Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Kordélie a kloboučníci Kordélie a kloboučníci Tamzin Merchant

Kombinace historického Londýna se starodávnými cechy, co dokáží vytvořit oblečení, které vám může pomoci s vašimi trably, odvážná hlavní hrdinka, která se nebojí a nevzdává, co více si můžeme v knize pro děti přát :-)

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků

05.09.2023 5 z 5

Sběratelka příběhů Sběratelka příběhů Sally Page

SBĚRATELKA PŘÍBĚHŮ v sobě skrývá v podstatě obyčejné vyprávění o životě. Místy je úsměvné, jindy zase smutné. Občas budete mít při čtení úsměv na tváři, jindy vám zase bude smutno. Je to pomalé vyprávění, nemůžu říci, že nudné, to ne, nicméně byť měla kniha v sobě vše, co mám ráda, nijak mě nenutila číst, neměla jsem problém od příběhu odejít. Děj mě nevtáhl, jak mohl. A myslím si, že ten potenciál tam byl. V knize bylo hodně hezkých okamžiků, ale tak nějak to po mně sklouzlo a nic hlubšího ve mně nezůstalo. Je možné, že nebyl ten správný čas.

02.09.2023 3 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

OTOČENÍ KLÍČEM je hodně slušný psychothriller psaný formou dopisů, o kterém vám nic víc nechci prozrazovat, ať vás zbytečně neochudím o výborný zážitek. Alespoň pro mě to tedy výborné bylo od začátku až do konce.

31.08.2023 4 z 5

Poslech audioknihy

Za namluvení knihy panem Procházkou milion hvězdiček.

Nicméně to, co ze sebe vypotil MATTHEW, tak to byla síla. Věděla jsem, že měl problémy s drogami, alkoholem... Nicméně to všechno, co na sebe práskl v knize, tak to bylo silné kafe. A vůbec nic mi to nepředalo. Leda mě to rozčílilo. Za mě snůška chvástání střídaná názvy léků a různých možných další svinstev, které do sebe láduje v podstatě celý svůj dospělý život. Díky tomu má velice vážné zdravotní problémy, ale vesele si jel dál. Omlouvám se všem, koho se to dotkne, ale jo, nemám ráda feťáky, nejsou mi ničím sympatičtí, za mě to jsou vesměs slaboši, kteří místo, aby bojovali s životními komplikacemi, tak do sebe naládujou páté přes deváté.

29.08.2023 2 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Po této knize jsem sáhla proto, že jsem loni četla od autorky již jednu knihu - KAVÁRNA NA KONCI ULICE. A musím říci, že si obě dvě knihy jsou v něčem podobné, autorka se nezapře. I zde máme poněkud nesourodou partičku lidí, kteří se náhodně setkají a vzájemně se ovlivní. Sedmapadesátiletá Iona každé ráno se svým psem Lulu cestuje stejným vlakem a spolu s ní i další lidé, které zná pouze od vidění. Až jednoho dne, při záchraně dusícího se spolucestujícího, se spustí lavina událostí. Seznamte se se Sexistou ze Surbitonu, nebo třeba s Podezřele Přívětivým Plyšákem a dalšími protagonisty tohoto milého příběhu. Zase je to vyprávění ze života o obyčejných lidech, které svede dohromady náhoda. Podobně jako v KAVÁRNĚ NA KONCI ULICE se jedná o lidský příběh, který vás pohladí po duši. Je to milé, laskavé vyprávění, někdy protkané humorem, po chvíli zase až melancholické. S oběma autorčinými knihami mi bylo moc dobře a ráda je doporučím.

25.08.2023 4 z 5

Útěk do Říma Útěk do Říma Sarah Adams

Mám moc ráda příběhy z americkým maloměsteček, a právě proto jsem sáhla po této romanťárně. Ne vždy mi tento žánr sedne, ale zde to naštěstí vyšlo. Zpěvačka Amelie Rose se cítí vyhořelá, a proto utíká do Říma. Nejedná se však o ten italský, ale tento je v Kentucky. A je zde také charismatický místní pekař. Jak to asi dopadne, je jasné všem. Ale to všechno kolem bylo tak moc pěkné. Do horkých červencových dní naprosto ideální. Milé a pohodové čtení. Nečekejte nic světoborného, a budete spokojeni.

25.08.2023 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

ZLOMENÉ DUŠE byly přesně takové, jak jsem předpokládala, kruté, smutné, bolavé, ale neodložitelné. Prosím, prosím, ať už je listopad a s ním další díl.

23.08.2023 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Opravdu bych nevěřila, jak moc mě tato útlounká růžová kráska chytne. Ale stalo se. Chytla mě za srdce během prvních pár stránek a pak už mě nepustila.

21.08.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Poslech audioknihy

David Hecl se jako první Čech stal kapitánem na Airbusu A380 ve dvou světových společnostech. Rozhovor s ním vám dokonale přiblíží profesi pilota ze všech stran. Podívat se pod pokličku života elitního pilota byl velmi zajímavý zážitek. Dozvíte se spoustu zajímavostí nejen o fungování letadla, pilotování samotném, ale také o soukromém životě pilotů a letušek, jejich kočovný život určitě není pro každého.

