knihomolkaJani knihomolkaJani komentáře u knih

Ano, pane Božský Ano, pane Božský Lucie Srňánková

4,5 z 5
"Nemusíš se bát. Maximálně tě zatáhnu někam do postranní uličky a ukážu ti... ´Co?´ Svoji baterku, je to skvělá hračka do tmy."
Nová kniha od Lucky je skvělá, ale narovinu vám říkám, že je to jedna velká emotivní jízda. Jedná se sice o erotický román, ale vystaven na velmi těžkých základech.. Nemoci a smrti.. Budete brečet jen na začátku a konci.. a asi tak dvacetkrát mezi tím.. Určitě se jedná o nejdojemnější knihu za celý leden.
Hlavní hrdinka Eva přišla nečekaně o manžela, lásku svého života.. Vyrovnání s okolnostmi jsou pro ni těžké, naštěstí má svou spřízněnou duši, kamaráda Roberta..
"Jedno se musí Robertovi nechat, byl to oddaný ochránce."
Někdy možná až moc. Tato kniha je totiž nejen o lásce a smrti, ale také o velmi silném přátelství a o překážkách v něm. Co když si budete muset vybrat mezi láskou a přátelstvím, je to vůbec možné?
A pak je tu Sam. Souhra náhod svede Sama a Evu dohromady.. Jejich vztah se zde vyvíjí opravdu velmi pomalu, ale vzhledem k bolestivým základům je to tak dobře. Jakmile se ti dva ale oťukají, nastane jedno velké rodeo.. Lucka umí erotické scény vymazlit skvěle! Za to čekání to prostě stojí.. No a pak to stojí až do konce..
Najdete zde ale i mnoho vedlejších postav. Úžasného Standu, nesnesitelnou matku nebo ochranářského Eduarda.
A když to čekáte úplně nejméně, přijde i pořádné drama.
Tímto shrnutím chci říct, že knize snad nechybí vůbec nic.
Půl hvězdičky sundávám čistě ze subjektivního názoru a to, že Říďa se mi četl lépe..
Připravte si kapesníčky, čokoládový dort a užijte si čtení!

03.02.2024 5 z 5

Utajené noci Utajené noci Liv Morris

4,5 z 5
V této knize je věkový rozdíl 14 let, ale krom zmínky to oproti prvnímu dílu skoro nezjistíte.
"Serendipity."
Hlavními hrdiny zde jsou Maggie a Lucas, oba dva jsou přátelé hlavních hrdinů z prvního dílu série.
Opět se zde můžeme setkat s oběma úhly pohledu a to je super. Knize to dodává na zajímavosti a čtivosti.
Maggie je velmi sympatická hlavní hrdinka, která miluje děti a má dost prořízlou pusu.
"Znala svou cenu a nespokojila by se s ničím jiným."
A pak je tu Lucas, jehož osobnost dokážete chápat až tak v polovině knihy, prošel si totiž traumatem kvůli kterému je citově velmi chladný.
"Ještě nikdy jsem kvůli žádné ženě necítil takový vnitřní zmatek. Zmítal jsem se mezi odmítáním a touhou."
Mezi Maggie a Lucasem to jiskří již od samého začátku knihy, ale nic nebudou mít zadarmo.
"Mými vnitřnostmi projela bodavá bolest, ale byl jsem to já, kdo držel rukojeť nože."
Oblíbila jsem si i mnoho vedlejších postav, které tomu dodají tu správnou atmosféru a pomůžou hrdinům si leccos uvědomit.
Nečekejte zde nějaké přehnané zápletky a jen si užijte romantický příběh protkaný chtíčí, láskou, dětskou radostí, ale je tu i bolest, ztráta a znovunalezení sebe samého.
Půl hvězdičky strhávám za jednoduchost, chybělo dořešení pár záležitostí a možná to mohlo být místy trochu dramatičtější..
I tak je to ale úžasná kniha, snad ještě lepší jak první díl.. a já jsem moc ráda, že mi bude zdobit knihovnu.
"Byl jsem rozhodnutý, že mi dnes v noci neunikneš. Já jsem lovec a ty jsi moje kořist."

