iceVS iceVS komentáře u knih

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Knihu jsem poprvé četla před více než třiceti lety - a doposud ji nic nepřekonalo...

25.05.2018 5 z 5

Umírat v nitru Umírat v nitru Robert Silverberg

Byla jsem na tuto knihu zvědavá a natěšená... ale že by to byla bomba, tak to fakt ne... psychedelická slátanina s dobrou myšlenkou, co se rozplizla...

25.05.2018 3 z 5

Dědeček potrkal jelena Dědeček potrkal jelena Radkin Honzák

Skvělá kniha. A děkuji autorovi, že mě navedl na knihu Bez svědomí (Robert Hare). Kdo zažil, chápe. Děkuji za ten dublovaný RH faktor :-)

24.05.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jednu (stylově) neděli :-) Měla jsem tu čest se s panem Čepelkou osobně setkat a chvíli si povídat, je to úžasný a sečtělý člověk. Myslím, že si ještě poslechnu toto vyprávění na CD. Dokázala bych ho poslouchat hodiny.

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Renata Červenková je pro mě zárukou skvělého čtení. I předchozí kniha Všichni žijem' v blázinci s Radkinem Honzákem byla úžasná. Doporučuji toto čtení tomu, kdo se chce něco dozvědět. A Pavel Kolář je z lidí, které stojí za to poslouchat a vnímat.

24.05.2018 5 z 5

Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem Patrick Smith

No za mě nic moc... očekávala jsem trochu víc... Kniha se až příliš zabývá detaily, ale to hlavní - prostě chybí obrazová dokumentace. Chápu, že by byla kniha ještě objemnější, ale část textu vyloženě nabádá "porovnejte toto a toto" a dohledávat na netu loga, tvary letadel a podobě - to fakt k tak rozsáhlému textu ne.

24.05.2018 3 z 5

Bez svědomí Bez svědomí Robert D. Hare

Že je kniha skvěle napsaná, o tom není pochyb. Že je to úžasné odborné pojednání, to také nelze zpochybnit. A kdo to zažil v reálu, má husí kůži z toho, jak moc to sedí. To se prostě musí zažít.

Ve jménu Jeho Veličenstva Ve jménu Jeho Veličenstva Mark Gatiss

ukrutná ptákovina :-D

24.05.2018 3 z 5

Zakázaná slova Zakázaná slova Antonín Doležal

Abych nebyla nařčena z prudérnosti a zapšklosti, téměř se bojím napsat svůj názor. Od této knihy jsem očekávala rozbor většího množství oněch "zakázaných slov", ale v drtivé většině se to týkalo jen pohlavních orgánů, a to ještě ženských. Je to samozřejmě pochopitelné, bez nich bychom nebyli, ale přišlo mi to jako fascinace pipkou. Na druhou stranu se mi kniha líbila, je z ní cítit úžasný rozhled a i ignorant musí pochopit tu dokonalou prolnutost jazyků a pojmů. Jen je to již třetí vydání, proč tedy neopravit tu spoustu překlepů...? A věty ze str. 120: "Jiří má na pytlíku chmíří" a ze str. 135 "...muži vyhledávají sauny a výřivky s teplou vodou..." - tak ty opravdu bolely. Škoda.

14.05.2018 4 z 5

Čeho se bojí zubař Čeho se bojí zubař Daniel Čechura

Prapodivně posbíraná směska rádoby vtipných příhod bez jakékoli návaznosti a souvislosti... Navíc ještě ve stylu: kamarádovi se stalo tohle, pacientovi něco podobného a známému známého tamto... A čeština...? Tak ta trpí i se čtenáři... Sloh třeťáka a perly typu: "Jednalo se o vládní kabriolet po prezidentu A. Novotnému." Tak tuto knihu vřele nedoporučuji.

14.05.2018 1 z 5

Kompletní historie Black Sabbath - Kde číhá zlo Kompletní historie Black Sabbath - Kde číhá zlo Joel McIver

To je výhoda knihovnic... Neumím si představit, že bych si tuto knihu koupila pro sebe :-). A přesto si ji s chutí přečtu. A jupí, nemusím být otrávená, když se mi tak úplně nelíbí. Což je i tento případ. Jak již bylo řečeno přede mnou, je to lehce zmatené, jednou dokonce chyběl i konec věty, popisky mě spíš mátly, než informovaly. Ale zase úžasná fotodokumentace. Lepší průměr, radost prohlídnout a s chutí vrátit :-)

07.05.2018 3 z 5

Slyšíš, jak mluví stromy? Slyšíš, jak mluví stromy? Peter Wohlleben

I když je to dětská kniha, nabízím ji dospělým čtenářům. A oni ji čtou a líbí se jim. A mně taky. Přečetla jsem všechny dostupné knihy tohoto autora - a beru stromy jako živé bytosti. Zkuste to taky.

Trdliště Trdliště Vratislav Brabenec

Nechtěla bych Brabence doma. Ale jeho knihy miluju.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nejlepší kniha této autorky.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Vyrostla jsem na Přidalově překladu. Po třiceti letech jsem usoudila, že chci znát i Eisnera. Ale mám pocit, že Přidal je mi mnohem bližší a srozumitelnější. Pro mě je to jedna z nejúžasnějších knih.

All inclusive All inclusive Hans Gunnarsson

Začalo to skvěle, ale pak se to celé nějak rozplizlo... V hlavě mi pořád zní otázka: Kdo je sakra Jenny...?

04.05.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nenápadité, od první třetiny bylo jasno... knihu jsem přečetla s velkým sebezapřením, všichni ji tak chválili... ale prostě věčně opilou, obtloustlou a zanedbanou blbku nezkousnu

31.03.2018 odpad!

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Nejdřív se mi zdálo, že čtu Dívku ve vlaku, což je pro mě absolutní zklamání... málem jsem knihu odložila, ale jsem ráda, že jsem tak neučinila. Smutné, ale příjemné čtení, za mě plný počet.

31.03.2018 5 z 5

Lara - Skutečný příběh lásky, který inspiroval román Doktor Živago Lara - Skutečný příběh lásky, který inspiroval román Doktor Živago Anna Pasternak

Co na tom, že je kniha poutavá a zvláštní, když je plná překlepů... Mně to tedy velmi kazí "umělecký dojem". Nesjpíš místo nejspíš, Bojro místo Borjo (oslovení - zdrobnělina Borisi), příchodech jara místo příchodem jara, atd.... Ovšem když rodině poslali "... obrátky svatých z Německa....", tak se mi málem přihodila vlhká věc. Fakt škoda, že to někdo tak brutálně odfláknul.

19.03.2018 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Třetina knihy jsou notoricky známé citace z původního Saturnina. A ten zbytek je cosi jako kombinace Kameňáků od Trošky a Dekameronu. Když si přečtete - opět musím použít slovo "notoricky" - známou historku o kocourovi, co zatne drápky do klinkajícího se šourku, chce se vám zvracet. Knihu jsem dočítala jen s velkou nechutí. Za mě nejhorší kniha roku. Autor mě jako politik znechutil, jako spisovatel ještě víc... Tak třeba jako doktor aspoň kdy za co stál...

09.02.2018 odpad!