Kory98 Kory98 komentáře u knih

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Vždycky si myslím, že mě Kristýna Sněgoňová už nemůže překvapit a opak je pravdou. Mě se tento díl moc líbil i když Keran mi taky až tak k srdci nepřirostl. Zato jsem kvitovala, že alespoň některé postavy nám nechala autorka přežít, hlavně Komorowského a Anneliese, ty jsem si zamilovala. Jen mě trochu mrzí, že poslední část tohoto dílu - Cesta nazpět, byla trochu strohá. Ale stejně, ten nápad - celá trilogie je prostě bezvadná. A hlavně pevně doufám, že toto není poslední díl, protože myslím, že si autorka ještě nechala dost prostoru pro pokračování.

10.07.2023 5 z 5

V pasti V pasti Julie Cross

Tak to byly zvraty, přímo nečekané. Druhý díl se mi líbil o něco více než první. Jen mě mrzí, že autorka nenapsala třetí, když byla avízovaná na obálce trilogie. A mám strach, že vzhledem k časové prodlevě asi nenapíše, což je škoda, protože, jak se říká, partie je krásně rozehrána a chtělo by to nějaké završení, které by si čtenář zasloužil. Tak mi nezbývá, než čekat.

10.07.2023 4 z 5

Bouře Bouře Julie Cross

Knihu se chystám přečíst už dlouho, protože mám cestování v čase moc ráda a byla jsem zvědavá, jak to autorka pojme. Navíc beru, že je to sci-fi pro děti a mládež. Není zde nouze o akci, lásku a Jacksona jsem si oblíbila a fandím mu a samozřejmě jsem si hned v knihovně půjčila druhý díl, abych věděla, kam se příběh posune.

07.07.2023 4 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Docela pěkný příběh. Nejvíc jsem ocenila atmosféru New Yorku, kam se asi jen tak nepodívám. Skoro jsem Angele odpustila i to, že měla dva vztahy zároveň. Chápala jsem, že to mělo být zpočátku hlavně kvůli práci - psaní blogu a pak se to skoro stejně jako v životě zvrtlo. Jinak hezké prázdninové čtení.

07.07.2023 4 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Kniha se mi líbila hlavně kvůli té atmosféře v Indii. Prostě jiný kraj jiný mrav. Je to tam více duchovní a pro Evropany na jednu stranu asi děsivé a na tu druhou fascinující. Pěkný oddychový příběh. Akorát na prázdniny a dovolenou.

02.07.2023 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Tak takhle knížka u mě od paní spisovatelky prozatím zvítězila. Smála jsem se tak, že mi až tekly slzy a rodinní příslušníci se chodili dívat, jestli mi náhodou nepřeskočilo :-). Zrovna třeba tuto knížku bych si přečetla, kdybych se potřebovala rozveselit, alespoň ta první polovina je bezvadná. Nevím, kam Jo Watsonová na ty nápady chodí. Její hrdinky jsou ztřeštěné, bláznivé, nepředvídatelné a hlavně se jim dost lepí smůla na paty. Ale přitom, si pořád dokážou zachovat tvář a jsou to v jádru vlastně obyčejné holky.

01.07.2023 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Příběh se mi líbil o trochu víc než Isla a šťastné konce. Do tří čtvrtin byl hodně dobrý, pak se v něm pro mě něco zlomilo, asi v chování obou hlavních hrdinů, ale chápu, že v jejich věku člověk někdy neví, jak s nenadálými pocity naložit. Smutné jsou pravopisné chyby, které bohužel objevuji poslední dobou v čím dál víc knihách. To před tiskem nikdo nečte? Dřív když sazeči tvořili stránky k tisku ručně, tak by se člověk nedivil, že jim sem tam třeba vypadlo písmenko. Ale v době moderních technologií...