26.01.2024 5 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

4,5 z 5
"Před pravdou se těžko utíká, zvlášť když je opřená o city, kterým se tak docela nedaří vychladnout."
První příběh Nely a Bena jsem četla chvilku před Vánoci a moc ráda jsem se za nimi teď vrátila.
"A už v tom zase plavu, a břeh je v nedohlednu. A já plavu a plavu... a občas i zajedu pod hladinu."
Dějově je v příběhu rozdíl něco kolem dvou let a každý si nějak žije po svém. Jsou další setkání ještě náhody nebo je to už osud?
Musím zde vyzdvihnout děti od Nel - Matěj a Filip, na nich je ta změna dvou let hrozně moc vidět. Matěj je v tomto příběhu už tak rozumný, úžasný a nápomocný.
Ale i u Nel je vidět kus cesty a možná si konečně dovolí kus toho štěstí i pro sebe.
"Ben. Romana. Moje děti. Limity. Nerovný věk, A pak ty jedovaté lidské předsudky, které mě pořád umí srazit k zemi. Připadám si jako voják v poli. Osamělý a beze zbraní. Ubitý vlastní bezmocí a pochybnostmi. Rozum a cit spolu svádí ten nejvyšší boj."
Byl to opravdu moc krásný příběh. Autorka Zuzana má velmi osobitý styl psaní, který je dost popisný, ale čte se krásně. Čtivosti přidává i skromný počet stran a úžasné postavy. Přiznám se, že je mi trochu líto, že zde bylo Bena pomálu.. Zamilovala jsem se do něj a ani trochu se nedivím, že se z něj hrdince neustále podlamují kolena.
Stejně jako předchozí kniha i zde najdete své poselství, je velmi těžké vykašlat se na ostatní a všechny lidské předsudky.
Druhá kniha se mi líbila celkově více. Děj se mi líbil víc, byl jasnější, příjemnější prostředí a taky se odehrává za kratší časový úsek.. Konec je náhlý, ale dostačující..
I za tuto knihu moc děkuji autorce v rámci spolupráce.

14.01.2024 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

"Možná problémy nevyhledávám. Možná jsem problém já sama."
Pro mě je toto již 4. knihou od autora a určitě bych to řadila mezi lehce slabší kousky. Kniha je opět psaná v ich formě, proto se čte velmi dobře. Příběh ve dvou liniích (dříve a nyní) nám vypráví Casey, trochu ztroskotaná herečka utápějící se v alkoholu. Přišla o manžela a nyní žije sama u jezera, jen se svými sousedy a svým dalekohledem...
Casey jsem jako postavu a vše, co se kolem ní děje, opravdu pochopila až tak ve 3/4 příběhu.
Začátek se mi zdál celkem utahaný, pak se to naštěstí rozjelo a začalo to gradovat.
Riley Sager je pověstný tím, že vám opravdu umí zamotat hlavu a to přesně se mu povedlo i tady. Jen musím vytknout to, že zde je to možná až překombinované. Lépe by se hodilo označení mystery thriller/horor - do toho můžete schovat ledacos.
"´Ty vůbec netušíš, co děláš,´ vmete mi. Nic mu na to neřeknu. Protože má pravdu. Netuším. Ale to mi nezabrání v tom pokračovat."
Najdete zde sice jen pár postav, ale zaručeně si sympatie nenajdete k nikomu.. Kniha se mi jako celek docela líbila a vám ji mohu doporučit, udělejte si vlastní názor. Za mě má autor na kontě i mnohem lepší kousky..
Knihu jsem četla v rámci společného čtení #bookstormingbloggers

11.01.2024 3 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

"Slabochy mafie sežere zaživa."
Obrovské překvapení takhle ke konci roku je jednoznačně kniha Sladké pokušení! Najdete zde mafiány, age gap, rotiku, ale i ohromnou lásku k dětem a sílu za ně bojovat.
Kniha je psaná v ich-formě a střídají se zde pohledy obou hlavních hrdinů. Giulia je mladá nezkažená dívka milující slunečnice, ovšem velmi rychle se z ní stane bojovná lvice.
Druhá hlavní postava je obávaný mafián Cassio. "Každý centimetr jeho těla byl svalnatý. Nebylo na něm nic měkkého - ani tělo, ani výraz, ani oči." Cassiovi se nepostaví téměř nikdo, až na Giulii. "Krutost je občas namístě, Cassio. Ale ne v manželství."  Občas se vám možná jeho výstupy a majetnickost mohou zdát přes čáru, ale čtěte dál a všechno začne dávat smysl. Ovšem pokud se jedná o jeho děti, nikoho na světě nemiluje více. Jeho vztah k nim je úžasný!
Vedlejší postavy z mafiánského prostředí jsou taky skvělé, nikdy nevíte, kdo se jak zachová. Obzvlášť jsem si oblíbila jednu Cassiovu sestru a nebo i bratra od Giulie.
"Byli jsem úplné opaky, od našeho pohledu na život přes zkušenosti až po poměr dobra a zla v nás, ale navzájem jsme se doplňovali."
Kniha má nápad, děj, napětí, vášeň i zajímavé postavy. Autorka píše úžasně a já doufám, že brzy bude přeložena i další její kniha.
A jedno moudro na závěr.. "Tajemství nakonec vždycky vyjdou najevo."
Příběh vám všem moc doporučuji!

