Knižnítoulky Knižnítoulky komentáře u knih

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Autorku musím pochválit. Dokázala vytvořit barvitý příběh podávaný velice zajímavě, lidsky a tím i mimořádně čtivě. Mohu doporučit.

20.07.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí díl ze série s hlavní hrdinou Josie Quinnovou nezklamal. Od začátku až do konce jsem se bavila a byla jsem spokojená s příběhem, zápletkou i jdoucím dějem, který mě brzo pohltil. Opět velmi čtivá kniha, kde se setkáváme s oblíbeným střídání časových rovin děje. S čímž jsem tentokrát vůbec neměla problém a orientaci jsem zvládala celkem dobře.

12.07.2022 4 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Opravdu typické čtení pro ženy. Ale je to nepochybně boží čtení pro všechny kategorie žen. Knihu mohu jen doporučit, moc jsem si ji užila.

09.07.2022 5 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Čokoládový klub je obyčejný až tuctový příběh čtyř kamarádek, které spolu prožívají a sdílejí své trable v životě. Jediné co je poutá, je vášeň v čokoládě, které je teda v knize přehršel. Jinak jsou to naprosto odlišné ženy a v reálném životě by na sebe asi ani nenarazily. Pojala jsem od prvních řádků knihu jako nepovedenou pohádku a jen tak jsem jí byla schopna dočíst.

12.06.2022 3 z 5

Nečekaná lekce lásky Nečekaná lekce lásky Lucy Dillon

Z této knihy mám velmi rozporuplné pocity. Kniha je příjemně napsaná, má pomalejší tempo, ale je velmi čtivá. Na jednu stranu je to silný a procítěný příběh a na druhou stranu je to obyčejný příběh, do kterého jsem se já nedokázala začíst. Tím jí ale rozhodně neodsuzuji a všem přeji příjemné čtení. Rozhodněte sami, na kterou stranu se přiklonit.

09.06.2022 3 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Kniha Příběh slunečnice je autorčina prvotina a zhostila se jí velmi důstojně. Příběh jsem si od prvních stran moc užívala, byla radost jí číst. Rozhodně musím vyzdvihnout velmi dobré líčení domácího prostředí a nápad jako takový. Vyprávění staré paní Kratochvílové mladé dívce, které spolu sdílí nemocniční pokoj, se mi hned zalíbil.

05.06.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Na začátku knihy je opravdu hodně postav a čtenář musí dávat pozor, aby se neztratil. Pokud však toto ustojí čeká ho báječný čtenářský zážitek a bude mít obrovskou chuť si přečíst další nejednu knihu autorky.

02.06.2022 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Již v pořadí pátý díl v sérii Objekty touhy mě zklamal i nezklamal. Výbuch erotična, humoru a oslnivosti příběhu nehledejte. Čtivost ano. Mohla bych říci, že Penelope si drží svůj standard psaní, který neurazí.

01.06.2022 3 z 5

Druhá sestra Druhá sestra Peter Mohlin

Druhý díl severského dua Mohlin - Nyström je příjemná detektivka, ale bohužel kvality prvního dílu "Poslední na seznamu" nedosahuje ani náhodou. Na druhou stranu, co čtenář to názor a rozhodně stojí za přečtení.

31.05.2022 3 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Již prvotina Štěstí má vůni levandule od Pauline mě moc bavila a užila jsem si ji. Napjatě jsem tedy čekala, zda si svou laťku udrží. Nejen, že si ji udržela, ale v mých očích ji předčila. Moc jsem si příběh užila a mohu ho jen doporučit.

27.05.2022 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Báječný anglický humor, spousty klasické literatury, hvězdy, přátelství a lehké milostné pletky, jsou velkým lákadlem na skvěle strávený večer nad knihou. Moc jsem si ji užila.

25.05.2022 4 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Elle Kennedy je známá svým jednoduchý a velmi čtivým psaním, dle mého názoru, spíše pro mladé dámy, dívky či ženy. První díl ze série After Hours se  mi příliš nelíbila, nudila a nenašla jsem nic co by mě překvapilo a udrželo ve střehu.

11.05.2022 3 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Čtvrtý díl ze série Briar U dostal název Výzva. Série o hokejistech mě baví a užívám si každý díl. Jedná se velmi jednoduchou, ale účelnou oddechovku, která se lehce čte a pomůže k relaxu při nenáročné knize.

23.04.2022 4 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Mám tyto autorky ráda, knihy mají jednoduché, čtivé, takové příjemné oddechovky. Po dočtení této knihy jsem si tak vzdychla a řekla sama pro sebe, že se jedná o trochu zbytečnou knihu.

21.04.2022 2 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Napětí děje se v průběhu stupňuje, což ocení nejeden čtenář, včetně mne. Bohužel ale musím říci, že konec mě vůbec neoslovil, naopak mi přišlo, že jím celou knihu kapku pokazil. I přesto se však těším na druhý díl.

19.04.2022 4 z 5

Trofej Trofej Darby Kane (p)

Velmi zajímavý a povedený thriller. Kromě zbytečně vyhroceného závěru nemám absolutně, co bych vytkla. Knihu mohu jen doporučit.

19.04.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

V pořadí již osmý dít série a musím se přiznat, že se na každý moc těším. Julie píše velmi čtivě. Z každé stránky čiší pohoda a klid. Moc jsem si knihu užila.

18.04.2022 5 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Tato kniha mi byla doporučena jako jedna z těch, kterou bych doma měla mít jako novopečená matka. A myslím, že si velká většina maminek v knize najde to, co ji zaujme. Já si knihu přečetla a nechám. Věřím, že do ní i občas nahlédnu a něco si zopakuji.

20.03.2022 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Už jsem pár knih od této autorky četla a marně vzpomínám, zda jsem se u ní setkala s románem, kde využívá dvou časových rovin. Zde z přítomnosti skáče do historie před 15 lety a rovnou tím vysvětluje některé počiny Granta, kterého se minulost týká. Nijak mi to nerušilo, jen je potřeba si pohlídat jména postav a jejich pouta, aby se čtenář neztratil, ale to je problém všech knih napsaných touto formou. Každopádně román je rychlý, svěží i vtipný. Příjemně jsem si početla.

19.03.2022 4 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Již předchozí kniha Jak se dědí tajemství této autorky mě oslovila a není tomu jinak ani u této. Je to nádherný příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

06.03.2022 5 z 5