knihomolkaL knihomolkaL komentáře u knih

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Opět kouzelné, romantické a dojemné.
Zkraje jsem si říkala, že se Jo Watson nějak změnil styl psaní, ale na konci to už zase byla celá ona.
Příběh se mi moc líbil, hlavní hrdinové byli báječní, chemie mezi nimi úžasná.
Konec nádherný a dojemný.

15.11.2021 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Vcelku příjemné oddechové čtení. Akorát, ale to je můj problém, nějak nemusím ty příběhy z mafiánského prostředí, tudíž jsem si to tak úplně neužila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, jen mi lezl trochu na nervy ten její věčný pláč. Přeměna jejího protějšku mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale budiž. Co mi však přišlo neuvěřitelné, tak to byla změna v chování hrdinčina otce - z milujícího na nenávidějícího.

01.11.2021 3 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

(SPOILER) Tohle byla naprosto báječná emocionální jízda! Strašně jsem se některým situacím smála, že jsem skoro nemohla přestat, abych vzápětí nad něčím jiným šíleně brečela dojetím.
Tristana jsem si oblíbila už v prvním dílu a jsem ráda, že mě má intuice nezklamala, když jsem se na jeho příběh těšila. Tak báječný muž - tak milující, tak vyrovnaný. Jeho sbližování s Fletcherem, Harrym a Patrickem - prostě nádhera. Claire jsem zkraje chápala a obdivovala ji, abych pak skoro před koncem absolutně nevycházela z úžasu, jak se - s prominutím - chová jako pitomá nána.
Bylo to báječné čtení, romantické a plné citů, moc jsem si to užila. A předpokládám, že další díl bude o Elliotovi a malířce Harriet, jak bylo naznačeno. Těším se.

17.10.2021 5 z 5

Život není skákací hrad Život není skákací hrad Petra Hülsmann

(SPOILER) Tuhle spisovatelku mám moc ráda a vlastně jsem se k její první knížce dostala náhodou, když jsem ji zahlédla vrácenou v knihovně. Strašně se mi líbil obal a název knihy Čmeláci v srdci. A tak jsem postupně přečetla vše, co u nás vyšlo.
Knihy Petry Hülsmann jsou propojené jedním městem - Hamburkem a postavou, která je jakoby takovým "rádcem" v nejtěžší chvíli a vždy se objeví v pravý čas - taxikářem Knutem.
Každý její román je o lásce a přátelství, ale také vždy obsahuje nějaké hodně závažné téma, jako např. v této knize - postava Lennyho s Downovým syndromem.
Moc jsem si další knihu od Petry Hülsmann užila, fandila jsem hlavním hrdinům Nele a Claasovi, samozřejmě také jejímu bratrovi Lennymu. Ráda jsem se zase setkala s postavami z předešlých příběhů. A také jsem se i nasmála, viz scéna s focením politika u moře.

10.10.2021 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

(SPOILER) Romantické oddechové čtení. Kniha se mi vesměs líbila, ale jsem docela překvapena tím hodně vysokým hodnocením tady. Já osobně bych dala tak 65-70%. Dost mi vadilo Jamesonovo chování, stále jak na houpačce - večer skvělý sex a přítulný, ráno chladný a odtažitý, hádka, usmiřovačka a zas dokola. Nic pro mě.
Délka knihy v tomto případě zbytečná, stačilo by klidně o 150 stran méně.
Také dost nelogičností - Hayden a Lara - vůbec se nevysvětlilo, proč prodávali články konkurenci, která ještě ke všemu Haydena vyhodila, proč, proboha, Lara prodala svůj počítač za dvě stovky, když si nakradli sedm milionů atd. atd.
Pochvala za občasné humorné situace - viz kempování.
Těším se na příběh Tristana, ten mi byl moc sympatický, snad nebudu zklamaná.

02.10.2021 3 z 5

Políbit nebe Políbit nebe Krista Ritchie

(SPOILER) Romantické, oddechové čtení, s kapkou více ne přímo tradičního sexu. Čtivě napsané, ačkoli to mělo tolik stran, čtení mi tak utíkalo, že jsem to skoro ani nevnímala. Oblíbila jsem si všechny hrdiny - každý z nich měl problém, se kterým se musel poprat a dohromady si všichni pomáhali a stáli za sebou, i když se neustále škorpili.
Trošku jsem měla problém s hlavní zápletkou tj. s prodáním a zveřejněním videa, jelikož - dle mého - natáčení přeci museli podepsat všichni, určitě to nemohla za všechny udělat Rose a je mi sakra divné, že by si nikdo nevšiml, že je můžou nahrávat v ložnici a v koupelně.
Moc se těším na další díl v pořadí - Daisy a Rykea, kteří se mi líbili nejvíc.

27.09.2021 4 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Nebylo to špatné, ale dřívější autorčiny knihy se mi líbily mnohem více. Tahle mě nějak nechytila tak úplně za srdce. Je to prostě takový odpočinkový, milý teenegerský příběh.

19.09.2021 3 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

(SPOILER) Knížka se mi celkem líbila, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, ale nějak se dle mého mínění tak úplně nevydařil konec. Porter po Bailey chtěl upřímnost, zakládal si na tom a sám se přitom při nejbližším konfliktu resp. podezření vypařil jak pára nad hrncem, aniž by cokoli vysvětlil. Jako by autorka nevěděla, jak to "narafičit", aby mohla udělat své finále.

Opět spousta překlepů, dokonce gramatické chyby - viz slovo rozumně, v knize rozumě.