27.12.2023 5 z 5

Přehrada Přehrada Paulina Świst

Kniha byla opět dobrá, ale asi mi tam něco málo chybělo.. Autorka zápletku natahuje a nakonec se vše vyřeší úplně jednoduše na dvou stranách? Čekala jsem od toho trochu víc, trochu větší hloubku.. Policejní skandál i záhadný únos mají opravdu dobře vystavěné základy, ale ke konci se to prostě trochu sesypalo.. Naštěstí je to rotické krimi a tak knihu hodnotím ze všech úhlů pohledu a ne jen krimi zápletku.. Ano na té celé jde hvězdička dolu.
Hlavní hrdinka se jmenuje Zofia, je dost svoje, ale její humor a drzost mě opravdu bavili.. "Panebože, já si jen chtěla zavtipkovat a ten chlápek si zjevně myslel, že se za něj chci vdát." A pak je tu úžasný policista Krzysztof "Víš co? Já jsem ve skutečnosti fakt hodnej kluk, ale pro tebe, do hajzlu, udělám výjimku." Jejich seznamování, haštěření a rýpání bylo úžasné. Co autorce opravdu nemohu upřít jsou skvělé rotické scény, to napsat opravdu umí! Je zde dokonale spojen s*xuální náboj s napětím.
Jedná se o první díl série, proto jsem zvědavá co autorka přinese dále.. A moc mě zajímá jak dopadnou všichni padouši..

19.12.2023 4 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

4,5 z 5
Poslední část je tu. "Poslední souboj, někde uprostřed, a oni musejí vyhrát. Není jiná možnost, když v sázce je teď i Ravi."
Nestačila jsem zírat, na jednu stranu je to dobré a na druhou tak brutálně přitažené za vlasy.
Kniha konečně dostála názvu své série Návod na vraždu pro hodné holky.
Hlavní hrdinka Pipa je opravdu velmi chytrá a v tomto posledním díle se změnila. Nejsem si jistá, zda je mi stále tak moc sympatická, ale asi s ní dokážu soucítit.
"Ještě pár hodin, ještě pár dalších položek, které si potřebuje odškrtnout, a pak bude volná."
Závěr knihy je dost radikální a já s ním takto vlastně nejsem ani trochu spokojená..
"Monstrum, které vyštvalo Andie Bellovou a vytvořilo tak tenhle pochybný kruh, tenhle přízračný kolotoč, z něhož nikdo z nich nemůže vystoupit."
Poslední díl jsem přečetla jedním dechem, jde tu doslova o minuty a vy potřebujete vědět jak to dopadne... I když s tím možná nebudete úplně souhlasit, stejně knihu neodložíte a budete hlavním postavám fandit.
Nečekala jsem takový konec série, pokud k tomuto autorka opravdu směřovala od samého začátku, tak opravdu klobouk dolu. Je to dokonale promyšlené.
V hlavě se mi stále rodí teorie, zda se to nedalo vyřešit nějak jinak, lépe.. Ovšem nedůvěra v orgány je pochopitelná.
Celou sérii vám opravdu doporučuji. Je to jedna velká jízda.
Po přečtení finále jsem ráda, že třetí kniha byla rozdělena na dvě části, jinak by to asi nebylo ono a dala bych nižší hodnocení.

17.12.2023 4 z 5

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Cestování v čase? "Na displeji vidím, že je dvacátého prosince. Jenže ráno bylo šestadvacátého." Ve filmu asi fajn, ale v romantické knize spíš nee..
Jsem ráda, že se hlavní hrdinka vrátila jen párkrát a pak se na to autorky vyprdly, jinak by totiž kniha měla letecký den.. A to jsem veliký odpůrce násilí na knihách!
Kniha je založená nejen na cestování časem, lásce, ale hodně se zaměřuje i na přátelství a rodinu. To je část, která se mi moc líbila. Oblíbila jsem si i vztah hlavní hrdinky Maisie s rodinným přítelem Bennym, je to takový rádce do pohody i nepohody..
Maisie, Andrew i Theo se ani trochu nechovali na svůj věk. Spíš jako kdyby všem bylo 15 a ne 26 a výš..
Je zde romantická linka, která je opravdu milá, ale má opravdu absurdní zápletku..
"Nikdy mě nenapadlo, že bys mohla být moje holka."
Jako celek je kniha spíš průměrná a až tak mi nesedla. Kupovala jsem jí ve slevě a jsem ráda, že jsem si příběh přečetla..

