Knihomol22 Knihomol22 komentáře u knih

Temné noci Matky Terezy Temné noci Matky Terezy Greg Watts

Kniha je čtivě napsána a dobře chronologicky seřazena, obohacena o fotografie. Trochu mi vadily domněnky a názory autora, ale těžké se tomu asi vyhnout. Toť vše z literarniho hlediska.
Co se Matky Terezi týče, tak to byla obdivuhodná žena a knihu bych jisto jistě doporučil každému, kdo se chce o Matce Tereze něco dozvědět blíže.

05.01.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Skvělá detektivka plná napětí i přes to, že víte kdo je od začátku zločinec. Akorát ten konec byl trochu uspěchaný, proto 4* Uz se těším na Dokonalou kořist :)

05.01.2020 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Skvělá atmosféra, (napínavé, strašidelné) Na mapách jsem hned studoval lokality v nichž se děj odehrává.
Trochu mě vadila až přespříliš ustrašená a nevyrovnaná hlavní postava. Ale jinak za mě dobrý, stojí za přečtení:)

13.12.2019 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Spasitelem jsem se musel prolouskat. Druhou šanci jsem dal Jo Nesbu u Snehulaka a fakt drsny, ale Policie? Tak to byl fakt nářez!!! Nebo rozřez? ;)
Zkusil jsem Policii jako moji prvni audioknihu a pan Čermák, to čte fakt skvěle.

12.12.2019 5 z 5

Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného neznámý - neuveden

Od té doby co jsem objevil Bhagavadgítu pro mne jiné duchovní a new age knihy pozbyli významu.

04.03.2019

Starověké Řecko Starověké Řecko Sergej Utčenko

Skvěle napsaná kniha formou čítanky.

04.03.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Po precteni spasitele, ktery me zase tolik neuchvatil, a kteremu jsem nedal prilis valny pocet hvezdicek, o komentari ani nemluve, jsem se rothodl dat Nesbovi jeste jednu sanci. A ejhle! Vyplatilo se.
Snehulak me udrzel v napeti od zacatku, az do konce. Vystihl bych to jednou vetou: "To byla tedy jizda"
Tak jsem se mrknul po mesici na film. Nedelejte tu samou chybu. Je to katastrofa :/

24.01.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Příliš vleklé na můj vkus. Po 50 stránkách jsem knihu zaklapl. Ničím mě nechytla.

19.12.2018

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Příliš vleklé na muj vkus. Po 50 stranách jsem knihu zaklapl.

19.12.2018

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Napětí od začátku do konce. Skvělé čtení na zimní večery.

19.12.2018 5 z 5

Jóga Jóga kolektiv autorů

Dokonalá kniha

13.11.2018 5 z 5

Vzpomínky na Sókrata a jiné spisy Vzpomínky na Sókrata a jiné spisy Xenofón

Osobně si myslím, že je to právě jednodušší popis Sokrata a jeho myšlenek než Platonovi spisy.

06.05.2018 4 z 5

Sokrates Sokrates Dan Millman

Mne osobne nejvice uchvatila Cesta pokojného bojovníka.

06.05.2018 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Opravdu bravurne napsane dilo. Musim se poklonit i Janě Rečkové, ktera se s tim skvěle poprala a přeložila dilo do čtivé češtiny. Je to moje první fantazi kniha a jsem nadšen, tudiz doporučuji každému, kdo se s fantazi literaturou teprve seznamuje jako ja.

06.01.2018 5 z 5

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

Kdo má rád typický anglický humor, tomu se jiště kniha bude líbit :)
Pár pasáží mě nudilo, proto jen 4 hvězdy. Jinak pohodové čtení na zasmání.

04.09.2017 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Většinou bývá kniha lepší jak film, ale tady je to naopak. Zkoušel jsem cist, ale nedočetl.

26.08.2017

Snadná cesta jak přestat kouřit Snadná cesta jak přestat kouřit Allen Carr

Dal jsem palec všem komentářům, protoze si ho zasloužíte. A nechť přibývají dalsi a dalsi komentáře od těch, kterym se to podařilo, aby motivovaly k přečtení knihy ty, kteří ji potřebují ;)

25.08.2017 5 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Velice stručně napsané. Myslím, že autor z tohoto příběhu mohl dostat více. Což jsem taky očekával. Takže, kdyby toto dílo mělo o dalších 100 stran navíc, vůbec by to nevadilo. Jinak pěkné, čtivé.

23.08.2017 4 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Opravdu pekna pohádka pro dospělé :)
Vřele doporučuji.

06.02.2017 5 z 5

Legenda o Dagad Trikonu Legenda o Dagad Trikonu Gregoire de Kalbermatten

Kniha me vubec nechytla a ani jsem ji nedočetl.

21.01.2017 1 z 5