Cesta čaje, mysl čaje

Autor knihy Sóšicu Sen, mistr čajové školy Urasenke, odkrývá cestu čaje tak, jak se vyvíjela po staletí a jak je praktikována dnes. Čtenář je uveden do světa čajových souprav, doplňků a propriet a autor ho doprovází na cestě čajovým obřadem, jenž začíná již samotným rozesíláním pozvánek a pokračuje podáváním a pitím čaje až ke konečným zdvořilostním úklonám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85436/big_cesta-caje-mysl-caje-yuW-85436.jpg 4.531
Literatura naučná

Vydáno: , Pragma

Tea Life, Tea Mind, 1979

Kniha Cesta čaje, mysl čaje

EinAr
28.01.2021

dej si čaj a vychutnej si ho, to je vše

Shindo
04.12.2017

Jedna z tých kníh, ktoré by si mal podľa mňa prečítať každý, kto sa chce o čaji a čajovej kultúre niečo dozvedieť. Kniha zaváži o to viac, že nejde o populárny blaf nejakého Jana z Hornej Dolnej ale knihu priamo z pera bývalej hlavy jednej z najvačších japonských čajových škol, teda človeka, ktorý zohráva minimálne v japonskej čajovej kultúre podstatnú rolu.

Thevar
15.07.2017

Kniha, která Vás naučí nevnímat čaj jako pouhý nápoj, ale jako příběh souladu, úcty, čistoty a klidu. Když usednete k šálku čaje po přečtení této knihy, zamyslíte se nad tím, jaké máte štěstí ochutnat chuť dálek, o kterou již po celé generace pečují milovníci čaje.

Eldar80
03.01.2015

Pití čaje je zde představeno ani ne jako tradiční japonský čajový obřad, ale jako způsob života. Cesta čaje je tak současně filozofií, náboženstvím, zenovým učením, respektem k přírodě a životním postojem. Praktikování cesty čaje tak vede k duševnímu klidu a míru. Jedny z důležitých ctností jsou zde skromnost, pokora a úcta k okolnímu světu. Čtení knihy byl zajímavý zážitek, člověk měl pocit, že se lehce dotkl nitra japonské čajové kultury. V knize je popsán historický vznik čajové školy Urasenke a průběh čajového setkání. Velká část je sice nepraktikovatelná, protože málokdo má na zahradě tradiční čajový domek, ale vlastně to není vůbec důležité, to cenné se skrývá za vnějším popisem. Cesta čaje je tak více než o pití čaje cestou mysli čaje. Osobně koány a zen-budhismus příliš nemusím, ale i tak na mě kniha zapůsobila svou prostotou a zároveň hloubkou. 80%

notburga
02.07.2014

Jedna z mých nejoblíbenějších knih o tomto tématu. Jednoduché a stručné, přitom hluboké poselství. S lehkostí napsané příběhy a naučení, která si snadno vybavíte a využijete.

Knihomol22
14.04.2013

Bible pro milovníky čaje a čajové kultury, která by neměla chybět v žádné knihovně čajomilce.
Vřele doporučuji.