Knihomol22 Knihomol22 komentáře u knih

Základy jógy a mystiky Základy jógy a mystiky Jiří Vacek

Ideální kniha pro začátečníky, kteří chtějí dát svému životu duchovní směr. Povede vás krok za krokem a da vám přehled. Pak už záleží jen na vás jaky směr si vyberete. Sami nejlépe v knize poznáte, jaka cesta je pro vás nejprijatelnejsi nebo lepe řečeno nejvhodnější.

21.01.2017 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

No, mám rozporuplné pocity z Jo Nesba.
Mám rád svižný děj již od začátku. Prvních 200 stran bez jakéhokoliv napětí. Pak se ale vlak začne rozjizdet a do cilove stanice dorazi tryskovou rychlostí. Tudíž kniha nebyla nakonec pro me takovym propadakem, jak to ze začátku vypadalo. Nicméně asi chvilku zase potrvá, nez od Jo Nesba zase nějakou knihu otevřu.
Ten kdo ma rad zápletky doporucuji.
Ten kdo ma rad napětí naopak nedoporucuji.

20.01.2017 3 z 5

Dům spánku Dům spánku Jonathan Coe

Brilantne napsana kniha. Cte se sama.

17.01.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Slyšel jsem, že druhý díl je horší. Málem mě to odradilo, ale díky kamaradce jsem se k druhému dílu dostal a zcela jiste mohu rici, ze toho nelituji. Kvalitou srovnatelne s prvnim dilem.
Takze se nenechte odradit a směle do čtení :)

02.10.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Krasne vyprávění protkane moudrosti buddhismu.
Ctive, jednoduche, pohodova cetba.

03.03.2016 5 z 5

Hinduismus Hinduismus Stephen Cross

Opravdu dobře ucelené informace pro nás Evropany, abychom dobře pochopili hinduismus.
Kniha podává ucelený přehled těm, co se zajímají o východní filozofie a chtějí mít přehled.

28.02.2016 5 z 5

Mniši a já Mniši a já Mary Paterson

Velmi prijemna četba, kde kazda kapitola znamena jeden den v klastere. Inspirativni a zaroven jednoduche a ctive.

26.02.2016 4 z 5

Konec civilisace Konec civilisace Aldous Huxley

Kazdopadne zajimava kniha, nicmene na prolinani deju jsem si musel zvyknout. Chvilema jsem se v tom ztrácel.
Doporucuju kazdemu, kdo chce zit svuj vlastni zivot.

14.01.2016

Tichošlap Tichošlap Sylva Lauerová

Maximálně zdařilé dílo, které neodložíte, dokud ho nedočtete.

28.04.2013 5 z 5

Cesta čaje, mysl čaje Cesta čaje, mysl čaje Sóšicu Sen XV

Bible pro milovníky čaje a čajové kultury, která by neměla chybět v žádné knihovně čajomilce.
Vřele doporučuji.

Otevírám oči Otevírám oči Barbora Stránská

Krásná útlá knížka, kterou přečtete jedním dechem a slabší povahy jistě rozpláče. Za zmínku stojí doplnění knihy o energetické obrázky autorky samé. Po přečtení knihy se alespoň na chvilku budete dívat na svět jinýma očima.

Město noci Město noci John Rechy

Čtivý příběh, brilantně popisující život prostituta. Poukazuje nejenom na odvrácenou stranu velkoměst, ale na život prostituta takový jaký je. Kniha není jen o trápení hlavní postavy, ale je o životě. O životě prostituta ve velkoměstě. O životech jemu podobných chlapců, mužů, dívek a žen.

14.04.2013 4 z 5

Opilý koráb Opilý koráb Arthur Rimbaud

Nádherné vydavatelské zpracování této básně. Doporučuji do knihovny, kde se bude krásně vyjímat.
Ideální pro poetické společenské večery. Avšak souhlasím s předchozím komentářem, že překlad je na četbu dosti náročný. Ale nemohu porovnat s novým vydáním.

Orlando Orlando Virginia Woolf

Experimentální román vhodný pro náročnější čtenáře. Metamorfózy, myšlenkové pochody, popisy prostředí a zároveň dějovost, to vše tato kniha obsahuje. Velice čtivé, ale náročné.

Život, láska, smích Život, láska, smích Osho

Krásná kniha plná inspirace. Rád tuto knihu vždy věnuji lidem, kteří ji zrovna potřebují. Dokáže velmi dobře naladit a dívat se na věco jinýma očima. Člověk si může vzít z knihy jen to co chce a nevnucuje mu všechny své názory.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Doufám, že mojí kritiku ostatní snesou, ale ze Zelené míle od Kinga jsem byl zklamán. Jedna z mála knih, kde film předčil knihu.
Nakonec jsem ji ani nedočetl.

13.04.2013 1 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Právem si tato kniha zaslouží tolik procent. Velmi čtivé, dějově bohaté, plné zvratů. Četl jsem celou asijskou trilogii od Clavella z níž se mi osobně nejvíce líbil Šogun.

Taiko Taiko Eidži Jošikawa

Kniha vám ukáže feudální Japonsko. Mně osobně se líbí pasáže ze soukromého života. Válečné části jsou stále to samé dokola, takže chvílema nuda. Asi proto jsem četl knihu na dvakrát. Mnohem čtivější pro Evropana jsou knihy od Jamese Clavella, takže pokud se rozhodujete a ještě jste od Clavella nic nečetli doporučuji nejdříve jeho knihu Šogun.

13.04.2013 4 z 5

Kosti mistra Kosti mistra George Crane

Divím se, že tu ještě není žádný komentář.
Tato kniha je krásně napsána. Má vše, aby čtenáře vtáhla do děje. Díky mapě má kompletní přehled, kde se hlavní postavy nacházejí. Nic přehnaného, ukazuje život takový jaký je, a zbytečně neidealizuje. Například mnicha ukazuje jako běžného člověka z masa a kostí.
Vřele doporučuji všem. I těm, kteří zrovna na mystiku nejsou.

12.04.2013 5 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Přečetl jsem již čtyřikrát. Co více dodat? :)
Snad jen, že z literarního hlediska nic moc, ale z motivačního tomu dávám 100%

12.04.2013 5 z 5