14.12.2023 3 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

"Tentokrát ji to nezasáhlo jako blesk; bylo to spíš jako poupě rozvíjející se v jejím srdci, jasný květ zářící na slunci a vdechující život poušti."
Pokud sháníte jednoduchou romanťárnu, kde je již od první strany jasné, že se hlavní hrdinové milují, Vinice ve Francii je přesně pro vás.
"Každý z nás musí být hlavní postavou svého života."
I když je kniha jednoduchá a velmi sladká, stejně budete hltat každou stranu a užívat si příběh s hlavními hrdiny.. Teda tak do třičtvrtě, protože pak hlavní hrdince na chvilku hrábne a začne se chovat velmi nepředvídatelně... Ale i přes to se vám to bude moc líbit.
Hattie je moc milá a obětavá a jako postava mi byla sympatická. "Hattie, sice vás vůbec neznám, ale nepřipadá mi, že byste byla kráva. Nemáte ani rohy, ani vemeno."  A potom je tu Luca, ten mě okouzlil už od začátku, i když možná to není úplně postava, která by za svou lásku tvrdě bojovala..
Kniha má velmi příjemné nejen hlavní postavy, ale i vedlejší, jen si k některým musíte najít cestu. Moc mě potěšilo setkání s postavami z předešlých knih. Je to jako poznat staré známé, kteří vám chyběli, aniž byste o tom věděli.
Julie Caplin je pověstná i láskou k jídlu a pití, které vás bude provázet i tímto příběhem.
"Život je příliš krátký na to, abychom si nekupovali věci, které nám dělají radost." A kniha Vinice ve Francii vám určitě radost udělá. Užijte si jí, moc vám ji doporučuji.

11.12.2023 5 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

"Dvě ženy. Dvě kamarádky. Dvě matky... jež se ocitly na hraně odlišných emocí. Na jiné ose, v jejímž středobodu byl však jeden člověk, kterého jsme každá milovala jinak."
Tohle byl opravdu velmi zajímavý příběh. Mohl to být příběh o lásce ale o to tady vůbec nejde.
Hlavní postava je zde Nela, matka dvou chlapců a právě ona celý příběh vypráví. Další díl skládačky je Ben, syn její kamarádky z mládí..
Na začátku mi přišel Ben jako namachrovnaý puberťák, co si hraje na muže, ale až na konci jsem pochopila, že to měl v hlavě mnohem více srovnané, než se zdálo.  "Kdo on vlastně je? Copak by to mohl být ten zvědavý kluk z auta? Snad to ani není ten odvážlivec z hřiště, který mi bez rozpaků začal tykat, anebo ten drzý floutek stojící ve světle pouliční lampy včera v noci?"
Vytknout musím hned samotný začátek, který mi přišel lehce zmatený a nejasný. Nela se chovala hrozně, ale na druhou stranu chápu její vnitřní boj..
V příběhu je mnoho děje na málo stranách, proto se může zdát příběh značně chaotický. Mrzí mě, že Nela a Ben nedostali více prostoru, ale to důležité poselství nám předali.
Kniha je opravdu hodně k zamyšlení.. Nejde zde jen o lásku ale i o morální zásady a bariéry.. Je to hezky a čtivě zpracované.
A konec byl krásně dojemný.
Opravdu musím pochválit i začátky kapitol, které jsou vždy doplněny vhodným citátem.
Styl psaní autorky je sympatický a i vzhledem k pár stranám máte za chvilku přečteno.
Jsem zvědavá, co nám přinese volné pokračování..
"Jsou chvíle, které se nikdy nezopakují, a my bychom jim neměli dovolit, aby nám unikaly."
A vám by určitě neměl uniknout tento příběh.

