Pacient číslo jedna

Pacient číslo jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132458/mid_pacient-cislo-jedna-K7r-132458.jpg 4 34 16

Nový thriller z lékařského prostředí od bestselleristy tohoto žánru, tentokrát s politickou zápletkou. V Los Angeles probíhá schůzka amerického a ruského prezidenta, setkání státníků tradičně doprovází série slavnostních obědů a večeří. Na ruské recepci se podává výborný kaviár, nikdo z hostů – včetně obou vládců světových mocností – ale netuší, že společně s ním polyká i nebezpečný toxin… Prominentí pacienti s žaludečními problémy jsou bezodkladně převezeni do místní nemocnice, tam však číhá další nebezpečí – po zuby ozbrojení čečenští teroristé. Jejich požadavky jsou nesplnitelné, jejich hrozby čím dál znepokojivější. A stav americké hlavy státu, postižené navíc vzácnou chorobou, se rychle zhoršuje. Jedinou nadějí na odvrácení všech nebezpečí se nakonec stanou dva členové místního personálu, bývalý vojenský lékař David Ballineau a odvážná sestra Carolyn Rossová.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Patient One , 2011

čef
07.03.2022 5 z 5

Ohrožení prezidenta USA bylo jednu dobu velmi frekventované téma, dnes už jaksi vyšumělo. Tento román s touto zápletkou je jeden z těch lepších, je zde moc pěkně vylíčen souboj lékařů a sestřiček o život pacientů v těžkých chvílích při napadení teroristy. Naštěstí nám covid ap. tak nějak podivně teroristy upozadil a máme jiné problémy, ale kniha se čte dobře a to je hlavní.

Latral
10.12.2021 4 z 5

Na thriller z lékařského prostředí je zápletka dost netypická. A to je dobře, alespoň se od ostatních odlišuje a nemáte pocit, že už jste to někdy četli.

maličkán
16.01.2020 3 z 5

Více mne bavily pasáže z nemocnice, na mne moc politiky, tajných služeb. Přesto se mi kniha líbila, napětí nechybělo.

mirabl
23.04.2019 4 z 5

Lékařský thriller si mírou vrchvatou užije (nejen) každý kardiolog ... hmm, a těch zaručených bleskových receptů jak řešit téměř neřešitelné, no prostě parádní jízda. Škoda toho stupidního jednání našich hrdinů ke konci. Holt americký zdravotníci z těch všech šoků byli už asi ňáký utahaný a totálně vyšťavený. Ale nic pro slečinky. Nad spoustou krve se muselo významně pozdvihnout i obočí Františka Kotlety ... pokud to četl :-).

LutherKing
17.09.2016 4 z 5

Hodně dobrý.

Prateri
20.06.2016 4 z 5

Ještě že tam byli ti dva zdravotníci - američtí supermani. Jinak by děj knihy skončil po pár stránkách a bylo by po zábavě :o))).

konzervářka
30.03.2016 5 z 5

Můj oblíbený autor, a proto jako všechny jeho knížky ani tato nezklamala. Velice čtivá, přečetla sem ji za dva večery.

Danago
06.01.2016 2 z 5

Kniha je akční a dobře se čte. Goldberg je můj oblíbený autor , takže se mi jeho knížky líbí.

TaLu
04.07.2015 4 z 5

Kniha se dobře četla. navíc je to můj oblíbený autor. Jen mi tentokráte přišlo, že se u jejího psaní sám tak nebavil, jak jsem u něho jinak zvyklá. Jako by chvílemi tápal, jak to s těmi hrdiny má napsat dál .

bbara155
16.06.2015 4 z 5

Kniha je akční a dobře se čte. Jen tam moc vyskakuje ten americký patriotismus, jak už psal Boboking.

Dandy1
09.04.2015 odpad!

Na Goldberga pěkná slátanina.

Kodetka
22.09.2014 4 z 5

Zbožňuji, když má kniha akční začátek bez zdlouhavých úvodů a když touto rychlostí pokračuje, není ji většinou co vytknout. V tomto případě mi přišlo, že autorovi v konečné fázi příběhu jaksi došel dech. Nabušeného všeuměla doktora a přehnaně statečnou zdravotní sestru, jakož hrdiny příběhu, raději nekomentuji..

Clarins
04.07.2014 3 z 5

Knížka je čtivá, ale místy trochu přitažená za vlasy .

ovpana
07.06.2014

Výborná kniha napínavá až do konce,těžce se od ní odchází.

pindorova
30.12.2012 4 z 5

Kniha velmi pěkná a dobře se četla.

Boboking
19.11.2012 3 z 5

Ono než z lékařského prostředí je to více ve stylu Toma Clancyho, samé tajné služby, teroristi, speciální komanda atd. Jako příběh velmi čtivý, ale nijak originální, odhadnutelný. A hlavně z toho doslova je cítit onen americký patriotismus a to "My Američané jsme prostě nejdokonalejší".