Kočičáci Kočičáci komentáře u knih

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Kuplířka baronka Chlumská domluvila děvčatům výhodné sňatky, hlavně z existenčních důvodů. Stefanii láska bohužel nevydržela dlouho a úmrtí jejího muže přineslo další nečekané komplikace. Z Hermíny se stává hraběnka ze Štěpanic a se svým chotěm a doprovodem všech příbuzných se vydávají na svatební cestu do italské Florencie.
Druhý břeh je opět plný zvratů, napětí i romantiky... víc prozradit nesmím! Skvělé.

04.07.2021 5 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Události prvního dílu zavedly naše hrdinky z Itálie až na "daleký sever", na české sídlo Heřmany. Zde se odehrává příběh Třetí přístav. Hermína a Stefanie bohužel nenalezly vytoužený klid a dále se musí potýkat s nepřízní osudu a nepřejícností některých svých vzdálených příbuzných.
Autorka velmi autenticky popisuje postavení a práva žen v tehdejší době a společnosti.
K oživení příběhu zcela jistě pomohla postava baronky Chlumské :-) (já osobně ji mám před očima jako herečku Helenu Růžičkovou) - doufám, že jsem někomu nepokazila jeho vlastní představy...
Šup na další díl!

04.07.2021 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Jako puberťačka jsem hltala historické romány a Kočár do neznáma mě vrátil v čase o pětadvacet let zpátky.
Hraběnka de Marigny utíká před revolucionáři ze svého francouzského zámku Meuron do svého sídla v Itálii. Se svými vnučkami Hermínou a Stefanií na cestě překonávají nečekané překážky a učí se vést zcela nový život.
Autorce se povedlo skvěle skloubit historii s napětím i romantikou. Jdu na další díl.

04.07.2021 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Opět skvělý a velmi čtivý díl. Jude a Uriaha jsem si oblíbila a doufám, že se dočkáme dalších pokračování, nejen kvůli napínavým příběhům, ale také kvůli úžasným obálkám! Nezbývá, než se těšit.

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Láska a obdiv k Marku Ebenovi mě provází celým mým životem. Jako dítě jsem ho milovala v roli Válečka, dospívání mám spojeno s albem Bratří Ebenů Tichá domácnost a singlem Za malou chvíli. Jako dospělá jsem si nenechala ujít jeho skvělou talk show Na plovárně a úžasné moderátorské vstupy ve Star Dance.
Takže ani Myšlenky za volantem mě nemohly minout. Jak jsem předpokládala, kroužkový blok tam být nemusel, protože ani jednu kapitolu jsem vytrhnout nechtěla - líbily se mi všechny. Mám ráda jeho inteligentní, laskavý humor, který mi kouzlí úsměv na rtech. Děkuji pane Ebene!

Sekta Sekta Martin Goffa

Sekta je další skvělou detektivkou v čele s novinářem Terencem. Ten si díky své práci na volné noze může vybrat, do které kauzy se ponoří. Tentokrát ho dopisem osloví stará paní, která pátrá po svém nezvěstném vnukovi. Pátrání Terence zavede až do italských hor do uzavřené české komunity. Jenže nic není takové, jak na první pohled vypadá...
Velmi napínavý díl ze současné doby, kde už společností rezonuje téma covidu. No, už je bohužel naší součástí... Jako vždy se těším na pokračování!

18.04.2021 5 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Novelka Zajatec noci v hlavních rolích s Ahmare a Duranem byla celkem příjemným zpestřením. Ale těšila jsem se na svoje staré známé, po všech těch přečtených knihách, se prostě na členy bratrstva vždycky těším jak na kamarády na letní tábor :-)
Takže příběh Kde tě najde zima u mě jednoznačně vedl. Temný Trez je můj oblíbenec a velmi jsem mu přála jeho znovu nalezenou lásku.
No Lassister, můj nejoblíbenější anděl ze všech, ten jednoduše zaválel :-D Stále nepřestávám věřit, že se dočkáme knihy, která bude jenom o něm!

