knihomolka01 knihomolka01 komentáře u knih

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Je neuvěřitelné kolik vám toho kniha dokáže dát. Jedna jediná kniha vám dokáže otevřít oči a ukáže vám, kolik jste toho udělali špatně a kolik dobře. U téhle knihy zažijete smích, pláč a budete proklínat celý svět, ale přece jen stojí za to. Opravdu.:)

28.03.2015 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Knížka se mi líbila, děsila mě i bavila. Nicméně jisté drobnosti mi vadily, i když nebyly velké, ale na 5 hvězdiček to nevidím. Každopádně obal je fakt překrásný a těším se, až si přečtu další díl krásné Anny.

23.03.2015 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Tady asi není co dodat. Prostě další perfektní díl. Romantické scény byly úžasné a to samé platí pro akční scény. Během knihy jsem měla chuť řvát, brečet i se smát, jenom bych si přála aby už Clary konečně mohla být s Jacem a aby je už neprudili nějaký otravní démoni.:D

13.03.2015 5 z 5

Vědma Vědma Michael Scott

I tenhle díl se mi líbil. Jen mi někdy přijde, že jsou všechny ty starobylé bytosti a hrozivé příšery stejné. Nicméně se mi zase líbí, že v každém díle se objeví nějaká nová pozoruhodný postava, která je mi dost sympatická (samozřejmě kdyby nebyla na straně zla:D). V minulé knize to byl Machiavelli a tentokrát Billy The Kid.:)

07.03.2015 4 z 5

Krvavé chodby Krvavé chodby Darren Shan (p)

Celkem zajímavé jen mi přišlo, že konec byl strašně předvídatelný.:)

26.02.2015 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

I tenhle díl byl zajímavý, postavy nepředvídatelné a to samé platí pro děj, moc se mi v téhle knížce líbil Machiavelli, byl to tak fajn chlápek.:D No každopádně mě chvílemi dost štval Josh, ale to se stává.:)

20.02.2015 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Tenhle díl se mi hodně líbil, možná nebyl zas tak zajímavý jako minulý, ale pořád stál za to. Navíc jsem si konečně oblíbila Evanlyn.:D

17.02.2015 5 z 5

Nejlepší dětská a zároveň děsivá knížka, co jsem četla. Ze všech dílů se mi nejvíc líbil asi tenhle, i když je pravda, že tenhle díl jsem četla jako první.:D I tak to ve mě zanechalo skvělé pocity a otevřené konce u téhle knížky mi vůbec nevadily. Dodávaly knížce ještě děsivější působení.:)

12.02.2015 5 z 5

Otrokyně Otrokyně Lisa Jane Smith

Úplně si nejsem jistá, co k tomu dodat. 1. díl jsem četla dávno a už si nepamatuji všechny podrobnosti, nicméně k tomuhle dílu mám jisté výhrady. Přišlo mi, že autorka zbytečně zašla do extrémů a z Faye udělala fakt zrůdu, naopak Cassie ta pokazila všechno na co jen sáhla. Když měla říct pravdu lhala, a když byla naštvaná, chtěla naopak říct pravdu. Adam mi nepřišel o nic lepší a Diana mě občas taky pěkně štvala. Přijde mi to prostě všechno zbytečně vyhrocené. :D

10.02.2015 3 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Opravdu nádhera! Neskutečná kniha, která není jen pro mládež, dokonce mi přišla v některých fázích dost drsná.:) Moc děkuji autorovi, že to loučení tolik nenapínal, nevím jestli bych zvládla se nerozbrečet.:D

08.02.2015 5 z 5

Gruffalo Gruffalo Julia Donaldson

Moc, moc, moc roztomilá a krásná knížečka, pro děti jako stvořená (i když dospělí by si ji mohli také přečíst).:) U děje jsem se smála a ilustrace byly úžasné.:)

05.02.2015 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Tahle kniha se mi opravdu líbila, sice jsem dala jen 4 hvězdičky, ale to bylo spíš kvůli maličkostem, které mi trochu vadily. Jinak fakt skvělý. Postavy úžasné. Asi jsem si trochu oblíbila Joshe a tak jsem mu trochu nadržovala no, ukamenujte mě. :) Navíc se mi líbilo, že v minulosti ty postavu opravdu existovaly, takže zde bylo skvělé propojení s legendami, a vůbec prostě historií.:D

28.01.2015 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha mne nadchla, ne proto, že by byla optimistická (to ani náhodou), ale proto, že popisuje minulost, přítomnost a popisuje i budoucnost. Tahle kniha prostě dokáže nadchnout ve třech různých časech a to jsem snad v žádné knížce ještě neviděla.:) Vy snad ano?

27.01.2015 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Knihu jsem četla celkem dávno, a když bylo v té době léto a všude panovalo horko, mě při čtení tohoto příběhu běhal mráz po zádech. :) Čarodějův učeň je perfektní příběh a já doufám, že brzo shlédnu i film, na ten se totiž těším.:D

24.01.2015 5 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Díl skvělý, moc se mi líbil text na zadním přebalu knihy, tak trochu jsem si myslela, že zápletka bude zajímavější, ale tohle byla taky pecka.:)

17.01.2015 4 z 5

E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) Matt Beaumont

Strašná sranda, prostě super oddechovka. Navíc je v knize spousta nezapomenutých hlášek.:D

13.01.2015 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Ano, možná se začátek četl trochu hůř, ale rozhodně se nedá říct, že by byl nudný. :) Tohle byla druhá kniha, která jsem od Londona četla a rozhodně nehodlám v čtení jeho knih přestat (jsou skvělé).:D

10.01.2015 5 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Nechápu tak nízké hodnocení, proto jsem trochu přehnala svoje hodnocení, ale já jsem prostě musela.:D Kniha si zaslouží mnohem víc, možná není bez chyb, ale celkově je moc dobrá. Příběh je skvěle vymyšlený, akorát se dost mění styl knihy. Mě se nejvíc líbily části s Parkerovou zlou částí. Bylo to přijemně děsivé.:D

04.01.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

NÁDHERA! Tobiasovi jsem nejdřív moc nevěřila, ale teď? Sakra já ho fakt miluju.:D Všechno jeho chování bylo krásně popsané a rozuměla jsem mu.:D Prostě další krásná kniha a já doufám, že autorka bude psát dál. Prosím, prosím.:)

04.01.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Úžasné. Opět naprosto úžasné. Knihu jsem nikdy nemohla odložit, protože to prostě nešlo. Nemohla jsem jít spát s tím vědomím, že spím a zatím mi uniká příběh. Jediné, co bych vytkla je Teresa, která mi nebyla nějak sympatická, ale teď mě tak strašně zmátla a naštvala, že bych jí jednu vrazila, aby se už konečně vzpamatovala. A Thomasi sorry, ale ta holka je snad ještě horší než raplové a pan Nos.:D

27.12.2014 5 z 5