Opět skvělé.

20.08.2023 5 z 5

Poslech audioknihy

V tomto kousku pan Moravec vyzpovídal Josefa Mareše, nejznámějšího českého kriminalistu, bývalého šéfa pražské mordparty, autora seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Podívat se pod pokličku skutečného a hlavně zkušeného kriminalisty bylo pro mě snad ještě zajímavější. Obzvláště pro milovníky detektivek a thrillerů tento rozhovor vřele doporučuji, člověk si pěkně hezky srovná v hlavě, jak to ve skutečnosti chodí. Všichni víme, že knihy a filmy či seriály bývají mnohdy od reality na hony vzdálené :-)

Za mě opět skvělá záležitost.

20.08.2023 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Jelikož se jednalo v knize o mé oblíbené téma, začetla jsem se ihned. Prvních pár stránek možná bylo trošku kostrbatých, ale nic hrozného to nebylo. A pak už jsem jenom tajila dech a obracela stránku za stránkou. Až bude čas, musím se zase po letech podívat na slavný Cameronův film.

18.08.2023 4 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Nevím, jak to pan Arenz dělá, ale již podruhé mě okouzlil. Má neuvěřitelný dar napsat zdánlivě obyčejný příběh, který však ve vás zůstane dlouho, možná i napořád.

Jo, a abych nezapomněla doporučuji číst teď v létě, bude vám v tom příběhu moc hezky, všechno se ještě více umocní.

17.08.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další skvělý díl skvělé série. Případy Kim Stoneové jsou pro mě sázkou na jistotu, ještě ani jeden mě nezklamal. Krátké kapitoly, vražedné tempo, nutí vás to číst dál a dál. Pokud vás čirou náhodou tato série míjí a máte rádi fakt dobré thrillery, vřele doporučuji.

14.08.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Není to nic originálního, ale je to napsané neskutečně čtivě a mně to sedlo do nálady. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a byť jsem tušila, jak to bude, stejně mě to pohánělo dál a dál, protože jsem potřebovala vědět, jestli jsem se nemýlila. Nemýlila.

13.08.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Autorka se s tím fakt nepárala. Blízcí lidé si zde ubližují, manipulují se sebou, chovají se k sobě hnusně. A v určitých emočně vypjatých situacích jsou toho svědky i děti, a to vždy bolí. Rozchody ne vždy bývají kultivované. A pokud chcete zjistit, jaké mohou třeba být, novou Radku si dejte. Ale pokud jste citlivé dušičky, které omdlévají při sebemenším sprostém slovu, tak se jí i vyhněte obloukem, protože z Jakubova slovníku vás klepne :-)

12.08.2023 5 z 5

Černý dort Černý dort Charmaine Wilkerson

Díky ČERNÉMU DORTU se mi dostalo mimořádného příběhu, který ve mně bude rezonovat ještě dlouho. A určitě se k němu jednou vrátím.

10.08.2023 5 z 5

Julie a žralok Julie a žralok Kiran Millwood Hargrave

JULIE A ŽRALOK je sice primárně určená dětem, ale je to přesně taková ta dětská kniha, která osloví i dospělého. Skrývá v sobě několik závažných témat, která pomohou dětem přiblížit a osvětlit věci, se kterými se mohou jednou potkat.

Je naprosto dokonalá.

07.08.2023 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Karen Swan

4,5*

Pokud stále váháte, zda se do ní pustit, podívejte se na fotky, jak to na St. Kildě vypadá a věřím tomu, že to bude pomyslná poslední tečka a knihu do ruky vezmete. Já jsem v podstatě hodně spokojená (těch pár drobností, které mi trochu vadily, tentokráte ráda odpouštím), protože jsem mohla poznat tento nádherný kout Skotska. Skotsko je prostě láska největší a tady jsem ho dostala opravdu hodně, a to prostě musím ocenit.

05.08.2023 4 z 5

Bastien a jeho nečekaný příběh Bastien a jeho nečekaný příběh Clare Povey

4,5*

Všichni mladí hrdinové zde byli naprosto úžasní. Navíc zasazení příběhu do Paříže 20.let minulého století bylo skvělou volbou, díky které dostal příběh lehce melancholický nádech. Sychravé podzimní počasí a nešťastní sirotci, to je prostě kombinace, která nemůže nechat nikoho chladným. A když do toho přidáte ještě knižní a spisovatelské prostředí, šmrncnete to detektivní zápletkou, úspěch je u mě zaručen, a to nejsem cílovkou této knihy. Pevně věřím, že tento příběh určitě okouzlí i čtenáře, pro které je prioritně určen.

04.08.2023 4 z 5

Klub monster Klub monster Jennifer McMahon

Lehké tajemno se vznáší nad celým příběhem, obzvláště pasáže z minulosti, kde figurovaly děti a psychiatrická klinika byly poutavé. Víte, že je tam něco špatně, spřádala jsem různé teorie,v podstatě jsem se i trefila, líbilo se mi to moc. Monstra a vše kolem nich miluji již od dob legendárního Frankensteina, tady jsem si tedy přišla na své. Není to úplně nejlepší kousek od J. McMahon, ale i tak jsem hodně spokojená.

01.08.2023 4 z 5