18.04.2021 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

I přes vážné a smutné téma sebevraždy mě kniha mile překvapila svou lehkostí a nadhledem. Anna je prostě smolařka a ani po smrti nemá vytoužený klid.
Ano, reinkarnace! A v rybičku! Alespoň, že krásnou rybičku :-) A tak putuje rozličnými domácnostmi - až... se nakonec kruh uzavře!
Velmi originální a svěží čtení, ráda doporučím.

PS: Jen nad tou obálkou pořád váhám, jestli se mi spíš líbí nebo spíš nelíbí...

Ucho Ucho Jan Procházka

Většina zná Ucho spíše z filmového zpracování Karla Kachyni, kde hlavní role Ludvíka a Anny skvěle ztvárnili Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová. Díky svému obsahu ležel film dlouhá léta v na dně "trezoru" a kniha samotná byla vydána až po revoluci.
Novela na mě působila ještě mrazivěji než film. Nikdo si v té době nemohl být ničím jistý - ani vysocí funkcionáři. StB měla uši/ucha všude.
Bezvýchodnost a strach - to jsou dva hlavní pocity, které Ludvíka a Annu tou nekonečnou nocí provázejí...

"Tomu ..., co není pravda, možná budou věřit! Oni hlavně nebudou věřit tomu, co je pravda!"

Skvělé!

Plán Plán Elle Kennedy

Plán je důstojným zakončením briarské série. Poslední díl je takový "dospělejší", možná je to i tím, že jeho dva hlavní hrdinové Tucker a Sabrina berou život trošku vážněji než jejich vrstevníci. Každopádně je čeká zlomové rozhodnutí, které ovlivní celou jejich budoucnost. Líbilo se mi, jak se s tím poprali.
Budou mi všichni ti hokejoví krasavci chybět, docela jsem si tu jejich partu oblíbila.

Mrcha jemně uzená Mrcha jemně uzená Hana Švejnohová

Mrcha jemně uzená - aneb jak nevzít nohy na ramena z dlouholetého manželství, které vás vyčerpává, ale zároveň udržuje při životě...
Věřím, že hodně žen si v Hubertovi najde malý kousek svého vlastního muže. Já jsem ho tam našla taky.
Autorka postavila kostru příběhu na svém vlastním životě, ale jak sama říká v jednom z rozhovorů, postavy jsou fiktivní a co se čtenářům může jevit pravdivě, bude většinou smyšlené a co se zdá nemožné, tak to bude pravda :-) A to mě právě bavilo!
Ráda doporučuji.

21.03.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Velmi sugestivně podaný příběh, který nechává prostor čtenářově fantazii, jestli se události mohly skutečně takto stát, nebo jsou to jen výplody něčí představivosti. Já si z toho odnáším poznatek, že mě na Tribeč stoprocentně nikdo nikdy nedostane.
Nikdy.
Vážně nikdy.

PS: Audio nahrávku si určitě NIKDY neposlechnu.

20.03.2021 4 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

O panu Bobkovi jsem věděla jen to, že je ředitelem Zoo Praha. Vůbec jsem netušila, že píše takto zajímavý blog. Z každé kapitoly jsem se dozvěděla spoustu informací, nejen o zvířátkách, ale i z historie zoo nebo o mongolské Gobi.
Velmi si vážím jeho práce, nejen té, kterou odvádí jako ředitel, ale hlavně té, která pomáhá navracet zvířata do jejich přirozeného prostředí.
Můj malý syn nadšeně listoval knihou, užíval si krásné fotky a učil se poznávat nové druhy zvířat.
Krásné a poučné, takovéto knihy mají smysl. Těším se na tu nejnovější - Supi v hotelu Continental!

20.03.2021 5 z 5

Sběratelka Sběratelka Zuzana Zimmermannová

V knize najdete spoustu krátkých povídek a jednu dlouhou nakonec a to je právě Sběratelka. Všechny mají jedno společné a to je jejich depresivnost. To znamená, že pokud se vaše naladění nachází spíše na dolní křivce sinusoidy, tato kniha vám optimismu nepřidá. Doporučuji začít rovnou Sběratelkou, protože prokousat se všemi krátkými povídkami vás může otrávit natolik, že se k té ústřední vůbec nedostanete.
Za mě je na knize nejpovedenější obálka.