15.09.2021 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Dívka pod hladinou aneb detektivka odehrávající se většinu času těsně nad vodou nebo pod vodou. Líbilo se mi to. Bylo to trochu odlehčené suchým černým humorem hlavní hrdinky Sloan, která mi byla hned od počátku sympatická. S Georgem tvořili super dvojku. Líbil se mi milující a ochranářský Run a jejich prostořeká dceruška. Vůbec celá rodinka byla skvěle popsaná, charaktery se fakt povedly. Tempo knihy svižné, tak to mám ráda.
Akorát bych si trochu víc pohrála s koncem, přišel mi hodně uspěchaný.

06.09.2021 4 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Tahle série se vážně povedla. První díl byl výborný a totéž musím napsat o tomto druhém.
Bridger byl naprosto úžasný, co zvládl a jak báječně se o svou sestru staral, hodně často jsem si dojetím poplakala. Scarlet se k němu báječně hodila. Oba s těžkým osudem a absolutně dysfunkční rodinou. Ještě, že měli tolik báječných přátel a lidí, kteří jim chtěli pomoci.

31.08.2021 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Příjemný romantický příběh. Dějová linka se mi líbila, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, ale tentokrát mi čtení fakt hodně kazila neskutečně velká řada překlepů. Štve mě to, jelikož je to stále častější a fakticky to ubírá na kráse příběhu, kterému autor věnuje tolik lásky a úsilí.

28.08.2021 3 z 5

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

Příjemné oddechové čtení. I k zamyšlení. Ale hlavní hrdinové mi tentokrát nějak nepřirostli k srdci - teda kromě Jamese a Roxy. Birdie byla na můj vkus a ve svém věku absolutně nezodpovědná, věčné dítě, které si myslí, že mu vše projde a že si může stále jen hrát.

24.08.2021 3 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Romantika jak stvořená na léto. Olive a Ethana a jejich "nelíbánky" na Maui jsem si užila.
Akorát jsem si při čtení říkala, co že mi to připomíná, a pak jsem si vzpomněla, že jsem nedávno četla Svatbu naoko od Jo Watson, kde je hodně, ale opravdu hodně podobná zápletka.

20.08.2021 4 z 5

Zlomená Zlomená Rachel Van Dyken

Perfektní zakončení celé trilogie. Lisa a Tristan mi ihned přirostli k srdci, tenhle příběh se mi ze všech tří líbil nejvíce. Lisa si tedy prožila svoje, musela jsem ji obdivovat, dívka zlomená na duši i na těle, ale díky lásce k Tristanovi našla zpět svou ztracenou sílu a odvahu žít naplno.

15.08.2021 4 z 5

Zatracený Zatracený Rachel Van Dyken

(SPOILER) Krásně romantické. Ti kluci jsou zlatíčka - v předchozím díle Wes a nyní Gabe. Saylor mě zas tak moc nezaujala, ale Gabe, to je jiná. Být ve 22 letech tak zodpovědný a starat se čtyři roky o postiženou přítelkyni, teda - páni - klobouk dolů. A to se, prosím, její vlastní rodiče na ni vybodli. A ještě k tomu je to fešák, hudebně nadaný, dobrý přítel a milující partner.
Na konci bonus v podobě novely Neporazitelný - pokračování příběhu Wese a Kiersten, za to také palec nahoru, potěšilo mě to.

08.08.2021 4 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Hezké romantické počtení proložené velmi vážným tématem - nemocí. Líbilo se mi to a už se těším v druhém díle na pokračování.

04.08.2021 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Krásný milostný příběh. Jackson "Netvor" - muž se zlatým srdcem, ukrytým pod nastavenou maskou a Bianca - upřímná přidrzlá osůbka, která si nenechá nic líbit.
Oba hlavní hrdinové mi ihned přirostli k srdci, moc se mi líbila chemie mezi nimi, jejich nesmírně vtipné výměny názorů. Skutečně hodně jsem se u knížky bavila, užívala si její čtení, o čemž svědčí i to, že jsem ji dočetla dnes ve čtyři ráno.
Kdo hledá krásnou romantiku, krásně popsaný a vzrušující sex, pro toho je tenhle román to pravé ořechové.
Jen poznámka na okraj. Jestli jsem to správně pochopila, tak Bianca byla mulatka, tudíž nechápu obrázek na přebalu knihy. Jako by ho stvořil někdo, kdo knihu vůbec nečetl.

01.08.2021 5 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Tijan (p)

Tohle bylo o něco lepší než díl předchozí. V poděkování Tijan zmínila dík za špatné recenze, že si z nich snažila vzít ponaučení a řekla bych, že skutečně ano. Tenhle druhý díl byl víc srozumitelnější, myšlenky dávaly trochu víc hlavu a patu. Bylo zde i víc akce a jedno velké překvapení.

25.07.2021 3 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Od Tijan jsem už přečetla její předchozí knihu Bennett Mafia: Zakázaná láska a už tehdy jsem s jejím stylem psaní měla problém, ale říkala jsem si, že je to třeba překladem, že dám šanci ještě další knize. Ale evidentně to překladem není. Její věty někdy nedávají úplný smysl, jsou jakoby necelé, nedokončené. Myšlenky přeskakují z jednoho na druhé. Nesedí mi to. No co už, druhý díl na mě čeká, nenechám to nedokončené, ale odvařená z toho tedy nejsem.

22.07.2021 3 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Moc pěkné romantické čtení na oddych. Postavy sympatické, uvěřitelné, to jejich předstírané nepřátelství bylo vskutku zábavné. Hodně se mi líbilo jejich psaní dopisů, také jsem to v době dospívání dělala, tak jsem tímto měla možnost zavzpomínat.

18.07.2021 4 z 5