Kolombus Kolombus komentáře u knih

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Dej a odkaz knihy asi najlepšie vystihne samotná myšlienka z knihy: „Člověk si nemůže dokonale uvědomovat, že je, dokud si neuvědomí, že jednou umře. Stejně tak není možné uvažovat o tom, že člověk umře, aby se zároveň nevynořila myšlenka na to, jak je fantastické žít.“
Kniha ma oslovila až na tretí pokus :D V detstve som ju za terno rozhodne nepovažovala, ale na niektoré knihy človek musí jednoducho dozrieť :D a svojho miesta v mojom živote sa dočkala až o pár rokov neskôr.

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Vezmite tuto knihu, pohodlne sa usaďte a zoznámte sa so skvele a pútavo napísaným príbehom o pátraní po minulosti Dory Grayové ????????????Cely pribeh sprevádzajú vystihujúce a krasne ilustrácie od pani Janákové, vdaka ktorým ste uplne pohltený.

21.03.2021 5 z 5

Spojení navždy: Ako nestratiť deti v digitálnej dobe Spojení navždy: Ako nestratiť deti v digitálnej dobe Zuzana Gránska

Odložme na chvíľu moderne technológie a podme sa normalne rozprávať so snahou porozumieť tomu druhému.
“Ak nechceme stratiť naše deti,musia sa cítiť milovane a poznať pravidlá. To je úloha rodičov.”

21.03.2021 4 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

kniha o dobrodružstve, cestovani medzi svetmi, pribeh o krivde, tajomstvách, domove či láske. Kazdy chce niekam patriť.
Zároveň však musím dodať, že dočítať túto knihu mi dalo zabrať, pretože rozťahanými pasážami som sa musela premáhať. Príbeh zaujímavo spracovaný a či vás baví veľmi alebo pomenej, rôzne zvraty vás nabadajú k dočítaniu knihy.
Príjemne strávený čas s knihou, no viackrát ju čítať teda rozhodne nebudem.

21.03.2021 2 z 5

Mortina a protivný bratranec Mortina a protivný bratranec Barbara Cantini

tak tu, na rozdiel od jednotky, som sa aj pobavila :D opäť vyzdvihujem grafické spracovanie ktoré ocení nielen malý ale aj dospelý čitateľ.

Mortina a přízračný kamarád Mortina a přízračný kamarád Barbara Cantini

tento diel sa teda podaril, ale i tak som najviac unesená z grafiky :O

Mortina Mortina Barbara Cantini

knihu ocenia deti viac než dospelý človek. Príbeh a nosná téma "zapadnutia" do kolektívu a o potrebe priateľstiev je pekne spracovaný. Popukať od smiechu som sa teda nešla ale to grafické spracovanie je parááááádne.

Krotitelia displejov Krotitelia displejov Slávka Kubíková

Klub nerozbitnych deti a Krotitelia displejov su knihy, z pera Slávky Kubikovej, určené nielen rodičom ale ci budúcim rodičom ale vsetkym. Su o hľadaní strateného detského šťastia v dobe tabletov. “Ako vychovať deti, aby zvládli digitálny svet.” Obe knihy sa opierajú o studia z oblasti medicíny a psychológie. Dajme šancu deťom mat z detstva prave take zážitky, na ktoré my sami spomíname najradšej.

Klub nerozbitných detí Klub nerozbitných detí Slávka Kubíková

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Príjemný rozhovor s najznámejším českým neurochirurgom, ktory patrí medzi svetovú špičku vo svojom odbore. Svoje názory prezentuje priamo a sebavedome , co mne osobne velmi sedi a preto sa mi kniha citala velmi dobre. Dozviete sa informácie nielen zo sveta medicíny, ale i z osobného života “klanu Benešovcov”, či o ďalšej vášni pána doktora a to love chrobákov. Je to velmi uvoľnený a úprimný rozhovor.

21.03.2021 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

“Je spousta dveří, ale jen jedny vedou do jiného světa” Letopisy Narnie. Kto by nepoznal bájneho Aslana? a ak ho nepoznáte, tak určite neváhajte vkročiť do tohto fenomenálneho sveta. Za mna sú najlepšie prvé knihy, ale kto by nechcel poznať celý príbeh....

Vianočná koleda Vianočná koleda Charles Dickens

toto by mala byť POVINNOSŤ prečítať a nie len o Vianociach. Príbeh ktorý ukáže, čo je v živote podstatné, ako by sme sa k sebe mali správať. Pre deti či pre dospelných - vždy vám niečo dá do života.