07.12.2023 4 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

"Dokud nepohlédneš do tváře vlastní smrtelnosti, neuvědomíš si, kolik času jsi promarnila něčím, na čem nezáleží."
Obálka knihy je tedy dost podprůměrná s mužem, který je pro mě asexuální..
Ale obsah knihy je úžasný! Celý příběh jsem si zamilovala.
Jak již podle názvu jistě víte, příběh Elle a Westa začíná v kanceláři, ale netrvá příliš dlouho.. Elle má za sebou nepříjemnou zkušenost s vlastní smrtelností a proto je odhodlaná nenechat si nic líbit. Najdete zde linku #hatetolove, která je okořeněná nejen bojováním mezi sebou, ale i bojováním sami se sebou.
I West zde má své vlastní kapitoly, ve kterých mu můžeme nahlédnout do hlavy. "Nelze popřít, že je to mistrovský kus. Ale taky kus vola."  Jeho chování je málo kdy odpustitelné, ale má svůj důvod.. "Jsi ztělesnění protikladu. Tvrdý, a přesto měkký. Uzavřený, a přesto otevřený. Povrchní, a přesto hluboký. Nejsympatičtější kretén na světě."  Opravdu moc se mi líbil Westův vztah s jeho neteří Scarlett, vzpurná puberťačka příběhu dala zase jiný nádech.
Kniha je moc hezky romantická, vtipná, ale taky vás možná nakopne uvědomit si, zda vás vše naplňuje a zda jste šťastní.
I tuto autorčinu knihu mohu doporučit všem romantickým duším. Bude se Vám líbit! Já jí řadím mezi ty nejlepší od W. Renhaw.
"Je zvláštní, jak moc jsem toho muže nenáviděla - a teď nemohu myslet na nic jiného, než na to, jak snadné by bylo ho milovat."

03.12.2023 5 z 5

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

"Krev znamená život. Život znamená smrt. Smrt znamená osud."
Skvost jménem Smrtka Ellie málem unikl mým spárům, naštěstí se ke mně kniha dostala a já jsem za to nesmírně vděčná!
Téma smrti mě trochu děsilo, ale autorka to uchopila zajímavě a originálně, je zde plno záhad, zvratů a tajemství..
Hlavní postava Ellie, která nám příběh vypráví, se ze začátku trochu hledá a je to snad nejčistší duše ze všech a jako jedna z mála týmový hráč. "Nechtělo se mi do toho. Nechtěla jsem být smrtkou. Nechtěla jsem se dotýkat cizí duše." Kniha ukazuje celý výcvik smrtek od přijetí až po závěrečné zkoušky a opravdu nikdo to nemá jednoduché ani jisté. "Teď se musíte naučit využít své schopnosti k tomu, abyste přežili."
Často se v příběhu ztratíte a nebudete chápat okolnosti, ale vše se nakonec vysvětlí. Zůstalo jen pár otevřených věcí, které jistě osvětlí druhý díl.
Miluju fantasy knihy s romantickou linkou, i zde jí špetka je.. A je to krásné i děsivé zároveň. "Jsme jako oheň a voda, tma a světlo. Dokonalá rovnováha. Jeden bez druhého nejsme úplní." Moc jsem si oblíbila i pár vedlejších postav, které příběhu dodávají přátelskost, jen dejte pozor, koho si do svého srdíčka pustíte. Opravdu mu věříte?.
Kniha je nadmíru čtivá nejen kvůli zajímavému příběhu, ale i z důvodu opravdu velmi krátkých kapitol. Na 292 stránek připadá až 120 kapitol, dokonce má každá svůj vlastní název.
"V životě jsou jisté jen dvě věci. Smrt a Osud. Každý někdy zemře. A každému se jednou vyplní jeho osud."
Za tuto úžasnou knihu moc děkuji autorce #spoluprace .
Pokud máte rádi spíše YA fantasy, tuto knihu vám moc doporučuji!

26.11.2023 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Lucy Harris (p)

