dříve jinak. Třeba, že se lezci museli prokázat svými dovednostmi na ledu a skále, než byli puštěni na výstup ;)

12.03.2019 4 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Zdlouhavé, příliš květnaté, Místy jsem vůbec nechápala, co tím autor chce vyjádřit. Ač velmi ceněný román, jsem ráda, že jsem došla vůbec ke konci a rozhodně ve mě nebude toto dílo dlouho rezonovat.

02.03.2019 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Začíná mě to bavit :) Těším se na další díl. Jen doufám, že na toma Waalera brzy dojde!! ;)

28.12.2018 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Další díl za mnou. Válečné vsuvky nebyly zrovna to pravé ořechové. Ale děj se za polovinou knohy rozběhl a netrpělivě jsem očekávala jak opět vše dopadne :)

20.12.2018 4 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Dobře napsaná kniha, silný příběh.

05.11.2018 4 z 5

Stejný rukopis jako předchozí dvě knihy, ale nedosahuje té kvality. Pokud neporovnávám, tak jde o pohodové čtení, kdy se občas zasmějeme a nemusíme nad knihou moc přemýšlet.

06.09.2018 3 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Oddychové letní čtení. Jednou stačí ;)

10.08.2018 3 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Zajímavá exkurze do myšlení mladého německého vojáka. Po delší době jsem přečetla jednu z dalších knih od E.M.Remarque a musím říct, že opět nezklamal!

31.03.2018 5 z 5

Listopad Listopad Georges Simenon

Psychologická detektivka, zajímavý příběh s nečekaným zakončením. Přečteno v rámci Čtenářské výzvy jako "Kniha, jejíž žánr běžně nečtete". Ale není vyloučeno, že si ještě nějakou detektivku dám ;)

22.02.2018 4 z 5

Mamma mia! aneb To nejlepší od italských matek Mamma mia! aneb To nejlepší od italských matek kolektiv autorů

Nejen, že jsem si osvěžila pár skvělých italských receptů, ale dozvěděla se i spoustu tipů a z jaké oblasti co pochází. Za mě parádně sestavená a přehledná kuchařka. Nevýhodou (nejen u této kuchařky) je, že při ní člověk při každém čtení dostane hlad ;)

15.02.2018 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Opravdu surreálné téma jak má být. Skvělá kniha, přečtená jedním dechem během jednoho odpoledne, ale příběh a jeho vyznění budou na delší dobu. A tak to má být :)

06.02.2018 5 z 5

Lucemburská zahrada Lucemburská zahrada Michal Ajvaz

Román Michala Ajvaze je pro mě překvapením. Imaginace propojená s realitou. Začátek trochu těžší, ale pak mě kniha chytla a přečetla jsem jí jedním dechem. Ještě nevím, co si z ní odnesu, protože děj stále doznívá a je to určitě na hlubší analýzu a nechat knihu v mé hlavě dozrát.

20.01.2018 4 z 5