Kodetka Kodetka komentáře u knih

Niceville Niceville Carsten Stroud

Ač příběh nesplňoval tolik ze záhad, které jsem díky první kapitole očekávala, nemůžu říct, že by mě nebavil. Zajímavě propletené děje obyčejných postav a k tomu lehký nádech nadpřirozených jevů. Jen ten konec byl nějak nedomrdlý. Snad slibovaný druhý díl vysvětlí více...

14.10.2014 4 z 5

Skandální odhalení Skandální odhalení Michael Crichton

Hlavním tématem knihy je sexuální obtěžování. Při aktu čtenář ale nemá pocit, že by "to" jedna ze stran nechtěla. Tak v čem je zakopaný pes? Příběh má větší hloubku, je napínavý a výtečně zakončený. Samozřejmě, že člověku nezbyde než fandit muži, poněvadž žena zde představuje bezpáteřní, ale geniální mrchu.:-)

28.08.2013 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Úžasná kniha plná neobyčejného dobrodružství. Jak se píše na obálce knihy, na tento příběh se nedá zapomenout.:-) Doporučuji

25.07.2013 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Ach... Právě jsem s Rolandem doputovala k Temné věži a jsem z toho jaksi rozmrzelá. Ne proto, jak příběh skončil, podle mě má kniha bravurní konec, ale proto, že JE KONEC. Sága, která chytne za srdce. Jestli ráčíte, musím říct, že patří k nejlepším dílům, co sai King napsal.:-)

27.06.2013 5 z 5

Tušení zla Tušení zla Alexander Stainforth (p)

Z této knihy jsem trochu v rozpacích. Začínala velmi slibným dějem, ale změnila se v příšerný brak. A konec mě dostal nejvíc... Čekala jsem šťastný happy end i přes zkázu, co tam ty potvory napáchaly, ale spisovatel zřejmě sám od knihy moc nečekal.

15.04.2013 2 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Super knížka,strašně ráda na ni vzpomínám. Děj je sem tam trochu zmatený, tím jak přeskakuje z jedné postavy na druhou, ale celek je dokonalý. Určitě budu číst ještě několikrát.:-)

29.03.2013 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Kdo četl Tři kamarády, toto ho tolik nenadchne. Je to taková kopie.

29.03.2013 3 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Jedno z těch děl, které je opravdu povedené. Zajímavé téma, akce a napětí od začátku do konce a žádné nudné rozebírání vztahů. Bylo mi líto Grayovi matky, jinak se mi začíná líbit postava Kowalského, autor mu dal v této knize více prostoru. :-)

16.08.2023 5 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Kniha jako vždy výborná. Když se člověk povznese nad tím, jak to Rollins vše přehání, tak ho to pak hodně baví.

20.04.2023 4 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Třetí příběh je stejně zajímavý, akční a napínavý jako předchozí dva. Potěšilo mě, že se postavy podívali do Prahy. Ale co mě trochu zklamalo, byl konec celé trilogie. Ten autoři na můj vkus dosti uspěchali a tak nějak odbyli.

26.02.2022 4 z 5

Útěk do Virgin River Útěk do Virgin River Robyn Carr

Trochu jsem se obávala tohoto volného pokračování, ale ukázalo se, že zbytečně. I když jde též o romantiku, není ji tolik, jak u prvního příběhu, dokonce nechybělo ani napětí a akce.

21.09.2021 4 z 5

Po těch letech bylo určitě velmi příjemné si připomenout svět Harryho a jeho přátel. Příběh je zajímavý a rozhodně jsem se u něj nenudila. Jen mě trochu zklamal konec, autoři s ním byli nějak moc rychle hotoví.

01.02.2017 4 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Kathryn je moje oblíbená postava. Příběhy s ni jsou napínavé, zajímavé a také velmi nečekané. Tato kniha není výjimkou.

17.04.2016 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Na pana Kaplana jsem se hodně těšila především proto, že představení v divadle, které je podle knihy, bylo neustále vyprodané. Trochu mě zklamalo, že kniha až tak vtipná není. Zezačátku jsem musela neustále přemýšlet nad tím, jak asi zní originál, ten, věřím, je vtipný hodně. Když jsem si pak zvykla na celou tu šaškárnu ve třídě, i jsem se zasmála.:-) Dávám tak 3*+.

29.01.2016 3 z 5

Nevěsta Borgiů Nevěsta Borgiů Jeanne Kalogridis

Kniha je nabytá historickými událostmi a intrikami rodu Borgiů, že se zdá, že to snad ani nemohla být všechno pravda... Když se od toho ale člověk odprostí, plyne zde příběh plný emocí, nad kterým se dojme nejeden čtenář.

16.11.2015 5 z 5

Královnin šašek Královnin šašek Philippa Gregory

Tato kniha je taková oddechovka. Zajímavý příběh, rychlé obraty událostí, naplněná i nenaplněná láska. Jen mě trochu štvala ta Hana, jak byla umanutá, zároveň přelétavá a hlavně nerozhodná, ale to byla podstata knihy, že... ;-)

14.08.2015 5 z 5

Pandořina dcera Pandořina dcera Iris Johansen

No, jsem ráda, že jsem se knihou vůbec prokousala. Nevím, zda mi vadilo víc to, jak se hlavní postavy sváděly a laškovaly spolu, nebo jak byly stále omílány ty "nadpřirozené dary". Ovšem konec byl vyloženou třešničkou na dortu (myšleno ironicky).

19.06.2015 2 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Příběh nebyl špatný, ale ten spisovatelův styl psaní mě úplně nenadchl. Hlavní hrdina měl umřít asi tak 5x, ale stále nad ním byla držena "ochraná ruka", nějaká vyšší moc asi..:-D

05.06.2015 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Od začátku knihy se mi jaksi nedařilo ukotvit pozornost na řešení případu. Spoustu věcí mi unikalo a až do konce knihy jsem opravdu netušila, kdo zločin spáchal. Příběh plyne zdlouhavě a ne příliš napínavě. Hodnotila bych tak 3+.

13.05.2015 4 z 5

Stockholmský oktáv Stockholmský oktáv Karen Engelmann

Od knihy jsem příliš neočekávála, proto jsem byla příjemně překvapena. Zajímavý příběh tvořený z výkladu karet rovnoběžně plující s historickými událostmi severní Evropy. A představa míti jeden z vějířů, které jsou zde kouzelně popisovány, je božská.;-)

18.03.2015 4 z 5