koki.veru koki.veru komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Upřímně řečeno mě tato knížka vůbec nezaujalo. Přečteno kvůli čtenářské výzvě, ale kniha mě vůbec nebavila, děj nudný a zdlouhavý. Mám ráda jiný styl psaní a napínavější knížky.

26.04.2016 2 z 5

Půlnoční sny Půlnoční sny Lenka Lanczová

Pěkná, oddechová knížka. Připomnělo mi to moje puberťácký léta a bylo pěkné se myšlenkami vrátit do mých 15-ti let :)

25.04.2016 5 z 5

Desáté výročí Desáté výročí James Patterson

Opět výborná kniha z této série. Dobrodružství, napětí, vyšetřování, ale i přátelství a láska. Pěkná knížka.

17.04.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Již jsem četla na střední škole, nyní jsem se opět rozhodla po ní sáhnout. Velmi zajímavý jazyk, mnoho humorných scén, opravdu doporučuji všem.

15.04.2016 5 z 5

Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Mark Bowden

Velice zajímavá knížka, ale ne úplně můj šálek kávy. Přesto jsem ráda, že jsem se odhodlala do ní pustit a přečetla si jí. Zajímavě napsané, knížka plná napětí a válečných příběhů. Asi nikdo si nedovede představit, co se tam skutečně dělo.

10.04.2016 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Zajímavé pohádky, zpestření série o Harry Potterovi. Je pravda, že nebýt čtenářské výzvy, asi bych se k této knížce nedostala.

15.03.2016 4 z 5

Nedokončená záležitosť Nedokončená záležitosť Doris Parmett

Klasická Harlequinka, romantika, láska, štěstí, trocha i hádek, nakonec velký happy-end. Příjemná oddechovka.

13.03.2016 4 z 5

Devátý soud Devátý soud James Patterson

Opět nádherná detektivka od tohoto spisovatele, další skvělý díl o Lindsay. Obzvlášť závěr knihy byl velmi napínavý a otevřený konec mě navnadil na další díl. Velmi mě u této série baví krátké kapitoly, což pouze zvyšuje napětí a čtenář musí číst dál a dál.

07.03.2016 5 z 5

Osmé doznání Osmé doznání James Patterson

Opět další skvělý díl, lepší než ten minulý. Velmi mě zaujala zápletka a vraždící nástroj. Jediné, co mě přestává s každým dílem bavit, je milostný život Lindsay. Toho by tam mohlo být méně, a více podrobností z vyšetřování a o vraždách. Ale jinak opět super díl, a těším se na další :)

03.03.2016 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe James Patterson

Opět super kniha, napětí, dobrodružství, skvělé postavy, skvělý děj.

26.02.2016 5 z 5

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Nejdřív jsem vůbec netušila, co mají jednotlivé děje a osoby spolu společné, ale postupně mi to začalo docházet a spojovat se dohromady. Velice čtivý a napínavý thriller. Jelikož jsem také uživatelem sociálních sítí, neměla jsem z toho příliš dobrý pocit.

21.02.2016 5 z 5

Šestý cíl Šestý cíl James Patterson

Další díl od tohoto spisovatele. Maličko slabší než ty ostatní, ale i tak dobrý. Velmi čtivý, napínavý.

04.02.2016 5 z 5

Pátý jezdec Pátý jezdec James Patterson

Tak tahle kniha se mi zatím líbila asi nejvíc z celé série. Opravdu plno napětí po celou dobu a velmi propracované postavy.

01.02.2016 5 z 5

Čtvrtý v pořadí Čtvrtý v pořadí James Patterson

Opět další skvělý díl z této série. Opravdu jsem se bála, jak proces s Lindsay dopadne a velmi jsem si oblíbila novou postavu Ženského vyšetřovacího klubu.

01.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze začátku jsem si nebyla úplně jistá touhle knížkou. Chvilku mi trvalo, než jsem se pořádně začetla. Ale postupně jsem začínala chápat souvislosti a postupně mi začalo docházet, kdo je vlastně vrah :) Do knížky jsem se pořádně ponořila a posledních několik desítek stránek jsem se nemohla vůbec odtrhnout, dokud jsem to nedočetla. Opravdu úžasná knížka a velmi zajímavé a propracované postavy, z nichž vlastně nikdo nebyl úplně kladnou postavou.

22.01.2016 5 z 5

Milenci a hazardní hráči Milenci a hazardní hráči Jackie Collins

Knihu jsem od někoho dostala (asi od babičky) a dlouho jsem jí měla v knihovniččce než jsem se k ní konečně dostala (nechápu proč :D). Kniha byla úžasná. Miluju knížky, které jsou velmi dlouhé a mají propracovaný děj, o to víc se pak cítím zklamaná, když je dočtu a tahle kniha k nim rozhodně patří. Opravdu bohatý děj, mnoho různých postav a vztahy mezi nima, opravdu jsem se nenudila a kniha mě naprosto pohltila :)

10.01.2016 5 z 5

Každý třetí den Každý třetí den James Patterson

Třetí díl, který mi prozatím připadal asi nejlepší a nejvíce propracovaný. Škoda jen, že to neskončilo úplně pozitivně (aspoň co se jedné postavy týká). Ale opravdu jsem si tuhle sérii oblíbila a nemůžu se od ní odtrhnout.

04.01.2016 5 z 5

Druhá šance Druhá šance James Patterson

Druhý díl této úžasné série, stejně dobrý jako ten první. Velmi jsem si čtveřici žen oblíbila, především hlavní postavu Lindsay, a hned se jdu vrhnout na další pokračování.

04.01.2016 5 z 5

První musí zemřít První musí zemřít James Patterson

Jelikož jsem už četla od Jamese Pattersona několik knih (ze série Alex Cross), rozhodla jsem se vyzkoušet i tuhle jeho sérii a byla jsem mile překvapená. První kniha je opravdu super; je velmi čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout). Okamžitě jsem si oblíbila hlavní ženské hrdinky, akorát konec mě překvapil, měla jsem slzy v očích, když jsem se dopracovala ke konci knihy. Okamžitě se jdu pustit do dalšího dílu :)

14.12.2015 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Wau, opravdu úžasná knížka. Od prvních stránek jsem se do téhle knihy začetla a nemohla přestat :) Kniha o třech generacích rodiny Clearyů, kniha plná lásky, ale i nenávisti. Okamžitě jsem si sehnala i filmové zpracování, abych mohla porovnat knihu se seriálem, ale kniha je jednoznačně lepší.

30.11.2015