Kodetka Kodetka komentáře u knih

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Téměř po celou dobu mi nebylo jasné, jakým žánrovým směrem se kniha ubírá. Příběh je nemastný neslaný a tak nějak se točí v kruhu. Kdyby spisovatelka ubrala knize cca 100 stránek, mohlo to být zajímavé čtení.

14.04.2015 3 z 5

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Kniha je napínavá od začátku do konce, v tom je Jamesova kvalita psaní. :-)

25.03.2015 4 z 5

Stockholmský oktáv Stockholmský oktáv Karen Engelmann

Od knihy jsem příliš neočekávála, proto jsem byla příjemně překvapena. Zajímavý příběh tvořený z výkladu karet rovnoběžně plující s historickými událostmi severní Evropy. A představa míti jeden z vějířů, které jsou zde kouzelně popisovány, je božská.;-)

18.03.2015 4 z 5

Nebezpečné útočiště Nebezpečné útočiště Nora Roberts

Úvod knihy mě velmi nadchl, o to víc mě pak zklamal zbytek. Únavné a nekonečné řešení vztahu dvou hlavních postav mě prostě nebavil, při tom hned od začátku bylo jasné, jak to dopadne... Naopak mi imponoval styl s jakým byl příběh vyprávěn, vtáhnutí do děje i popis krajiny. Je to tak na hraně, 3+. :-)

02.03.2015 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Od Kinga jsem četla převážně hororové či thrilerové příběhy, proto mě velmi překvapil tento detektivní příběh, myslím mile překvapil. Hlavní hrdina coby obtloustlý detektiv ve výslužbě se skvěle doplňuje se svými netypickými pomocníky, kteří si neberou servítky a zákeřák pan Mercedes je prostě fantasticky ulítlej.

23.02.2015 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Tess je výborná spisovatelka. Její knihy jsou plné napětí a čtou se jedním dechem. Ani tento příběh není výjimkou. Zápletka ve formě nezvladatelnosti a agresivity, přestupující z jednoho adolescenta na druhého v jinak poklidném městečku, určitě zaujme kdekoho. :-)

06.02.2015 5 z 5

Dám ti tu zem Dám ti tu zem Chufo Lloréns

Nádherný příběh obyčejného člověka, který přes nástrahy života samotného a zlověstného nepřítele, dobude své cti a nastolí spravedlnost, čímž očistí i čest svých bližních. Nelehký zato dobrodružný život hlavního hrdiny se prolíná s životem hraběcího páru, který, jak už to tak bývá, také není jednoduchý. Knihu 100% doporučuji!

26.01.2015 5 z 5

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Do knihy jsem se opravdu začetla až v poslední třetině, kdy jsem si řekla: "Ano, je to Deavrovka.". Táhnoucí se děj a neschopnost a pomalost státních zástupců v roli policistů, která mě vážně rozčilovala, bych hodnotila za 3. Konec to naštěstí zahránil a přinesl knize ještě 1 hvězdičku..

05.01.2015 4 z 5

Tak chladná řeka Tak chladná řeka Michael Koryta

Výborná kniha, taková nenáročná oddychovka.

18.12.2014 5 z 5

Hlubší než hrob Hlubší než hrob Tami Hoag

Výborná kniha, smysluplný poutavý příběh.

30.11.2014 5 z 5

Temné struny Temné struny Val McDermid

Kniha je bravurně poskládaná z několika příběhů, které se pomaloučku odkrývají vyprávěním minulosti. Čtenáři se vše servíruje postupně a s přehledem. Jen mi tam chyběla jakási hloubka, která by chytla za srdce..

03.11.2014 5 z 5

Niceville Niceville Carsten Stroud

Ač příběh nesplňoval tolik ze záhad, které jsem díky první kapitole očekávala, nemůžu říct, že by mě nebavil. Zajímavě propletené děje obyčejných postav a k tomu lehký nádech nadpřirozených jevů. Jen ten konec byl nějak nedomrdlý. Snad slibovaný druhý díl vysvětlí více...

14.10.2014 4 z 5

Pacient číslo jedna Pacient číslo jedna Leonard S. Goldberg

Zbožňuji, když má kniha akční začátek bez zdlouhavých úvodů a když touto rychlostí pokračuje, není ji většinou co vytknout. V tomto případě mi přišlo, že autorovi v konečné fázi příběhu jaksi došel dech. Nabušeného všeuměla doktora a přehnaně statečnou zdravotní sestru, jakož hrdiny příběhu, raději nekomentuji..

22.09.2014 4 z 5

Projekt Atlantis Projekt Atlantis Andreas Wilhelm

Zajímavé téma, které bylo bohužel podáno nudným způsobem. Kniha se rozjíždí opravdu pomalým tempem, alespoň konci dal autor trochu šťávu, která knize vynesla třetí *.

16.09.2014 3 z 5

Prozrazení Prozrazení Sam Hayes

Co se týče příběhu, spisovatelka má hodně bujnou fantazii, ale rozhodně mu to neubere na zajímavosti a celkovému napětí. V knize se hodně přechází různými časovými liniemi a přesto člověk nestrácí nit a se zájmem hltá každičkou stránku, aby už se konečně dozvěděl co mají ty tři ženy společného. Určitě stojí za přečtení.

15.08.2014 5 z 5

Hybrid Hybrid Andreas Wilhelm

I přes to, že kniha neměla valné hodnocení, mě již na začátku pohltila. Je pravda, že ty mutace byly místy přehnané, ale o to snad v tomto případě nešlo. Od začátku do konce má kniha napínavý příběh, který má hlavu a patu, plyne nezávratnou rychlostí, tudíž se člověk nestačí nudit a má i uzavřený závěr, za což jsem byla opravdu ráda.

01.08.2014 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Určitě zajímavá kniha, ale myslím si, že ti severští spisovatelé mají v sobě něco zvráceného... Postavy vykonávající spravedlnost byly jaksi podlé a nelíbily se mi. Je mi líto, že pravdu tak sprostě umlčely a tím pádem nechaly zlu volnou cestu. Ta děvčata si to prostě nezasloužila!

21.07.2014 4 z 5

Devátý soud Devátý soud James Patterson

Čtivá kniha, napínavý přiběh. Záporák v podobě bezcitného zla, vraždící v podstatě pro nic.

09.07.2014 5 z 5

Dámský mír Dámský mír Marie Cristen (p)

Velmi hezký příběh ženy, která dosáhla toho, po čem toužila. Na můj vkus kniha obsahuje příliš mnoho historických událostí (na historii moc nejsem), tak se mi trochu mísila všechna ta jména, data a činy.

27.06.2014 5 z 5

Oko za oko Oko za oko James Patterson

Kniha je od začátku do konce jedním velkým překvapením. Spisovatel děj odkrývá postupně, takže se čtenář opravdu nenudí a knihu přečte během chvilky.

15.06.2014 5 z 5