29.06.2023 4 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Čím více jsem se pročítala k závěru, tím víc se mi kniha líbila. Zpočátku jsem se nějak nemohla začíst, i když mi knížky psané formou dopisů nevadí. Ale jak už jsem zde uvedla několikrát, mám ráda knihy o knihách. Tato sice ještě nebyla přímo o knize, ale o rukopisu budoucí knihy, ta vlastně vyšla až v závěru, byl to však příběh, který změnil životy, a to v dobrém slova smyslu. Nevím zda by měl někdo takovou buldočí sveřepost, jakou měla ve spojitosti s rukopisem Anne-Lise, docela ji však jako čtenář chápu, co ji ponoukalo dál se všechno dozvědět. Příběh bych ohodnotila jako spokojené čtení.

26.06.2023 4 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Myslím, že tohle není typická červená knihovna nebo romance, spíš bych řekla knížka o životě. Za jak dlouho je člověk připraven na novou lásku a dalšího partnera, když ten první mu zemře? Myslím, že tohle je věc velice individuální. A navíc, když jsou ve hře děti. Příběh sám o sobě mi nepřipadal špatný, zakomponovat do knihy lásku k zahradničení je určitě dobrý nápad, jen nevím, kolik čtenářů to úplně nadchne. Ale jinak toho ve mě kniha asi moc nezanechá a za pár dnů možná nebudu vědět o čem byla. I takové knihy si člověk ale občas přečte.

25.06.2023 3 z 5

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

I když už nejsem cílová skupina, ráda si občas přečtu dívčí romány nebo young adult. Pak se asi dívám a hodnotím z pozice svého věku. Teď mám ráda takové ty umírněnější charaktery, milé a cílevědomé dívky, než rebelky. Do toho by se mohla hlavní hrdinka zařadit. A že neví, co chce? To ví málokdo v jejím věku. Zkrátka nebyl to špatný příběh, takový pravý pro letní dny.

25.06.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Na čtení jednohubka, která se ale dostane pod kůži. I kdybyste chtěli číst pomaleji, nemůžete, protože se nutně musíte dovědět proč. Paní Mornštajnová má dar nevyhýbat se "zakázaným" či "citlivým" tématům a vytvořit velké příběhy. V závěru jsem si myslela, že cácora půjde spíš na policii, přišlo mi, že takto si ublížila ještě víc sama sobě, ale kdo si může dovolit soudit, jaké pocity v takové dušičce od dětství doutnají a není divu, že se v závěru opravdu rozhořely plemenem.

23.06.2023 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

V tomto díle možná není tolik akce a napětí, ale všechno se tak krásně šmodrchá a všechno se vším souvisí. Opravdu by byla škoda, kdyby nás o tento příběh autor ochudil. Škoda, že mi Dánovky nikdy dlouho nevydrží, 2-3 dny a nemám co číst, protože tohle je návykové :-)

23.06.2023 5 z 5

Číst, snít a milovat Číst, snít a milovat Abbi Waxman

Já jsem se v Nině tak nějak našla, spoustu věcí máme společných, jako většina knihomolů, protože někdy raději žijeme ten fiktivní život než vlastní. Ale snad to není zase až tak špatná vlastnost, jen jsou takoví lidé někdy méně použitelní v životě reálném a trochu déle jim trvá, než se do něčeho zapojí nebo to zvládnou. Ale jedno vím určitě, že to nejsou lidé úplně špatní, a to nevyzdvihuji sebe, ale knihomoly všeobecně.
Je to spíš kniha o tom, jak těžké je být knihomolem a žít normální život :-) Žádnou fascinující zápletku nečekejte, ale kniha pro relax to určitě je.

22.06.2023 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Páni, už dlouho se mi nepodařilo číst do půl 12 v noci, když o půl páté vstávám :-) Jak jsem se u prvního dílu nemohla srovnat s drsností prostředí, ve kterém se odehrával, tak teď jsem byla blažená. Chvilkami zpočátku zase i trochu nespokojená z toho klidu. No některému čtenáři se chudák spisovatel nezavděčí. Ale pak to dostalo takové obrátky, že mi spadla brada a vůbec jsem to nečekala. Zkrátka se co nejdříve pustím do dalšího dílu, protože nevydržím být napnutá. Nevím, zda má být poslední?

