kniholka kniholka komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kdyby si lidi místo Fifty Shades přečetli raději tohle. Muselo to dát dost práce napsat, na scénu to přináší neobehrané téma a člověk se ocitá v Bílých Karpatech, jejichž atmosféra je z knížky cítit. Rozhodně stojí za přečtení.

16.10.2013 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Milá pohodovka, která do sebe pěkně zapadá a příjemně plyne.

11.10.2013 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Laskavá, milá a poetická knížka do nepohody :-).

07.10.2013 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

První kapitola mě dost odrazovala od čtení, jelikož to bylo mé první setkání se Sapkowskim, byla jsem zmatená, příběhu jsem se neorientovala a chtěla jsem to vzdát. Naštěstí nesnáším nedočtené knihy, a tak jsem vytrvala a od další kapitoly už jsem četla jedním dechem až do konce.

07.10.2013 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Na můj vkus přemoudřelé, zkrátka všeho moc škodí. A ty opravdu nosné myšlenky jsou beztak převzaté ze světových náboženství, ale aspoň, že je tenhle příběh připomene.

29.09.2013 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Vlastně ani nevím, co o téhle knize napsat. Jakmile ji otevřete, začnete žít s ženami uvnitř a ke konci si budete připadat, jako byste s nimi ten jeden den prožili doopravdy.

24.09.2013 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Nedocenitelná klasika, která sice dnes už asi nikoho příliš nevyděsí, ale dobře se čte a co se hororů týče, je to základ.

05.09.2013 5 z 5

Lea Lea Pascal Mercier (p)

Trvalo mi rok, než jsem tu knížku dočetla. Smutek touhle knihou prostupuje a udolává všechno ostatní, celou knihu se ví, že to skončí tragicky a čeká se jen na to, co tragédii dokoná. Postava otce je sice lidská, ale příběh nedokáže sama utáhnout.

25.08.2013 3 z 5

Pink Floyd Pink Floyd Nick Mason

Objektivní pohled na to, co tahle skvělá kapela prožila. Sem tam by to možná chtělo trošku detailnější zasvěcení do děje, ale jinak je to odlehčené vyprávění, kterému nechybí kritický náhled a humor.

18.08.2013 4 z 5

Frankl popisuje to, co zažil a to, co si z toho vzal. A i nám tahle kniha může hodně dát.

17.08.2013 5 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Vážně hodně zajímavé čtení o nevšedním způsobu života i pohledu na svět.

17.08.2013 4 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Richard Cole

To už je let, co jsem tuhle knížku četla a stejně si pamatuju, jak mě příběh uchvátil, stejně jako Zeppelini pár let před tím.

13.08.2013 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Jasně, je to především příběh o lásce, ale skvěle vykreslené mi přišly hlavně vztahy mezi dětmi z internátu, takhle nějak to vážně chodí. Navzdory báječnému Oliverovi jsem si zamilovala předvším Rašida. Jediné mínus vidím v tom, že to místy bylo na můj vkus přeněžnělé.

04.08.2013 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Vesele, nostalgické a (bohužel) pravdivé. Jedna z nejvýstižnějších pasáží je popis toho, jak to chodilo (a doteď někde) chodí ve školních jídelnách.

30.07.2013 5 z 5

Život na nástupišti Život na nástupišti Octavian Paler

Čtenář musí být vytrvalý a alespoň trochu znalý historie Rumunska, aby si to pospojoval, ale když je obojí splněno, je to vážně moc zajímavé čtení, které může člověku hodně dát.

27.07.2013 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Mnohem lepší než Norské dřevo, které pro mě bylo zklamáním. Ale i tak mi něco na Kafkovi vadilo. Nebo mi spíš něco dlouhodobě vadí na Murakamim. Pravděpodobně to, jak všude cpe ty sexuální scény, o menstruaci nemluvě, co s tim proboha pořád má? Nakonec mě nejvíc dostal příběh dědy Nakaty, to mělo sílu. Všechny ty symboly si ještě budu muset nějak přebrat.

22.07.2013 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Nějak mi došly slova. Prostě si to přečtěte, je to strhující. A nezepomeňte na pravidla!

22.07.2013 5 z 5

Vosí továrna Vosí továrna Iain Banks

Je to naprosto šílený, ale skvěle se to čte a člověk zírá a zírá. Ta knížka má podivnou atmosféru, která pohlcuje a nutí k zamyšlení.

18.07.2013 4 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Smrť prostě nikdy nezklame, je to sympaťák. Hudba s kamením je srdcová záležitost. A když už si i mágové začnou šít kožené pláště, je jasné, že to bude setsakra velká zábava. Smála jsem se jako už hodně dlouho ne.

16.07.2013 5 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Přečtěte si to, čeká vás mnohé a navíc tisíc slonů!! :-)

11.07.2013 4 z 5