Knihomlok2015 Knihomlok2015 komentáře u knih

Podzimní republika Podzimní republika Brian McClellan

Taky se těším na další knihy autora. Některé ty postavy by si prostě zasloužily dalších pár knih.

27.12.2016 4 z 5

Krvavé tažení Krvavé tažení Brian McClellan

Zklamaná opravdu nejsem, i když jednička tak nějak nabízela přeci jen trochu víc. Ale co mě opravdu mrzí je ta zbytečná asi trojitá záměna Taniela za Tamáse. Takové chyby je opravdu velká škoda.

26.12.2016 4 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Je to dobré, hodně dobré a jestli to bude v dalším díle ještě lepší, tak to má velkou naději zařadit se mezi ty úplně nejlepší.

19.12.2016 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Já nevím, možná je to tím, že ty první dva díly už jsem četla před nějakou dobou, ale musím si stejně jako ostatní postesknout, že prostě byly lepší. I tak se mi s nimi se všemi je těžko loučilo a možná bych se dalšímu dílu ani moc nebránila. (kromě toho, kromě toho kamene mi to všechno přišlo tak nějak neuzavřený)

11.12.2016 4 z 5

Syren Syren Angie Sage

Každý další díl baví víc a víc, takže se moc těším na další.

20.11.2016 4 z 5

Výprava za hrdinstvím Výprava za hrdinstvím Angie Sage

Opravdu povedený čtvrtý díl.
I ten konec je oproti předchozím dílům méně uspěchaný.

18.11.2016 4 z 5

Musím říct, že to nebylo špatné. Pár nápadů přímo skvostných - kdo vyrůstal v devadesátých letech, taky se musel tetelit při těch odkazech na kinoprodukci všeho druhu (jo Bruce Willis zase jednou umíral těžce) a to zobrazení Smrti a její funkce mi bylo taky velmi blízké (o Bibi nemluvě). Jediné co mě trochu rušilo byl fakt, že i přesto, že na začátku je jasně dané, že Smrt vypadá jako on (taky vám přišla škoda toho nepřesného obrázku na každé druhé stránce? o přebalu knihy nemluvě), celou dobu se překlad drží ženského rodu, a pak najednou asi ve dvou případech, je to prostě on.

07.11.2016 3 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Předem se přiznávám, že už dávno nejsem cílová skupina téhle knížky.
Ale i tak nevím, jestli by mě tak úplně bavila - má to sice pár dobrých myšlenek, ale spíš než Harryho Pottera mi to připomínalo Narnii a ta mě po třetím díle přestala úplně bavit. Na druhou stranu mě opravdu nadchla ta poslední kapitola, kde se vždy jen pár větami zmínil osud vedlejších postav - velmi povedený nápad.
Takže doufám, že pár stejně dobrých nápadů bude i v druhém díle a postavy nezakrní ve svých deseti letech, ale budou nám růst před očima.

18.10.2016 3 z 5

Konec byl opravdu fajn - ale než jsem k němu dostala. Bez prvních 100 stran bych se prostě obešla.

12.10.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Sakra to jste mě někdo nemohl varovat jak "hnusná" ta knížka ve skutečnosti je?
Ale i tak ji miluju.
A lidi mě taky někdy dost děsí.

09.10.2016 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Rozhodně to nalákalo na druhý díl, ale na jiné hodnocení je ještě příliš brzy, uvidíme, jak to bude dál.
Prostě jsem na vážkách, ale né proto, že bych dokázala říct, jestli to bylo špatné nebo dobré, spíš jsem měla celou dobu pocit, jako by mi něco unikalo - nejzvláštnější ale bylo, že ten pocit nebyl nepříjemný (jako v každé detektivce kde nevím, kdo je vrah až do poslední strany), spíš jako bych celou tu dobu v koutku duše cítila přítomnost něčeho "šerého", co mělo šanci dodat tomu příběhu na úžasnosti a to mě rozechvívalo až do morku kostí. Takže snad to najdu v dalším díle.

06.10.2016 3 z 5

Tak jo, čekala jsem něco trochu jiného, ale i tak to bylo celkem bezva. Dozvěděla jsem se něco o tom, jak (ne)vést knihkupectví, jaké to je pracovat v Googlu (že já se těm počítačům nevěnovala víc) a že se dá vydělat i na něčem tak šíleném jak jsou prsa (všech druhů a tvarů). Jo a taky, že by to tady někde poblíž asi chtělo horolezeckou stěnu. Ale i tak mě ze všeho nejvíc pobavila jedna taková nenápadná věta: "Nejspíš bych ale mohl něco olíznout." a přesně takový je i tenhle příběh taková malá nenápadná knížka, která na tváři vykouzlí stejně nenápadný úsměv na nepříliš dlouho dobu.

02.10.2016 3 z 5

Trnový císař Trnový císař Mark Lawrence

Tak na rovinu - dvojka byla lepší. Tam mě totiž ta neuvěřitelně drzá, krutě brilantní pointa naprosto dostala (aneb jak se zbavit prince ze Šípova jednoduše a rychle). Tady ten díl alespoň pro mě už neměl tak tvrdej úder na plexus. Tak nějak to pokračovalo s nastaveným trendu nekorektnosti a krve, ale jako by se to právě točilo jen kolem toho (tolik slov od K na jedné straně jsem ještě nikdy neviděla), nemělo to žádnej další překvapivej nápad. (a strašně mě štvalo, jak se Jorg pořád jen shazoval tím, jakej je krvavej prokletej parchant a všechno a všechny jen přivede do pekla, bla, bla, bla) Přesto to pořád ještě hodně nalákalo na další čtivo od tohohle autora a já doufám, že v Princi bláznů Lawrence přijde s něčím větším než jen s jedním psychopatickým masovým vrahem - jinak by ta jeho promluva na konci (se kterou jsem mimochodem opravdu souhlasila) byla k ničemu.