4,5 z 5
Na začátku čtení jsem s příběhem asi trochu bojovala, ale naštěstí to netrvalo moc dlouho. Epilog a první kapitola jsou napsané trochu více familiárně a rádoby vtipně (ano, je to vtipné, ale v celé knize bych tento styl asi nesnesla..) Chápu autorku, že své čtenáře potřebovala uvést do děje, ale až zhruba 2-3 kapitola se mi četly dobře. Kapitoly zde nejsou klasicky značeny čísly, mají pouze názvy.
Obálka knihy je nádherná i když hlavním hrdinům velmi daleko.. Celý příběh je psán v ich-formě a vypráví nám ho hlavní hrdinka Lucy. První setkání Lucy a Thomase je ve stylu "Nafoukaný běžec" a "Rozpláclá dáma"  Jejich životní osudy vám nebudu prozrazovat, abych vám nekazila překvapení, ale je to mnohem víc zamotané, než se zdá.. Hlavní hrdiny od sebe dělí poměrně veliký věkový rozdíl, ale krom zmínky to téměř nepoznáte.
Moc mě bavilo, že to opravdu nedostali zadarmo a i zdánlivě nepochopitelné věci se nakonec hezky vysvětlily.
Lucy pracuje jako chůva a její vztah k dětem byl nádherný, i když i oni si k sobě museli najít cestu...
"Když se nedíváte, sleduje vás, jako byste byla hvězdou, co pro něj spadla z nebe. Jako byste se měla za chvíli vypařit a jeho svět skončit."
Vyzdvihnout musím i vedlejší postavy a to například její sestru a budoucího přítele, bez nich by to určitě nebylo ono..
Milé překvapení je i protkání příběhu textovými bublinami, jen by mohly být světlejší, text je ve tmavých velmi špatně čitelný!
Kniha je plná vtipu, lásky, pochopení, sounáležitosti, ale i těžkých rozhodnutí, obětování se a vzájemného porozumění.
Knihu S láskou tě nenávidím Vám opravdu mohu doporučit jako nenáročnou, ale velmi překvapivou romantickou jednohubku. Nesuďte knihu podle prvních kapitol!
"Nesmíš věřit všemu, co ti říkají lidi, kterým na tobě ve skutečnosti nezáleží."

23.11.2023 5 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

ÚŽASNÉ, vytknout musím jen jeden moment a to se týká jistého tajemství.. Jak Nathan, tak i čtenáři prostě čekají na ujasnění příliš dlouho. To mi trochu vadilo, že prostě postava na chvilku přepne a dělá jakože nic a vrátí se k tomu až za opravdu dlouhou dobu...
"Bože, ty jsi fakt nafoukanej kretén." "Těší mě. A ty budeš nejspíš ledová královna, že? Její Výsost."
Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny.. Nathan i Elena jsou zvlášť docela rozumní lidé, ale když jsou pohromadě, tak je to teprve jízda. Neustále se špičkují.  "Vy dva jste jako oheň a voda. Dobro a zlo. Prostě nemáte budoucnost."
Dočkáte se zde opravdu velmi pomalé #hatetolove romantiky.. Když si myslíte, že by třeba už... tak ne. Ale je to jedna z mála knih u které mi to vůbec nevadí, pořád se něco děje. Konec knihy není zbytečně přeslazen, ale i tak všechny čtenáře uspokojí.
Kromě hlavních postav jsem si oblíbila i tři vedlejší.. Babču, do které byste to zprvu vůbec neřekli, Molly a Miu..
"Vždycky se musíš sám sobě dokázat podívat ráno v zrcadle do očí."
Kniha je pro všechna romantická srdíčka a já vám ji moc doporučuji..

19.11.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

2,5 z 5
"Obchoduji s informacemi ... s informacemi o tom, co lidé dělají, když si myslí, že se nikdo nedívá.."
Nádherná obálka, která pokračuje ne úplně zdařilým provedením příběhu. Zde půjdu lehce proti proudu, ale já knihu dočítala celý dlouhý rok.. (druhou polovinu jsem dala asi za 4 dny, ale první jsem 3x odložila..) Moc jsem se s tím natrápila.
Kniha má nápad a zajímavé hlavní hrdiny. Ovšem lehce mi vadil styl psaní a dále jsem se často ztrácela v příběhu, jelikož je zde vyprávěno er-formou šest různých postav.. Hlavně první polovinu mi to tedy vůbec nešlo dohromady. Šest vran, které mají jeden společný úkol.. Hlavní vrána a zloděj - Brekker, Inej - zlodějka tajemství, Nina - smrtička, Matthias - bývalý Drüskell, Jesper - ostrostřelec, Wylan - odborník na třaskaviny. "Šest lidí a tisíc způsobů, jak se všechno může zhatit."
Grafické zpracování musím ocenit, mapka na začátku je opravdu skvělá!
Na druhý díl se v dohledné době nechystám (asi bych ho musela opravdu sehat za levno, abych si ho koupila), ale netvrdím, že ve mně malá jiskřička zvědavosti nehlodá.
"Žádný slzy ... žádnej funus."
Každý příběh má své čtenáře, i tento si své příznivce najde...

