knihamouder knihamouder komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha se mi moc líbila. Příběh mě bavil od začátku do konce. Překvapilo mě, kdo byl vlastně vrah a proč si zvolil své oběti. I po brzkém odhalení zabijáka nechybělo napětí a akčnost. Líbilo se mi, že se Erika nevzdávala a šla si za svým.
Zase jedno dílko, co vás donutí jít zkontrolovat zamčené dveře a zavřená okna před ulehnutím ke spánku.

24.05.2017 5 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Hořko-sladký příběh o "dvou mužích" a o jejich společné cestě životem (jeho části). Malého chlapce jsem si zamilovala, litovala jsem jeho ztrát, obdivovala jeho opatrovníka a nasmála se u některých scének, co "píše sám život."
Film jsem též viděla a bavila jsem se u něj stejně jako u knihy.
K dílu se určitě ještě vrátím, ať knižnímu či filmovému.

05.03.2017 5 z 5

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Holky z porcelánu prostě miluji. Není to nic na přemýšlení, ani nic velkolepého. Je to milá oddechovka do víkendového propršeného odpoledne.

28.02.2017 5 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Páni. Zrovna jsem knížku dočetla a nějak se nemůžu vzpamatovat. S Erikou jsem prožívala její bolest, smutek (ne jednou jsem knihu musela odložit, abych ji nezmáčela slzami), ale i radostný návrat do života. Titul mě naprosto odrovnal. Začátek, který je naplněn rodinným štěstím, láskou a radostí, během několika zásadních vteřin vystřídá smutek, bolest a beznaděj. Kolik bolesti a utrpení může člověk vydržet a zůstat "nepoznamenaný". Když se na scéně objevil rytíř na bílém koni, měla jsem radost, že hlavní hrdinka opět poznává, co je radost, štěstí, smích... Život si s námi někdy pěkně zahrává, a když už si myslíme, že máme to nejhorší za sebou a je čas na bezstarostné bytí, přichází další rána a tam, kde by jsme ji nečekali. Erika přesto neztrácí chuť do života a hodlá bojovat.
Jsem ráda, že se Erika zachovala tak, jak se zachovala a její srdce bylo opět naplněno tou nejčistší láskou, jakou může žena poznat.
Citáty v knize mě moc potěšily, některé jsem si zvěčnila a založila k ostatním.
Tato prvotina se mi moc líbila. Životní cesty jsou mnohdy nevyzpytatelné, příběh mi přišel velmi reálný. Obálka mi též vyhovovala, byla tématická. Toto dílo budu velmi ráda doporučovat i půjčovat.

24.02.2017 5 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Po předchozím zklamání z Hřebce jsem byla velmi mile překvapená tímto dílkem. Vybrané téma ke knize je přesně mojí krevní skupinou. Skvěle jsem se pobavila, řehtala jsem se chvílemi i nahlas a to se mi nad knihou už dlouho nestalo.
Pár připomínek si přeci jen neodpustím. Raději bych četla spojení "to mě poser", šlo by mi to k hrdince lépe, než výraz potentuj mě, moje babička říká, že se to potentočkovalo, k mladé holce mi to fakt nesedí. Možná, že bych nad tím mávla i rukou, jen kdyby se výraz neskvěl na každé stránce (na některých stránkách dokonce i víckrát). Co mi rvalo oči byl Kryptonit.
Nechyběly ani slzy nad smutnou scénkou, no a nakonec došlo i na nějaké to vzrušení, ale peprnými scénkami a napětím mezi hlavními aktéry autorka dosti šetřila. Líbilo by se mi větší jiskření a chtíč od začátku do konce jako to bylo u první knihy...Mnozí odpustí, za skotačení na ptáku a pobavení dávám 4 hvězdičky :-)

01.02.2017 4 z 5

Děvčátka, na slovíčko... Děvčátka, na slovíčko... Jiřina Strmeňová

Možná retro, ale dobré info :-) doma ji máme v knihovně a myslím, že nebude na škodu ji jednou vložit do rukou dcerkám nebo neteřím... Pamatuji si jak jsem se za vše styděla, nechtěla o ničem mluvit. S knihou si člověk zalezl do kouta a v klidu si vše nastudoval sám, nemusel se červenat nad pro mě v té době ,"trapnými" otázkami.

18.09.2014 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pro mě skvělé dílo, jeden z pokladů české literatury.

16.09.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem musela číst povinně, poté jsem z ní dělala práci v německém jazyce. I přes počáteční nechuť k této četbě mě kniha nakonec oslovila. Jsem ráda, že jsem se k ní dostala.

16.09.2014 5 z 5

Ještě chci žít! Ještě chci žít! Věra Ovečková

Brožurka má sice jen 42 stran, ale obsahuje mnoho důležitých informací ohledně spokojeného, zdravého života. Každý si za své zdraví zodpovídá sám. Ovlivňuje nás prostředí, nálada, strava, způsob života.. Výrobky farma. společností tlumí různé neduhy, ale nikdo se nepídí po příčinách. Knížečka odpovídá na otázky jak funguje tělo a proč dochází k rozvratu ve vnitřním prostředí organismu a jaké to má následky. Nabízí prevenci i řešení při již vzniklých problémech. Za mě top, doporučuji.

03.02.2022 5 z 5

Poněkud otravný slon Poněkud otravný slon David Walliams

Humorný příběh o vlezlém slonovi. Povedená ilustrace.

