Kristy78 Kristy78 komentáře u knih

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Příjemné čtení, krásná čeština, milý humor :) Zahřálo na duši v nynějších chladných dnech :)

21.11.2018 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Tentokrát zklamání. Asi nejslabší, co jsem od Murakamiho četla. Je to stále on, vnitřní svět hlavní hrdinky, nečekaný konec, který opět nutí k zamyšlení, jak to vlastně je, co mi to má říci, ale jaksi to nebylo úplně ono.

12.11.2018

1984 1984 George Orwell (p)

Napsáno 1949?? Neuvěřitelné, silné. Kniha mě zasáhla svým přesahem do dnešních dní. Resp. připomínala léta nedávná, ve kterých jsme žili pod jednou vládou a bohužel se prolíná i do dnešních dní a připomíná některé jejich fragmenty. Doufejme, že půjde jen o minulost a přítomnost a budoucnost bude jiná ;) Opět děkuji P. za tip na čtení!

11.11.2018 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

To je celý Murakami :)
Už to tak nejspíš bude, že mezi prázdnem v břiše a nedostatkem představivosti je jistá bezprostřední souvislost.

06.11.2018 3 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Dobře napsaná kniha, silný příběh.

05.11.2018 4 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Hned v prvním odstavci byl znát rukopis R.Zafóna. Velmi čtivý, poutavý příběh z Barcelony. Jen trochu více strašidelné, zejména při večerním čtení :) Díky za společné čtení, P. :)

29.10.2018 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Absurdní? Myslím, že je to nejvýstižnější hodnocení děje a nečekaného vývoje a závěru :) Kniha je úžasně čtivá, skvělá po jazykové stránce. Zaslouženě oceněná. Moc díky za tip, P.!

28.10.2018

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Skvěle napsané, rychlé střídání dějů, každou chvíli je jasné, jak to dopadne, nakonec je vše úplně jinak a já se ptám, co jsem nepostřehla během čtení? A začnu nad koncem přemýšlet a přemýšlím stále. Kniha, která doznívá postupně. A to se mi líbí :) Díky P. za skvělý tip!

20.10.2018 5 z 5

Další Murakamiho skvost! Na začátku trochu tápání a sžívání se s dějem. Poté se již naplno rozjedou dva paralelní příběhy a postupem času má člověk dojem, že tuší, jak se bude vše vyvíjet a těší se na konec. Kniha díky střídání dějů rychle plyne, má spád. A ...najednou je konec! Zkouším listovat neexistujícími posledními stránkami. Opravdu to skončilo. Překvapivé. Úplné jiné, než jsem očekávala. Jen tu sedím nad koncem knihy a přemýšlím - nad čím? Těžko říct, příběh je spletitý, dá se najít spousta výkladů. Najít ten můj bude asi ještě chvilku trvat :)

09.10.2018 5 z 5

Stejný rukopis jako předchozí dvě knihy, ale nedosahuje té kvality. Pokud neporovnávám, tak jde o pohodové čtení, kdy se občas zasmějeme a nemusíme nad knihou moc přemýšlet.

06.09.2018 3 z 5

Pražský pitaval Pražský pitaval Egon Erwin Kisch

Pár příběhů bylo opravdu zajímavých, ale jinak trochu obtížnější čtení díky starší češtině a způsobu psaní. Jednou stačilo a opět se povedlo přečíst knihu na kterou jsem už roky koukala v knihovničce.

03.09.2018 2 z 5

Třetí kniha od Murakamiho, třetí osobitý příběh. Tajuplný, niterný děj s otevřeným koncem. Kniha nad kterou přemýšlíte i po jejím dočtení. Hledáte sami sebe v náznacích chování postav i v otevřenosti citů. Těším se na dalšího Murakamiho.

28.08.2018 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Úžasný exkurz do doby přelomu 19. a 20.století. Zatím nejzajímavější životopisná kniha. Zřejmě díky pohledu na tehdejší dobu – jak lidé žili, počátky fotografie, automobilismu, námluvy děvčat, do kolonky povolání si ženy psaly „vdaná“. Od Agathy Christie jsem nečetla zatím jedinou detektivku. Možná to někdy napravím. Každopádně její životopis mohu jen doporučit, velmi čtivé, dobrodružné i poučné.

24.08.2018 5 z 5

Po putování do Jeruzaléma jsem vyrazila se Zibim do Nepálu a Číny. Opět pohodové čtení plné trefných hlášek, díky kterým mě tyto cestopisy baví číst. Možná bych brala méně básniček. Ale jinak fajn kniha se spoustou místních reálií a nahlédnutí do života běžných lidí.

24.08.2018 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Oddychové letní čtení. Jednou stačí ;)

10.08.2018 3 z 5

Střet králů 2 Střet králů 2 George R. R. Martin

Druhá část druhého dílu byla opět barvitá, nenudila - spíše naopak. Zemřela nebo byla zavražděna spousta hlavních postav, konec knihy gradoval, ale naštěstí způsobem takovým, že mě "nedonutí" hned otevřít knihy další. Přeci jen nejsem vášnivý čtenář fantasy, tak si dám před Bouří mečů chvíli pauzu. Ale jinak fajn čtení, na dlouhé podzimní/zimní večery to bude to pravé ořechové a společně s hrdiny budu popíjet horké kořeněné víno ;)

07.08.2018 4 z 5

S kamerou kolem světa za 59 let S kamerou kolem světa za 59 let Jiří Havel

Pěkna cestopisná kniha s úžasnými fotografiemi. Nečekala bych, že se ke mě dostane kniha od rodáka přímo z mé vesnice. Moc diky, P., za zapůjčení!

29.07.2018 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Citlivě popsaný příběh o rodině, samotě, návratech a odpuštění.

13.07.2018 3 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Téma čtenářské výzvy jsem splnila během chvilky. Jen jsem očekávala typický Šabachův rukopis, který jsem nenašla ani náznakem. K jeho dalším knihám se čas od času vrátím, tato mezi ně však patřit nebude. Aspoň co se literárního rozměru týká. Díky úžasnému věnování a připomínce nejen čtenářské výzvy ji jistě ještě párkrát otevřu. Díky, P.! ;)

13.06.2018

Procesy, které vzrušily svět Procesy, které vzrušily svět Václav Pavel Borovička

Touto velmi zajímavou knihou jsem si splnila opět svoji "dvojitou" výzvu - přečíst, co možná nejvíce knih z vlastní knihovny. Nebýt čtenářské výzvy, možná bych se k ní nedopracovala, což by byla velká škoda. Dozvěděla jsem se spoustu detailů ohledně velkých procesů, které otřásly celým světem. Negativní stránkou věci je uvědomění si, že tyto procesy a jednání lidí bojujících za svou "pravdu" jsou přenositelné až do dnešní doby a můžu si jen přát, abych se s něčím podobným nikdy nesetkala.

10.06.2018