Ve jménu Jeho Veličenstva

Ve jménu Jeho Veličenstva https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370156/bmid_ve-jmenu-jeho-velicenstva-MtV-370156.jpg 3 36 11

Lucifer Box série

1. díl

Vezměte to nejlepší z Jamese Bonda, Sherlocka Holmese, Austina Powerse, přidejte spoustu humoru, napětí a podsvětí Londýna… a máte novou knižní sérii se špiónem Luciferem Boxem! Je okouzlující, zábavný, duchaplný, ale málokdo o něm ví, že je také nejdůležitějším agentem Jeho Veličenstva. Takže když začnou záhadně umírat nejprominentnější vědci Británie, existuje jen jeden člověk, na něhož se může země obrátit s prosbou o pomoc.... celý text

Humor Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Vesuvius Club: A Lucifer Box Novel , 2005

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Když už nic jiného, člověk se aspoň pobavil.

Praevka
22.06.2021 2 z 5

Velmi rozpačité... taky určitě máte kamaráda, který má spoustu zajímavých zážitků. Ale když vám je začne vyprávět, jediný, komu to připadá zábavné, je on sám. Přesně tak působí Lucifer Box. Těžko říct, jestli knize ublížil český překlad nebo jestli byla nemastná neslaná už v originále. Každopádně, řečeno slovy klasika - nápad jistě dobrý, výsledky nebyly dobré.

zahradnice18
16.06.2019 4 z 5

Takové čtení na prázdniny. Parodie na detektivky.

Damonka12
19.05.2019 1 z 5

Tahle kniha se mi ani trochu nelíbila, vůbec mě nebavilo ji číst a těšila jsem se až jí dočtu, nezajímal mě děj, ani co se stane s hlavním hrdinou. Za mě takhle kniha ne.

savediver
03.05.2019 odpad!

Absolutně mně nezaujalo....

Libušš
25.01.2019 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a mám takové smíšené pocity. Leč je pan Gatiss mým oblíbencem, očekávala jsem, že to bude pecka. A vlastně nebyla.
Líbilo se mi zachování takové té britské mluvy, stejně tak sem tam umístěný britský humor. Kniha se mi četla rychle, občas se zasmějete, jindy jste napjatí. Nelíbilo se mi, že jednoduše rozuzlujete ty "špatný" od "dobrejch", nicméně si autor s koncem pěkně pohrál, i když mě u toho ten zdlouhavý, detailní popis vůbec nebavil a pokazilo to dle mého ten výsledný dojem.
Jako střelená detektivka určitě dobré, neokoukané.

laepus
22.10.2018 2 z 5

Tak tady jsem se velice sekl v očekávání. Prvních pár stránek vtipně začne a opravdu na člověka dýchne mix Jamese Bonda a Austina Powerse zasazený do konce 19. století. Ale už po pár stránkách se to začne strašně nesmyslně zamotávat - dokonce jsem u toho několikrát usnul, než jsem se asi v polovině lehce začetl. Ale to už bylo asi jako sledovat seriál od třetího dílu - sice zhruba tušíte, o co tam jde, ale nevíte nic pořádně a všechny postavy se vám pletou. Takže ty dvě hvězdy jsou opravdu jen z milosti za občasné vtípky a občasné napínavé pasáže. Nic víc tady není. Pokud to bude mít pokračování, určitě se obejde beze mě a já bez něj.

iceVS
24.05.2018 3 z 5

ukrutná ptákovina :-D

mikika
21.05.2018 3 z 5

dost bizarní úlet - na takové čtení se nedoporučuje být střízlivý, evidentně autor taky nebyl...

Sandy007
13.05.2018 4 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, je to šílené, vtipné a neotřelé. Nicméně druhá polovina mě trochu zklamala, myslím, že se příběh mohl ubírat jiným směrem. I přesto je to ale mezi současnými všudypřítomnými psychologickými thrillery něco jiného a Lucifer je docela sympaťák.

holkamodrookata
09.05.2018 4 z 5

Kdy knihu Ve jménu Jeho Veličenstva rozhodně číst
- máte rádi bláznivé parodie ve stylu Austina Powerse
- jste fanoušky secese
- milujete příběhy, ve kterých jsou šílení vědci a neohrožení tajní agenti

Kdy knihu Ve jménu Jeho Veličenstva rozhodně nečíst
- jste homofob
- máte panický strach z lávy
- nesnášíte když se ubližuje stonožkám

Mark Gatiss
anglická, 1966
2018  63%Ve jménu Jeho Veličenstva
2020  93%Skandál v Belgrávii (1. část)
2022  94%Skandál v Belgrávii (2. část)

Kniha Ve jménu Jeho Veličenstva je v