Kolombus Kolombus komentáře u knih

Věci, kterých jsem se nezbavil Věci, kterých jsem se nezbavil Marcin Wicha

Pri čítaní je nutne mat prehľad o poľských dejinách, alebo si určite prečítať doslov autora, kde sú vysvetlené spojitosti pre lepšie pochopenie.

03.10.2021

Technika nás baví! Technika nás baví! Nick Arnold

Přírodní vědy nás baví! Přírodní vědy nás baví! Colin Stuart

Matematika nás baví! Matematika nás baví! Colin Stuart

Kniha vhodná pre prvé zoznámenie sa s matematikou a základnými princípmi. Pre deti riešené zábavnou formou experimentu, pre rodičov pomôcka ako vysvetliť princíp. To samé plati i o ostatných knihách “…..nás baví!”

Zvon Zvon Neal Shusterman

predošlé knihy boli pútavé, omáčky a zbytočné popisy okolo deja nevadili, ale tu už je toho naozaj veľa, čitateľa to unavuje a je to na úkor priestoru pre postavy, ktoré Vás zaujímajú viac. Na druhú stranu záver zachránil občas nudný dej.

14.05.2021 3 z 5

Fyzika všedních věcí Fyzika všedních věcí James Kakalios

osobne som mala iné očakávania, ako napríklad jednoduché vysvetlenie, ale tu sa to vzalo "od podlahy" takže som sa miestami strácala. Stojí rozhodne za prečítanie, hlavne ak sa zaujímate čo ako funguje z hľadiska fyziky.

30.04.2021 3 z 5

Fyzika superhrdinů Fyzika superhrdinů James Kakalios

30.04.2021 3 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

do polovice - ak to vôbec vydržíte, je to divné a nudné. Potom však už začínate byť zvedavý ako to asi skončí... a potom je to znovu divné a nudné. ťažko povedať či mam z tejto knihy zmiešané pocity, alebo totálne sklamanie, preto to poviem takto - z mojho pohľadu to nie je kniha ktorá mi niečo prinesla do života, vôbec z nej nepociťujem čitateľský zážitok a tiež ju nebudem čítať druhýkrát...

13.04.2021 2 z 5

Firma Firma John Grisham

výborne sa číta, ale berte to ako oddychovku - pretože dej je predvídateľný ale i tak lákavý

09.04.2021 3 z 5

"neuveriteľný" je v názve právom a opodstatnený. Obdivuhodný príbeh o tom ako pracovať na sebe a ako posúvať hranice. Občas máte naozaj pocit že vyratúva iba úspechy, ale ľudia, to ako on na sebe tvrdo drel, niet pochýb že sa to muselo pretaviť do toľkých úspechov a tak to berte ako fakty :) skvelé, obdivuhodné a poučné.

06.04.2021 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

séria Selekce bola parádna, toto je pre mňa najslabšia kniha

05.04.2021 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

oddychové, veľmi dobre sa číta aj napriek tomu že koniec tušíte, ale cesta k tomu "koncu" je skvelá :D Celá séria je parádna a odporúčam si zadovážiť všetky časti, pretože po prečítaní jednej knihy, budete chcieť pokračovanie :D

05.04.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

skvelá myšlienka príbehu, zaujímavo poňatá a rozobraná, napínavo písané a vyvážené. Príbeh žijete s postavami. Miestami sa začínate obávať, že už viete čo bude ďalej a že to bude rozhodne taká slaďárna, kde Vám vybehne cukor, a ono....nie :D

05.04.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

no takto, ak to budete brat ako oddychové čítanie: dojemný príbeh nenaplnenej lásky, pri ktorom Vám aj slza ukapne. Ak v tom budete hľadať niečo, povedzme, skutočné, tak budete sklamaný, pretože v tomto ohľade môže kniha pôsobiť veľmi preplácane.

05.04.2021 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

príbeh je od prvých stránok pútavy, dej odsýpa takže žiadne nudné pasáže. Občas človek popri čítaní zabúda ktorá osoba práve rozpráva dej, čo je malé mínus. Každopádne sa dej parádne zamotáva a ked si už myslíte, že už viete kto je vrah, BÁÁÁÁÁCCCC!!!! zvrat :D avšak, je veľa podobných kníh, takže v konečnom dôsledku nečakajte nejaký literárny prevrat. Ale musím uznať, že sa číta veľmi dobre.

26.03.2021

Na hranici života a smrti: 25 rozhovorů s předními českými lékaři Na hranici života a smrti: 25 rozhovorů s předními českými lékaři Marie Frajtová

príbehy od lekárskej špičky TOP

22.03.2021 4 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

príbeh je písaný pútavo, téma je jasná, velké a zbytočné halo okolo knihy :D :D

22.03.2021 2 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

príbeh deti poteší. je milý a ilustrácie ocení každý čitateľ

22.03.2021 5 z 5

Mówie po Polsku = Učebnice polštiny Mówie po Polsku = Učebnice polštiny Zofia Tarajło-Lipowska

učebnica vhodná, ale existujú knihy ktoré Vám pri učení poľštiny dajú viac a bude sa Vám z nich učiť ľahšie

22.03.2021 3 z 5

Malá princezna Malá princezna Frances Hodgson Burnett

nadčasový príbeh vhodný pre deti ale i dospelých. Suhlasím s názormi, žeby si to mal prečítať každý a rozhodne by sa mala kniha viac dostať do popredia. Je škoda že rozne prvoplánové predvídateľné príbehy majú viac priestoru pre propagáciu ako kniha ktorá v sebe nesie aj nejakú hodnotu.

21.03.2021 5 z 5