konicekbily konicekbily komentáře u knih

Ledové hlubiny Ledové hlubiny Kerstin Signe Danielsson

Pomalu se odvíjející průběh vyšetřování ubírá zápletce na zajímavosti.

23.11.2015 3 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Nevím, zda by nějaká žena měla tak dlouho krýt tyrana a podvolovat se násilí, když se přihodí další událost radikálně ovlivňující její budoucnost. Neobrací se na příbuzné, ani na policii a prchá před zlem s vědomím, že ji minulost dožene a ona se zlu nebrání ani v budoucnosti!

23.11.2015 3 z 5

Město stínů Město stínů Ariana Franklin (p)

Na pozadí událostí od konce První světové války do nástupu Hitlera k moci se podařilo vytvořit výbornou literární fikci nutící ke studuji dějin Evropy před sto lety. Díky autorko za motivaci!

19.11.2015 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Četl jsem to jako knižní novinku, nevěda, že jsou předtím díly dva. Pokusím se o čtení pěkně od začátku. Motiv dobrý, vše v závěru vysvětleno, jenom mi to připadá rozvláčné, jako kdyby to muselo mít přes 400 stran.

18.11.2015 3 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Moc pěkná historická detektivka - už tenkrát byla pražská radnice plná handrkování, falše, lží a pomluv!

12.11.2015 4 z 5

Svědek z cely smrti Svědek z cely smrti Stanislav Motl

Na pozadí historických událostí, obecného popisu policejních a soudních praktik na území Protektorátu, příběhů již dříve známých aktérů odboje je popisován osud přeživšího odsouzence na smrt za činnost porušující zákony Říše.

10.11.2015 5 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Nějak náhodou jsem narazil na starší řadu anglických detektivek. Příběh ukázal, že jako odpočinkové čtení se to může číst.

10.11.2015 3 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Slabší než Osamělá smrt.

09.11.2015 2 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

První kniha od autorky, přečtu si další. Číst se to rozhodně dá, jsou v ní malé nepřesnosti nemající vliv na děj.

09.11.2015 3 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Rekapitulace života komisaře Wallandera okořeněná špionážní zápletkou. Čtu komisaře Wallandera postupně a postrádám dosud nepřeložené knihy.

07.11.2015 3 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Moc se mi kniha líbila, umí psát i bez Wallandera.

07.11.2015 5 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Velmi dobrá detektivka s pomalejším začátkem a děsivým koncem. Asi by mne nikdy nenapadlo, abych se ze sluncem vyhřátého Lisabonu plahočil ledovými moři s rodinou a neprověřenou posádkou v lodi, jejíž technický stav je mi neznámý. Ale v románu je možné vše.

06.11.2015 4 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Na Poslední rituál ani zdaleka nedosahuje.

06.11.2015 3 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Zajímavý námět, ale kniha asi utrpěla dvojím překladem - přes němčinu.

05.11.2015 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nevím jestli to nebyla chyba, že jsem plýtval pěti hvězdičkami na předchozí knihy. Tato si podle mne za krátkost, styl a bohatost myšlenek zaslouží hvězdiček šest. Jóóó,Jóó, Jo - umíš psát Náš Nesbo Jo.

03.11.2015 5 z 5

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

CV autora a CV hlavního hrdiny.

02.11.2015 5 z 5

Druhý syn Druhý syn Alexander Söderberg

Naše milovaná zdravotní sestřička je vtažena do děje a i vlastním přičiněním chystá problémy sobě i druhým. Souboj gangů je okořeněn soubojem policajtů a akční thriller pokračuje ještě větším násilím než díl první. Čte se to dobře, počkám na díl třetí.

02.11.2015 4 z 5

Andaluský přítel Andaluský přítel Alexander Söderberg

Vleklý děj popisující souboj několika mafiánských skupin za dozoru nikým nekontrolované policejní skupinky se točí kolem nevinné zdravotní sestřičky stockholmské nemocnice. Je spolu se svým synem obětí těchto střetů. Některé až vyumělkované scény jsou velmi dobře vykreslené. Doufám v další dobré pokračování trilogie.

30.10.2015 3 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Zdlouhavá, hodně zamotaná, i když pěkná zápletka. Natahováním děje se nezvyšovalo napětí, spíše to bylo ke škodě, lepším dílem je určitě Poslední rituál.

28.10.2015 3 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Nelituji, že přečetl jsem Řekni lituji. "Hlavním vyšetřovatelem" je psycholog a práce mu jde od ruky. Dobře zpracovaná je i část zpovědi oběti. Obě vyprávění se prolínají a děj je strhující. Skvělý autor!

26.10.2015 5 z 5