02.10.2018 4 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Václav Engler

Autorova ilustrace mě oslovila více, než samotné básně. Snad jsem jim jen neporozuměla...

12.09.2018 2 z 5

Čuníkovo úžasné dobrodružství Čuníkovo úžasné dobrodružství Emer Stamp

Upšoukaný příběh o naivitě, podlosti, ale také krásném přátelství. Ještě, že se zvířátka zachránila...

01.07.2018 4 z 5

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Jde o opravdu originální a dojemné čtení o nesplněných touhách, bolestných vzpomínkách, ale také o krásném přátelství, rodinných vztazích, lásce, hudbě a velkých snech.

Kniha se mi líbila a doporučuji ji každému, kdo se nebojí nezvyklých témat a nenechá se odradit homosexuálním vztahem.

31.03.2018 5 z 5

Láskožrout Láskožrout Hana Hažíková (p)

Autorka má pěkný styl psaní. Téma mi přišlo neobvyklé a velmi zajímavé. Konec zůstal otevřený, tak uvidíme, zda bude pokračování...

Brenda je dívka, která je přesvědčená, že si o ní všichni myslí, že je mizerná už jen díky svému původu. V životě zažila mnoho špatného a tak nemá snahu přesvědčovat své okolí o opaku. Někdy člověku zůstává stát rozum nad dívčiným chováním. Následně se čtenář dozví z Brendiných myšlenkových pochodů, proč tak jednala. Nápad s vloženým deníkem mi přišel skvělý.

09.03.2018 5 z 5

Slupky minulosti Slupky minulosti Jitka Prokšová

Krásná knížka, která vás naladí do pohody. Začtěte se do naděje, sebepoznání a nalezení síly k velkým rozhodnutím.

07.03.2018 5 z 5

Dobrodružství se lvem Dobrodružství se lvem Eric Campbell

Pěkný příběh o dobrodružství, napětí, strachu, statečnosti a hlavně přežití. Skvěle popsaná africká fauna. Dojemný vztah/nevztah mezi kurážným chlapcem a starým lvem.
Knížka je určena dětem, vyprávění je kratší, čte se velmi dobře.

07.03.2018 5 z 5

Smrt malé blondýnky Smrt malé blondýnky Stanislav Češka

Jsem ráda, že jsem zase jednou sáhla po české detektivce. S výběrem jsem spokojena. Autorovi se podařilo přiblížit ke skutečné policejní práci. Popisované výslechy upoutaly, nenudily. Zaujaly mě metody a postupy, které kriminalisté v době vraždy používali.
Styl psaní je velice čtivý. I když jde o vážnější téma, v knize nechybí humor.
Myslím, že se též poohlédnu po další autorově tvorbě.

08.02.2018

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Duchařina jako vyšitá. Napětí, tajemno, zlo, špetka lásky a hřbitovní tajemství...super oddech od romantiky a klasických detektivek. Těším se na další díl!

24.09.2017 5 z 5

Fanoušci tohoto autora jistě odpustí, ale mě titul nijak neuchvátil. Tak moc jsem se nutila do čtení, až mě z toho rozbolela hlava. Připadala jsem si jak dívčina z povídky Medailon, také jsem měla pocit, že ze mě dílo brzy vysaje život. Už jsem četla knížky, které se netajily svou morbidností, zvráceností a stříkající krví do všech svĕtových stran, takže nejsem žádné pimprlátko, ale tady jsem nebyla překvapena, ohromena, šokována, ani pohoršena, jen unavena a znuděna. Vadil mi styl psaní a kolikrát jsem se v textu ztrácela. To asi odpovídá zálibám, kterým autor holdoval (bez urážky). Knihu uschovám a do budoucna jí dám třeba ještě šanci.

26.07.2017 2 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Jak těžké musí být rozhodování o svých nejbližších. Co je lepší? Zůstat s nimi a vystavovat je každodennímu nebezpečí nebo je poslat pryč za účelem ochránit je, ale riskovat odcizení a ztrátu lásky? Trápit se, zda jsem se rozhodla správně a jaké by to bylo, kdybych se rozhodla jinak. Pro mnoho rodin muselo být velmi bolestné odloučit se od svých milovaných, nevinných a bezbranných potomků a děti musely odloučením nesmírně trpět. Vůbec si to nedovedu představit.
E-mailová korespondence se mi líbila a hlavně mě hnala ku předu, má zvědavost mě nenechala klidnou a já chtěla odhalit tajemství dvou semknutých zestárlých bytostí. Nápad s příběhem byl super a ano, chlapce/muže jsem velmi litovala, ale po přečtení zpráv jsem byla lehce zklamaná, vždyť z tohoto plodu by se dalo vymáčknout daleko víc, aby dostalo vyprávění pořádnou šťávu.
Vyšetřování policie bylo utlačeno kamsi do pozadí. Navíc působilo dojmem, že pověřená osoba si neví s případem rady, jednala mnohdy nelogicky a jako by jí chyběli zkušenosti. Až k nevíře, že se jednou ocitla na místě, kde jí bylo zrovna potřeba.
U veškerých zúčastněných jsem měla možnost poznat jen negativní stránky jejich povah a všechny osoby měly za sebou špatné životní příběhy, to mi dost vadilo.
Zakomponování minulosti s nádechem světové války do přítomnosti mě nadchla. Zajímavé jak může minulost ovlivnit několik generací, ať už pozitivně nebo negativně. Člověk by si měl být vědom svých činů, ale i následků a dle toho se umět rozhodovat.

29.05.2017 3 z 5