20.03.2021 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Horory nečtu. Nerada se bojím.
Částečně za to může film z roku 1999 Záhada Blair Witch - snažila jsem se na něj podívat několikrát, ale nikdy jsem ho přes polštáře na očích neviděla celý.
Za to, že jsem sáhla po této knize, může prachsprostá zvědavost (a taky dobré PR).
První polovinu knihy jsem byla lehce napnutá, jakmile jsem se ovšem přehoupla do té druhé, začala jsem se fakt bát (čtu jenom v noci, takže i tma udělala svoje). Přiznám se, že jsem to nevydržela, nalistovala konec a přečetla dvě poslední kapitoly... prostě jen pro uklidnění. Po tmě jsem zvládla dočíst jen po slova: "Je tady." a posledních dvacet stran jsem si potom nechala na ráno.
Myslím, že není třeba nic dodávat...

20.03.2021 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Ufff, tak to bylo žhavé! Zatím nejlepší z této série. Z knihy sexuální napětí úplně stříká, podobně jako u série HIM.
Dean a Allie jsou dobrá dvojka, mladí, vtipní a neustále naddržení... Doporučuji číst, když máte svoji drahou polovičku při ruce, abyste nemuseli hledat svého růžového pana Winstona :-D
Těším se na Tuckera a tu jeho "ostrou žiletku."

18.03.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ani si nepamatuji, kdy jsem se naposledy takto zasmála!
Kostkovi z Kostky jsou pěkně vypečená rodinka, takže se těším, že s nimi strávím několik dalších knih. Co víc si přát? Vypnout mozek, nechat se unášet lehkým humorem a odreagovat se... V dnešní době nad zlato! Díky pane Bočku.

07.03.2021 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Tentokrát nám autor předkládá méně detektivní linky v příběhu, ovšem není to vůbec na škodu. Terenc se ocitá v roli zpovědníka a vyjednavače zároveň, kdy musí vyslechnout kamarádův příběh u kterého bohužel světlo na konci tunelu nesvítí.
Osud Taji a jejího otce může plně docenit jen ten, kdož je sám rodičem. Soucítím s ním, chápu ho a neodsuzuji ho. Nevím, čeho bych byla schopna v případě, když bych takto děsivým způsobem přišla o dítě a už neměla pro co žít...
Smutné, bolavé a mrazivé...

PS: TaLu, věřím, že jen málo čtenářů si na závěr nepustí velmi podmanivou árii The Phantom of the Opera od Nightwish - mně hrála opakovaně.

07.03.2021 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Milý a uvěřitelný příběh mladičké sestřičky Sylvie, který se odehrává v době, kdy slovo svoboda mělo jinou váhu než dnes, vás chytne a nepustí. Soudruzi a jejich socialistické uspořádání ovlivňují její život prakticky na každém kroku a Sylvie bohužel nemá moc záchytných bodu, o které by se mohla opřít, než stařičkou tetu a "zakázanou" lásku. I přes tyto nepříznivé podmínky se nevzdává a snaží se pro sebe vybojovat to nejlepší.
Oceňuji velmi sugestivně popsané prostředí - to autorka opravdu umí. V dětství jsem párkrát skončila v nemocnici a při čtení této knihy jsem si "špitál" živě vybavila, stejně jako hřejivé teplo kachlových kamen, která jsme měli na chalupě.
Ráda doporučuji a těším se na pokračování!

07.03.2021 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Dívka, která spadla z nebe je velmi čtivý špionážní román z poloviny druhé světové války. Hlavní hrdinka, která má tolik jmen, že je nedokážete na jedné ruce spočítat, je v první části knihy připravována na roli špionky - tato část se vine v trošku pomalejším tempu, ale zase se dozvíme, co všechno musel takový špion umět a znát. Jakmile ovšem Marian nasedne do letadla, které míří do Francie a vyskočí z něj jako Alice, tak se začnou dít věci. Akce stíhá akci, děj je napínavý a nenechá vás knihu odložit až do samotného závěru, kdy zalapáte po dechu, spadne vám brada a řeknete si... to snad ne!
Mně se román líbil moc, mimo napínavý děj jsem se dozvěděla i spoustu zajímavých informací, takže ráda doporučuji!

27.02.2021