15.06.2023 5 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Tentokrát jsem začala druhým dílem a teď teprve se mi podařilo vypůjčit si první. Musím přiznat, že druhý se mi líbil o malinko více. Na příběhu se mi asi nejvíc líbil nápad zapojit do něho sýry, jinak mě tak nějak úplně nenadchl.

09.06.2023 3 z 5

Vůně španělských třešní Vůně španělských třešní Jo Thomas

Mě se kniha velice líbila. Andaluští koně, ohniví Španělé a flamenco - to mám velice ráda. Španělské rytmy se mi vždycky líbily a jen tiše jsem Beti záviděla, že se mohla učit tančit. Byla mi sympatická, protože měla dobré srdce. Možná až moc kladná hrdinka, která neměla moc špatných vlastností, ale mě si tím získala a fandila jsem jí. Tak jak si ji zamilovali všichni v knize, tak se líbila i mě. Příběh je to milý, kniha se čte lehce, je to oddechové čtení, ale příjemně mě překvapila, protože jsem ani tolik neočekávala.

09.06.2023 4 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Jedna z mých oblíbených knih. Je to kniha o lásce, ale nečekejte žádný plytký romantický příběh. Popisuje životní příběh obyčejného života dvou lidí, jejichž cesty se potkají v mládí a opět se sejdou ve stáří. Zajímavý pohled na lásku jako takovou , v různých etapách života člověka, spolu s pro nás nezvyklým prostředím Kolumbie minulých časů. Láska kvete v každém věku i za časů cholery. Je to jedna z knih, ke kterým čtenář musí dle mého názoru trochu dozrát, aby ji uměl pochopit. Není to kniha pro všechny.

04.06.2023 5 z 5

Sérii o Harrym Potterovi jsem objevila až ve svém dospělém věku a naprosto mě nadchla. Proto jsem si nemohla nechat ujít pokračování. Vůbec mi nevadilo, že je kniha psaná jako scénář, pár divadelních her jsem již přečetla. Scénář sice nedosahuje kvalit původních knih, ale umožnil mi alespoň částečný návrat do světa čarodějů. Myslím, že představení muselo být hezké. Bavilo mě to.

04.06.2023 4 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Břemeno minulosti tentokrát dostihne i takové neochvějné vyšetřovatele, jakými jsou Burger a Hanzel. A jakkoli by se mohlo zdát, že se příběh, který se vynořil už v předchozím dílu Ve stínu, tentokrát podaří vyřešit, není tomu tak. Přednost dostává čerstvější vražda a Burger s Hanzelem se rozhodují, zda vlastně chtějí ve vyšetřování pokračovat, teď v nové době a s podporou nových kolegů. Jsem celá napjatá, jak to vlastně dopadne. Dánovky jsou knihy, které chytnou a nepustí. Kdybych mohla číst celý den, jistě by za 12 hodin padla, ale déle než dva tři dny mi stejně nevydrží :-)

27.05.2023 5 z 5

Rybářské štěstí Rybářské štěstí Richard Sobotka

Moc pěkné příběhy z rybářského prostředí. I když autor vypráví příběhy jiných rybářů, podařilo se mu to znamenitě. Knížka se čte velice dobře, já jsem se při ní a dopolední kávičce na lavičce nejen slunila, ale hlavně jsem si vzpomněla na svoje rybářská léta. Je to přece jenom krása sedět u vody... Velice příjemný návrat a navíc jsem se dozvěděla spoustu věcí o chytání na pstruhových vodách, které v kraji autora převažují, a které jsem si já nikdy nevyzkoušela.

20.05.2023 4 z 5