14.11.2023 2 z 5

Prokletá Mimzie Prokletá Mimzie Tess M. Puffrová

"I na stokrát probádaném se může najít něco nového."

Já od Tess četla už všechny její knihy a všechny jsou opravdu skvělé! Celý příběh Prokleté Mimzie je úžasně propracovaný a mnohonásobně předčil má očekávání!
"Hillock Woods měl být můj nový začátek, ale místo toho jsem se ocitla rozervaná na mučidlech."
Hlavní hrdinové Amy a Angelo rozhodně nic nedostali zadarmo. Kniha je zde pouze z pohledu Amy a možná mi tam pár kapitol z pohledu Angela chybí.. Zas na druhou stranu jsem se takto mohla plně soustředit a nacítit jen na Amy a snažit se pochopit, co se to tam a s ní vlastně děje. Romantická linka se nese na vlně #hatetolove a to je u nevlastních sourozenců opravdu jízda.. "Jenže celé mé touze a snažení stál v cestě velký balvan. Balvan jménem Angelo." Je zde i dost vedlejších postav a jsou vykresleny opravdu zajímavě u některých se Tess opravdu utrhla ze řetězu...
Najdete zde zajímavou zápletku, já tedy velkou část odhalila, ale mnohokrát mě Tess nutila pochybovat a snažila se mě zlanařit na jinou nit.
Miluju autorčin styl psaní, kapitoly krásně utíkají a hlavně má celý mysteriózní příběh hlavu a patu (Což je jedna z nejdůležitějších věcí skvělé knihy) .. A jako bonus jsem se u díla dost nasmála.
Jedná se o opravdu krásnou mystery romantickou knihu, kterou mohu všem jedině doporučit! Užijte si příběh s otevřenou myslí..
"Nedělám se nedostupnou, jsem nedostupná!"
Knihu jsem četla v rámci spolupráce s KD

14.11.2023 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

"Kdo tě bude hledat, až zmizíš ty?"
Moc nechápu rozdělení knihy na dvě části a upřímně se i trochu bojím co ještě přijde.. První část skončila rozhodně velmi nečekaně.
Prvních pár kapitol jsem z příběhu nebyla vůbec nadšená. Dělo se jen pár věcí a celé se to točilo kolem problémů které má Pipa od minula.
"Mrtvý pohled, tak se o něm mluví, že ano? Bez života, skelný, prázdný."
Hlavní postava Pipa je pořád bystrá a chytrá, ale vzhledem k okolnostem se změnila a není to už ta osoba, kterou známe z prvních dvou dílů.. To jak se pořád plácá ve vlastní hlavě a ztrácí v myšlenkách mi trochu vadilo a rušilo mi to hlavní příběh této knihy. Ale asi musela nastat změna, aby to bylo více uvěřitelný.. "Pravda jí spálila tolikrát, že už jí nevěřila." Moc se mi líbilo propojení s předchozím vyšetřováním a to jak autorka dokázala napsat promyšlený příběh.. Vlastně promyšlenou sérii, až teď vám některé věci začnou dávat smysl.
Kniha je zajímavá nejen dějem, ale i celkovým zpracováním, máte zde například přepisy rozhovorů, článků, ale i záznam policejního výslechu nebo emailů. To všechno dělá knihu velmi originální a vy si samotné čtení užijete o to víc.
Na Pipu čeká další důležitý úkol.. "Zachránit sebe, aby zachránila sebe" A vy si to můžete užít celé s ní.. Já bohužel byla o krok napřed než Pipa a tak jsem na padoucha přišla.. Jsem zvědavá, jak si povedete vy! Jako celek vám knihu doporučuji, když se to rozjede už se nezvládnete odtrhnout.

