Ve jménu Jeho Veličenstva

Vezměte to nejlepší z Jamese Bonda, Sherlocka Holmese, Austina Powerse, přidejte spoustu humoru, napětí a podsvětí Londýna… a máte novou knižní sérii se špiónem Luciferem Boxem! Je okouzlující, zábavný, duchaplný, ale málokdo o něm ví, že je také nejdůležitějším agentem Jeho Veličenstva. Takže když začnou záhadně umírat nejprominentnější vědci Británie, existuje jen jeden člověk, na něhož se může země obrátit s prosbou o pomoc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370156/big_ve-jmenu-jeho-velicenstva-MtV-370156.jpg 3.133

Lucifer Box 1.

Humor, Romány, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Vesuvius Club: A Lucifer Box Novel, 2005

Kniha Ve jménu Jeho Veličenstva

Praevka

Velmi rozpačité... taky určitě máte kamaráda, který má spoustu zajímavých zážitků. Ale když vám je začne vyprávět, jediný, komu to připadá zábavné, je on sám. Přesně tak působí Lucifer Box. Těžko říct, jestli knize ublížil český překlad nebo jestli byla nemastná neslaná už v originále. Každopádně, řečeno slovy klasika - nápad jistě dobrý, výsledky nebyly dobré.

zahradnice18
16.06.2019

Takové čtení na prázdniny. Parodie na detektivky.

Damonka12
19.05.2019

Tahle kniha se mi ani trochu nelíbila, vůbec mě nebavilo ji číst a těšila jsem se až jí dočtu, nezajímal mě děj, ani co se stane s hlavním hrdinou. Za mě takhle kniha ne.

savediver
03.05.2019odpad!

Absolutně mně nezaujalo....

Libušš
25.01.2019

Na knihu jsem narazila náhodou a mám takové smíšené pocity. Leč je pan Gatiss mým oblíbencem, očekávala jsem, že to bude pecka. A vlastně nebyla.
Líbilo se mi zachování takové té britské mluvy, stejně tak sem tam umístěný britský humor. Kniha se mi četla rychle, občas se zasmějete, jindy jste napjatí. Nelíbilo se mi, že jednoduše rozuzlujete ty "špatný" od "dobrejch", nicméně si autor s koncem pěkně pohrál, i když mě u toho ten zdlouhavý, detailní popis vůbec nebavil a pokazilo to dle mého ten výsledný dojem.
Jako střelená detektivka určitě dobré, neokoukané.

laepus
22.10.2018

Tak tady jsem se velice sekl v očekávání. Prvních pár stránek vtipně začne a opravdu na člověka dýchne mix Jamese Bonda a Austina Powerse zasazený do konce 19. století. Ale už po pár stránkách se to začne strašně nesmyslně zamotávat - dokonce jsem u toho několikrát usnul, než jsem se asi v polovině lehce začetl. Ale to už bylo asi jako sledovat seriál od třetího dílu - sice zhruba tušíte, o co tam jde, ale nevíte nic pořádně a všechny postavy se vám pletou. Takže ty dvě hvězdy jsou opravdu jen z milosti za občasné vtípky a občasné napínavé pasáže. Nic víc tady není. Pokud to bude mít pokračování, určitě se obejde beze mě a já bez něj.

knihovniceVS
24.05.2018

ukrutná ptákovina :-D

mikika
21.05.2018

dost bizarní úlet - na takové čtení se nedoporučuje být střízlivý, evidentně autor taky nebyl...