29.09.2016 3 z 5

Lord John a ztracený deník Lord John a ztracený deník Diana Gabaldon

Velmi sympatický hlavní hrdina (až do morku kostí), velmi zajímavé prostředí a spousta jiných předností tohohle dílka přeci jen nestačili na první díl a i přes tu nostalgickou spokojenost, musím říct, že to první Johnovo dobrodružství mi přeci jen sedlo víc. A strašně mě rozčilovalo jak pořád jezdil za jistým Jamiem Fraserem, zdržel se tak půl dne, nic nevyřídil a pak zase odjel - tak očividné narážky na jinou sérii si John nezasloužil, on by to přeci utáhnul i sám. (jen škoda toho třetího dílu)

22.09.2016 3 z 5

Knihovna na Černohůrce Knihovna na Černohůrce Scott Hawkins

Já nevím, bylo tam plno dobrých nápadů, pár ještě lepších postav (Erwin, Steve a Michael mi opravdu přirostli k srdci) , o trochu méně skvostných okamžiků, ale tak nějak to alespoň pro mě nefungovalo dohromady, celou dobu jsem tomu tak úplně nevěřila a ten konec byl vůbec hodně divnej. (né to se Stevem, to jsem tak trochu čekala, ale všechno to ostatní, včetně toho, jak se to vlastně všechno událo)
PS: a tu baletní sukýnku jsem asi hodně nepochopila, protože ta mi přišla nejtrapnější ze všeho.

18.09.2016 3 z 5

Ema Naopak Ema Naopak Gunilla Wolde

Taky jsem ji jako dítě milovala. A ty obrázky mě tak trochu rozechvívají i dneska. (to proto se dostala do mojí čtenářské výzvy)
A jen tak mimochodem Albatros ji vydal tenhle měsíc znova, takže se dá zase sehnat. (a v mnohem lepším stavu, než ji mám já - to má člověk za to, že má mladší sestru, která nemá vztah ke knihám ani dneska po dvaceti letech:-(

06.09.2016

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Tak právě kvůli téhle knize budu muset přehodnotit svůj vztah k českým (a slovenským) spisovatelům. I přes velikost mé knihovny se jim tam zatím moc místa nedostává a ani poměr CZ versus SVĚT to Češi zrovna nevyhrávaj. (1 : 35?) Ale to hodlám v brzké době změnit, alespoň druhým dílem, tohohle velmi povedeného příběhu. Mě osobně to zatím dost baví a jsem hodně zvědavá, jak to bude dál.

06.09.2016 4 z 5

Třinácté nebe Třinácté nebe Neil Smith

"Ach můj Zigu." (ano, ten Jenin hlas z Přátel je nutností) Tak tohle je prostě to největší literární překvapení tohohle roku. Ta knížka je (pro mě) prostě dokonalá (a že jsem ji víc než mnohokrát vyhodila z košíku než jsem si ji doopravdy koupila, za to se budu hodně dlouho stydět) A co na tom, že to třinácté nebe je dost divné a ještě divněji funguje, že by se tam nejspíš víc lidí zbláznilo, než odpočívalo v pokoji, že je dost zneklidňující, že si vás tam bůh tak trochu upraví, abyste zapadali i to, že se tam dostanou lidi, kteří jsou ochotni udělat mnohem horší věci po smrti než za života. To všechno není důležité, protože jediné na čem záleží je Oliver a Johny.

24.08.2016 5 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Bohužel se musím přidat k těm několika názorům, že tohle je nejslabší díl série. Už hodně dlouho mi netrvalo takovou dobu se do nějaké knihy začíst, dokonce jsem měla asi dvakrát chuť tu knihu odložit (!). Ale vydržela jsem a po prvních cca 250 stranách se to nakonec zlepšilo. Přesto na mě ta knížka tak nějak působila neuspořádaným dojmem, jako špatně naladěné kejklířské housle. Nejdřív člověk přetrpí nudné šmidlání kolem Krasijského trůnu, aby přišla svižná pasáž z Angiers přímo zvoucí k tanci a pak najednou třemi rychlými tahy smyčce přímo proletíme parketem s Trnkou Damajem (to mi přišlo opravdu dost uspěchané a takové sekané) a je tu konec skladby, který mě svou brutalitou rozhodně nenadchnul, asi jako by houslistovi najednou prasknuly struny a na jeho tváři zanechali několik šrámů. A přinejmenším jedna smrt vysoko v oblacích mi přišla naprosto, ale naprosto zbytečná. A to nemluvím o tom, že Arlen s Jardirem se knihou sotva mihnou.

23.08.2016 3 z 5

Chrany Chrany Peter V. Brett

Takové pěkné napojení se na démonskou vlnu a příprava na čtvrtý díl, na který se hned vrhám.

07.08.2016 4 z 5