08.11.2023 4 z 5

Touha Touha Vi Keeland

"Vítězí ten, kdo vítězí sám nad sebou."
A teď už k samotnému příběhu. Měla jsem docela veliká očekávání, která se proměnily ve fiasko.. Autorku miluju, skoro všechny její knihy vychvaluju... Jenže tady mi prostě něco chybělo. Nemělo to tu potřebnou jiskru. Příběh je fajn, má sympatické postavy a mohl by mít i zajímavou zápletku, jen kdyby byla trochu lépe provedená.
Ano, dočkáme se zde i nečekaných momentů, ale to je spíš proto, že asi ani nedoufáte, že ještě nějaké zpestření nastane.
"Hodně si toho v životě  necháš ujít, pokud posuzuješ knihy jen podle obalu."
Co se mi ale velmi líbilo bylo zapojení vážnějších témat a celkové prostředí.
Autumn se stará o problematické děti a snaží se je postrkovat lepším směrem
Donovan je právník, který se ale s nikým nemaže.. Až na Autumn, něco mi ve vztahu k ní prostě chybělo.. On byl sladkej a přístupnej až moc..
Oba hlavní hrdiny spojoval jeden bod a to udělat ze Storma lepšího člověka.. ".. Když nepomůžeš sázet stromy, nezasloužíš si sedět ve stínu." Najdete zde dost vedlejších postav, které si zamilujete..
V knize najde i plnou mouder, které je fajn vzít si do života!
Kniha má krátké kapitoly a tak se četla docela rychle, ale kdyby měla tak o 100 stran méně, byla by mnohem čtivější a možná bych ji vychvalovala více.
"Srdce vždycky nakonec zvítězí."

08.11.2023 3 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Vím, říká se nesuď knihu podle obalu... Jenže tahle obálka? Nádherně barevná, ale vyvážená a přitažlivá - Takže knihu potřebujete mít doma už jen proto, aby vám zdobila knihovnu! Musím pochválit nejen obálku, ale celé grafické zpracování zaslouží obdiv! Je za tím opravdu hodně práce.

Chvilku mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale pak už to nešlo odložit. Z počátku mi ani postavy dohromady moc nešly..
Spicy scén je zde opravdu pomálu.. Ale když už je, tak to je úžasná souhra dvou těl.. V tom se mi k sobě naopak postavy hodily..

Tetování za trest je již 3. díl ze série Hřiště lásky. Tentokrát zde máme hlavní postavy jménem Henry a Yumiko.
Henry je bůh! Okamžitě jsem si ho oblíbila a zatím je mému srdíčku nejblíže.. A jeho vztah k dětem? Ach... "Kroutila jsem hlavou nad tím, jak může být dospělý chlap tak neuvěřitelně bezstarostný."
Tatérka Yumiko je kapitola sama pro sebe Na první pohled je to tvrďačka, která si svůj život vybojovala, ale její vztah s rodinou je velmi složitý. Máme zde i pár kapitol z minulosti, které nám problematiku osvětlí. V tom mi jí bylo trochu líto.. "Nádherná, šikovná a vtipná.. Smrtelná kombinace."

Příběh je psán Ich formou a postavy se zde střídají ve vyprávění. K čivosti přispívají i kratší kapitoly a svižný děj. S každým dílem je série čtivější. U knihy jsem se velmi nasmála (například jejich seznámení a první rande), ale i plakala dojetím..
V místech je děj trochu táhlý (jako celku to ale neubralo na čtivosti) a naopak konec je ukončen velmi rychle..

29.10.2023 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

3,5 z 5
"Být až moc hodná je to nejhorší, co může ženu potkat."
Z prvního dílu jsem byla opravdu nadšená a možná proto jsem do tohoto šla s velikým očekáváním.. které se nenaplnilo.
"Láska je válka, puso. Jediná věc v životě, kvůli které stojí za to prolévat krev."
Hlavní hrdinka Joellen je taková normální holka s velmi nízkým sebevědomím, dost jsem se v ní viděla, ale u ní se projevila pevná vůle, kterou já postrádám. "Nejsi divná. Jsi jedinečná. V tom je rozdíl."
Zato Cameron? Skot v sukni je u mě dost velký redflag, a když jí ještě začal říkat ´holka´, to už jsem mu chtěla jednu vrazit..
Nemůžu mu ale křivdit, byl to fakt otravný vlezdoprdelka, který uměl udělat i opravdu hezké gesto..
Většinu knihy se tak nějak popichovali a to příběhu dodalo trochu šťávu. "Zabouchla? To sotva. Kdyby tvůj život visel na vlásku a byl bys na přístrojích, odpojím je, abych si nabila telefon."
Nesedla mi hlavní mužská postava, ale to se stává.. Nic se ovšem nemění na skutečnosti, že autorka píše opravdu velmi čtivě, čemuž napomáhají i kratší kapitoly. Vždy do knihy dokáže přidat vážnější témata sloužící k zamyšlení a nic nebere na lehkou váhu (je to podané emotivně, ale nepřebije to hlavní romantickou linku). Píše krásné romantické příběhy s kapkou erotiky.
Knihu Vám mohu doporučit jako velmi nenáročnou oddechovku.
"Tak asi kráska zkrotila zlého netvora."

19.10.2023 3 z 5