Projekt Atlantis

Projekt Atlantis https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46892/bmid_projekt-atlantis-yno-46892.jpg 4 40 7

Projekt série

< 3. díl

Badatelé Peter Lavell a Patrick Nevreux mají ještě v živé paměti divokou honičku sakkárskou nekropolí – a už znovu narážejí na indicie o univerzálním zdroji naší kultury, Atlantidě… Zatímco Patrick Nevreux nachází na Yukatánu mayský kodex, objevuje Peter Lavell v Alexandrii domněle ztracenou část Platonova dialogu o Atlantidě. Nálezy se doplňují, a proto se oba vědci vydávají na dobrodružnou výpravu do oblasti severovýchodně od Baham. Zde v hloubce přes tři tisíce metrů pátrají po bájemi opředené Atlantidě. Na každém kroku je sleduje nejen americká armáda, ale i bezohledný hledač pokladů Nuňo González a nevyzpytatelná novinářka Kathleen Denverová… Přes všechny překážky oba badatelé podstupují riskantní hloubkový ponor a narážejí na fascinující odkaz prastaré kultury, který by mohl zodpovědět všechny otázky spojené se záhadnými archivy vědění…... celý text

mivym2
24.09.2020 1 z 5

Zo všetkých troch "projektov" asi najslabšia. 200 strán nezaujímavý dej bez spádu. Ku koncu až som to čítal nasilu.

čef
08.12.2019 4 z 5

Jeden z mnoha románů o hledání Atlantidy a nemohu potvrdit, že nejzdařilejší. V několika dalších bylo pro mne zajímavých věcí přeci jen o trochu více. Zde byla navíc jakási mystická fantasy linka, která mne však bohužel neohromila. Snad nejvíce mne zasáhl úvodní citát ze Sokrata, který vyvrací úlohu písma v rozšiřování vědění a paměti, myslím, že stejné je možné dnes říci o internetu, tam je sice všechno, ale už ne v našem mozku a získané vlastní zkušeností.

Vojtos
25.06.2017

Krásná knížka, poučná a ten konec mě dostal :0

ladyfromskye
26.05.2017 4 z 5

Já jsem s knížkou docela spokojená a už se těším na první dva díly, které mi jaksi unikly. Výhrady mám v podstatě stejné jako u Případu Pegasus Gregga Loomise: pomalejší tempo a nepřiměřený happyend na konci. U Projektu Atlantis mne však navíc rozčilovala nepřítomnost korektury a překladatelův úlet, kdy nevěděl, zda má profesorovo jméno počeštit nebo ne. Tohle si mohl tým, který na knize pracoval, opravdu odpustit. Možná by bylo lepší číst trilogii v originále...

Kodetka
16.09.2014 3 z 5

Zajímavé téma, které bylo bohužel podáno nudným způsobem. Kniha se rozjíždí opravdu pomalým tempem, alespoň konci dal autor trochu šťávu, která knize vynesla třetí *.

zoew
07.05.2013 3 z 5

Poněkud rozvláčné, už jsem na toto téma četla lepší knížky.

Ra-Amon
16.03.2013 2 z 5

Třetí projekt a trošku rozpolcené pocity. Byla místa kde to bylo napínavé,ale záhy přišla nudná pasáž,kde autor příliš popisoval odborné věci. Myslím,že kniha by mohla mít klidně 250 stran a byla by čtivější. Projekt Atlantis bych ohodnotil o malinko více než projekt Babylon,ale dvě hvězdičky mínus oproti projektu Sakkara. Jinak ale zajímavý projekt a celkem dobře zpracovaný konec.

Andreas Wilhelm
německá, 1971