Vianočná kniha Vianočná kniha * antologie

krásnych 13 vianočných a zimných príbehov od tych najlepších. A viete čo je obrovský bonus? nádherné ilustrácie i keď uznávam, že ich forma nemusí osloviť každé dieťa.

21.03.2021 4 z 5

Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Daniel H. Pink

Takto, ak čítate knihy o osobnom rozvoji a náučnú literatúru, tak vám kniha viacmenej nič nové neprinesie, pretože väčšinu ste čítali v rôznych knihách, takže v tom budete listovať spôsobom: to poznám, to už som čítal......Ale povedzme si úprimne: aplikovali ste to do života, alebo iba zapísali informáciu do hlavy? :D :D
Pre tých ktorý čítajú takúto literatúru pomenej, alebo vôbec - choďte do toho! Prečo? pretože správne načasovanie je naozaj veda. Niečo robíme podvedome a ani nevieme prečo a po prečítaní knihy zistíte čo to "nevieme prečo" naozaj je. Prípadne sa dozviete, prečo Vám rôzne plány nevychádzajú, prečo sa v "cieli" činnosti cítite vyhorení,....
Stojí za prečítanie, ale hlavne APLIKUJTE to do života. Nenechávajte tieto rady iba v hlave určené predom na zabudnutie.

Uč jako umělec Uč jako umělec Robert Čapek

“Dobré vzdělávaní neznamená,že si žáci zapamatují látkou, kterou se doma naučili. Dobré vzdělávaní je to, při němž si žáci zapamatují, co v hodině objevili a vytvořili.”
Knihu som ako "laik" - nie učiteľ prečítala a musím povedať, že vďaka nej som presvedčená že je možné učiť deti tak, aby ich to bavilo a aby "chceli" nie "museli", že je možné nelámať palicu nad žiakom ktorému to pomalšie myslí, ale ukázať mu cestu a jeho výnimočnosť, ktorá ho posunie a namotivuje. Ak by sa takýmto učiteľom dostalo viac priestoru a podpory, stojím prvá v rade aby som si zopakovala základku s najväčšou radostou :D

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

"Jen odlišní lidé mají schopnost měnit svět"
Trochu som sa musela začítať, ale to iba z dôvodu že som to čítala po Oveem, kde som bola od začiatku vtiahnutá do príbehu. Príbeh, ako sme u pána Backmana zvyknutý je kvalitný, plný myšlienok na zamyslenie, vtipný, plný lásky, zábavy ale i smutku a ja som sa opäť neubránila slzičke.

21.03.2021 5 z 5

pozitívne hodnotenie patrí originálnej verzii, preklad v češtine, slovenčine či iných jazykoch mi neprináleží hodnotiť. Tak či onak, spracované témy života pochmúrneho typu zaujímavo a veľmi chytľavo spracované vo veršoch a hlavne so skvelými a vydarenými ilustráciami. Tim Burton iba dokazuje svoju výnimočnosť v spracovaní podivného sveta ktorý je s jeho osobou už asi navždy spätý :D

Umění války (komiksová adaptace) Umění války (komiksová adaptace) Pete Katz

komiksová verzia nádherne spracovaná, avšak ak nepoznáte príbeh, radšej najprv siahnite po "plnej verzii" - ak Vás osloví celkový príbeh tak až, podľa mojho názoru, sa stane komiksová verzia klenotom vašej knižnej zbierky.

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

skvela príručka zachraňujúca život. V skratke a prehľadne napísaná prvá pomoc v rôznych situáciách. “Ako zachrániť život a stať sa superhrdinom.
Autor píše knihu pre ľudí ľudským jazykom a nie sofistikovane lekársko-medicínsky :D Veď ide o záchranu života, kde človeku asi ťažko pomožu latinské výrazy. Jednoducho deje sa toto, urob toto! skvelé, pochopiteľné a ešte i skvelo ilustrované. Kniha, ktorá Vás naučí zachrániť ľudský život - jasne že plný počet hviezdičiek na hodnotení.

21.03.2021 5 z 5

príbeh prekvapil, nakoľko som sa nevyhla šumu o tom ako je to napodobenina HP. Kniha sa číta skvelo, príbeh ubieha a ak ho raz začnete čítať, rovno si zaobstarajte aj druhý diel a verte, že tretí budete netrpezlivo očakávať :D