Temné noci Matky Terezy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nemůžeme dělat velké věci, můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou. Matka Tereza je moderní ikonou a příkladem lidské dobroty, empatie a lásky. Jak se však Agnes Bojaxhiu, prostá dívka ze zapadlého kouta východní Evropy stala tak významnou, mezinárodně uznávanou osobností? Publikace Grega Wattse přináší biografii jejího života, od doby, kdy se jako mladá řeholnice vydala do ulic Kalkaty, aby se tam starala o nemocné a umírající. Postupně se stala hlasem slabých a chudých. Její vize vyústila v založení kongregace Misionářek lásky, která dnes působí ve více než 120 zemích světa. Autor předkládá barvitý hluboce lidský portrét této inspirující ženy. Uvádí i četné kritiky, s kterými se Matka Tereza setkávala, a dokumentaristicky ukazuje jejich neoprávněnost. I přes záporné hlasy přicházející zvenku a duchovní temnotu, kterou prožívala uvnitř, však pokračovala ve svém díle, které se dotklo velkého množství životů lidí na celém světě. Zatímco si svět myslel, že Matka Tereza má horkou linku k Pánu Bohu, ona celou dobu bojovala s pocity prázdnoty, vyprahlosti modlitby a odmítnutí Bohem. Kniha ukazuje život M. Terezy tak, jak to dosud žádná z knih vydaných v češtině nedělá. Navíc přináší velmi originální a málo dostupné fotografie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47287/temne-noci-matky-terezy-47287.jpg 4.413
Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství
Originální název:

Mother Teresa: Faith in the darkness, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Temné noci Matky Terezy

Amarok
28.09.2020

Kniha k zamyšlení nejen o matce Tereze, ale i o vlastním stavu víry. Je poučná, smutná a zároveň povzbudivá. Rozhodně nedělá dojem zkreslování faktů, je psána velmi neutrálně a předkládá i kritiky, a kde nejsou důkazy, ponechává věci otevřené.

Knihomol22
05.01.2020

Kniha je čtivě napsána a dobře chronologicky seřazena, obohacena o fotografie. Trochu mi vadily domněnky a názory autora, ale těžké se tomu asi vyhnout. Toť vše z literarniho hlediska.
Co se Matky Terezi týče, tak to byla obdivuhodná žena a knihu bych jisto jistě doporučil každému, kdo se chce o Matce Tereze něco dozvědět blíže.


Betyna79
12.09.2017

Velmi pěkně napsaná kniha, navíc doplněná barevnými fotografiemi.

Akimbo
11.04.2017

Zevrubný životopis Matky Terezy, pěkně napsáno, ovšem název poněkud zavádějící.

hanicka258
12.03.2016

Moc hezky napsáno. Život Matky Terezy by měl být příkladem pro nás všechny :-)

lara25
15.01.2016

Úžasná kniha. :-)