knihovniceS knihovniceS komentáře u knih

Srdce v temnotách Srdce v temnotách Táňa Keleová-Vasilková

Autorku mám ráda a opět mě nezklamala. Četlo se to hezky a těším se na další romány .

29.01.2019 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Příběh mě upoutal od prvních řádků a je poutavě vyprávěn až do poslední stránky.

29.01.2019 5 z 5

Putování za švestkovou vůní Putování za švestkovou vůní Ludvík Aškenazy

Knihu jsme četly (já i sestra) v dětství, pak stejnou milovaly moje dcery , bylo z toho už salátové vydání a četli jsme "Pitrýska" vnoučatům. Úžasná kniha s nádhernými kresbami paní Zmatlíkové .

25.01.2019 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Knihu jsem četla už dávno a moc se mi líbila

21.01.2019 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Nevím co napsat - nejsem cílová skupina, kniha mi nesedla. Nevyhovuje mi ani tvarově :(

16.01.2019 odpad!

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Včera jsem dočetla a jsem spokojená. Knihu jsem koupila pro knihovnu na doporučení a nelituji. Barvité vyprávění Terezy se mi líbí a přála bych si pokračování.

12.01.2019 4 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Právě jsem dočetla druhý díl Porodní báby, který je snad ještě lepší než byl první. Úžasné čtení a obdiv k práci sester v předválečném období na americkém venkově. V tomto pokračování nejsou jen porody, ale je to i o práci zdravotníků a lékařů nejen v porodnictví. Nebudu nic prozrazovat - příběh diplomované sestry, která se ještě stará o doktora, je napínavý od začátku do konce, chvílemi jsem ani nedýchala, když se rozpoutal požár ... Určitě doporučuji oba díly. Právem dávám 5 hvězd s pomyslnou další hvězdou !!!!

21.12.2018 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Dnes jsem dočetla a opět jsem nadšená - vřele doporučuji. Bavilo by mě, kdyby autorka napsala další pokračování o životě Luisy

13.12.2018 5 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Knihu jsem si přečetla na doporučení FB kamarádky a nelituji. Zajímavý román sestavený podle zápisků syna Berta rodiny Neumanů - majitele pražské továrny na auta Praga. Děj se odehrává v místech, která znám (Libeň, Vysočany, Karlín) a je zajímavé číst o nich v době, kdy jsem ještě ani nebyla "na houbách" a Libeň ještě nebyla Praha ... Příběh Berta je zajímavý - byl floutek, který se rád bavil, miloval ženy ... Byl ale technicky zdatný, uměl se v továrně vypracovat, věděl co chce a šel za svým ... Technické pasáže jsem přeskakovala, ale zase tolik jich nebylo. Sledovala jsem život za první republiky, ocitla jsem se na Barrandovských terasách v době jejich největší slávy, s napětím jsem prožívala předválečnou dobu v Praze, přípravu Berta k útěku, vlastní cestu do Anglie. Měl štěstí na lidi a víc nebudu prozrazovat. Když jsem byla u doslovu, litovala jsem, že příběh končí a nepokračuje dál po válce. Román doporučuji.

30.11.2018 4 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Četla jsem už dřív, ale nějak moc mě nezaujala ...

26.11.2018 2 z 5

Čekání na Golema - 330 zastavení na cestě mizející Prahou Čekání na Golema - 330 zastavení na cestě mizející Prahou Dan Hrubý

Mám ráda Prahu, starou Prahu a autor to umí podat. Musím číst po troškách - informací je tolik, že se to nedá hltat. Těším se na další knihy Dana Hrubého .

26.11.2018 4 z 5

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Také mě moc mrzí, že už žádnou knihu nenapíše - odešla moc brzy. Je mi to líto

05.11.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Právě jsem dočetla a jsem toho plná. Silný příběh dívky - ženy Anny, který autorka napsala podle skutečnosti. Je neuvěřitelné, že to vše, co Anně osud připravil - vůbec se s ní nemazlil, zvládla. Smutné, napínavé a neuvěřitelné jak se po válce někde žilo. Žila jsem v té době a jsem ráda, že jsem byla v Praze a vyrůstala v zajištěné rodině.
Je to první román, který jsem od paní Körnerové četla a těším se na její další knihy.

01.11.2018 5 z 5

Eduard Petiška, jak ho neznáte Eduard Petiška, jak ho neznáte Stanislav Rudolf

Máme v knihovně. Nečetla jsem podrobně, jen tak "letem světem"

01.11.2018 2 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Příjemné čtení formou rozhovoru. Měla jsem pocit , že jsem na návštěvě a poslouchám. Je zajímavé, že při čtení jsem slyšela příjemný hlas pana faráře. Některé odpovědi mě překvapily, poučily a některé se daly čekat. Na kázání do kostela nechodím, ale věřím, že v podání tohoto faráře by se mi to i líbilo.

24.10.2018 4 z 5

Letní vzplanutí Letní vzplanutí Petra Martišková

Právě jsem dočetla a jsem docela zklamaná. Chyběl tomu spád, možná trochu humoru či trochu napětí, jaké na letních táborech bývá. Asi jsem čekala víc - možná je to i věkem, za nás to bývalo na letních táborech jiné ...

12.10.2018 3 z 5

Osudová posedlost Osudová posedlost Klára Janečková

Zajímavé a napínavé čtení. Nevím, kde autorka čerpala námět příběhu, ale popis prostředí tak odlišného od našeho nemůže být jen fabulace. Ať je to jak chce, děj se odvíjí v nám neznámém prostředí a myslím, že by si příběh měla přečíst každá dívka, která se zamiluje do muže z podobného prostředí, aby poznala, co ji může potkat. Román jsem četla jedním dechem.

29.09.2018 5 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Zatím jsem odložila - nemám sílu, ale ke knize vrátím, nedávná tragedie v rodině je stále živá

09.09.2018 4 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Dočetla jsem pěkně pomalu, každou kapitolku jsem si vychutnávala a vracím se v duchu k oblíbené Kytici a k pohádkám. Není to jen Erben, ale vystupují tam i jiné z dějin známé osoby a literáti - obrečela jsem Máchu, i když to byl pěkný zmetek ve vztahu k Lori .... No, nebudu nic prozrazovat, doporučuji po knize sáhnout, čte se to krásně - pan O. Dvořák je mistr svého oboru.

09.09.2018 5 z 5

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Mám ráda knihy Táni Keleové-Vasilkové a u této knihy mi dlouho trvalo než jsem se začetla. Začátek je rozvláčný a hlavní postava Olga řeší jen svoje kila, jojo efekt a vadilo mi její chování k rodině. Už jsem chtěla knihu odložit, když dostala spád a dál jsem četla příběh s napětím. Rozhodně se nedejte odradit začátkem, kniha stojí za přečtení - zamyšlení nad životem a jeho prioritami.

05.09.2018 4 z 5