Kniha2006 Kniha2006 komentáře u knih

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Skvělá kniha. Pro mě byla docela odpočinková (přestože jsem četla dlouho do noci) a byla taky pěkně napsaná i když neobvykle. Autorův humor je kapitola sama o sobě....byl neobvyklý a naprosto mi sedl. Poznámky pod čarou skáčou do děje a mohou působit rušivě, není v nich nic, co by ovlivnilo děj, přesto nepřeskakovat! Právě pod čarou kvetou růže humoru( i s těmi trny :-))

09.02.2022 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Myšlenka se podobá Příběhu služebnice, ale....tohle má větší spád, děj není tak uzavřený, je v něm mnohem víc a je krásně napsaný.
Hlavní hrdinka je úžasná mladá dívka plná naděje a očekávání lepší budoucnosti a my pozorujeme svět kolem jejíma bystrýma očima. Zažíváme s ní vše. Ne zrovna lásku ke Kiersten, ale i pocit hrdosti a sounáležitosti na ne úplně očekávaném konci (aspoň pro mě) , který byl nádherný.
Knihu rozhodně doporučuji přečíst a doufám, že se dostala do rukou dívce z nádraží.

31.01.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Autorka opět nezklamala. V knize se dotkla nebo řešila různá závažná témata.
Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a s nimi i tolik vedlejších. Postavu pana Londona jsem si oblíbila ještě dřív než Rob( asi protože je knihovník). A co se týče Sam, tak u ní se mi líbil ten sourozenecký vztah s Meagan a jak ho obnovovali.
Super příběh. Rychle se četl a od autorky si v budoucnu určitě s radostí přečtu další knihy.

04.01.2022 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Toto je moje první detektivka, takže nemohu srovnávat, jak se jiní autoři vypořádali se svou zápletkou, ale za mě geniální. Líbil se mi styl psaní, i když chvilku trvalo, než se děj rozjel. Postavy byli sympatické, až na vyjímky (které ani sympatické být neměly) a jelikož tu byla i dějová linka vraha nutilo mě to vžít se do pachatele vražd..ale jaksi to moc nešlo. Představit si, že jste vzduch? Až na to, že nejste nepostradatelný. A otázka: Proč je pro něj jeho motiv dostatečný? ( Nechci spoilerovat, takže to asi moc dobře nezní)
Ještě před půl rokem bych řekla, že detektivky nikdy nebudu číst, ale dala jsem této knížce šanci a jsem moc ráda. Přivedla mě na detektivní žánr. Hodnotím pěti hvězdičkami.

18.12.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila. Autorčin styl psaní je úžasný a když jsem začátek našla jako audio, tak jsem si ho poslechla. Když tu knihu někdo čte nahlas, je to mnohem dramatičtější! Tento díl je opět samá záhada a někdy by nevadilo kdyby těch záhad bylo kapku míň. V Nasteree byl přiblížen Raven a jeho tajemství (tak, proto vrba!). Ilan by možná neuškodila trocha upřímnosti. To jak bojovníci Ilan věří je nádherné a od Ilan určitě doufají v totéž. Jinak malou nastereu a buniho jsem si oblíbila. Super postavy! Nejsem si jistá jak moc je buni blázen, ale snad se to dozvíme! Nakonec: je to super knížka, nádherně napsaná, tento díl skončil přesně na místě, kde skončil ten minulý( což je genialní) a všem doporučuji!

23.05.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběh byl plný naděje i překážek. Gump měl ke svému parťákovi dlouhou cestu. Poznal lidi, kteří se mu usídlili v srdci a mnoho z nich už nikdy neviděl, ale i těch co nebrali zvířata jako živou bytost, ale něco co můžou týrat po libosti a tohle je nepochopitelné. Přesto se nikdy nevzdal a vždy našel cestu k někomu milému a laskavému a našel i své jméno.
Při čtení nezůstalo oko suché. Vadil mi nespisovný jazyk, který byl místy používaný moc až nevhodně, ale jinak zase lépe popisoval příběh očima toulavého psa. Tohle je jedna z knížek na kterou nezapomenu a všem ji doporučuji.

08.03.2021 4 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Zajímavá kniha od autora Eragona. Jiný žánr i jiný způsob psaní, ale bichle to jsou pořád ;-) Spát v moři hvězd je hezky napsaná kniha a i když sci-fi moc nečtu tato kniha se mi líbila a doporučuji. Těším se na další díl.

11.01.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Myslím, že tato kniha byla takovým "mezidílem" ve kterém měly pouze vzniknout záhady a některé z nich být vyřešeny, aby další díl dával smysl a mohla autorka později pracovat pracovat s tím co ve Faje napsala. Kniha je dobře napsaná a dobře se čte.Ilan upevňovala své přátelství s kapitánem, přestože od LaPodu až skoro na konec knihy s ním mic nemluvila. Konec byl napínavý, kniha končila v tom nejzajmavějším okamžiku. Těším se na další díl.

02.01.2021 4 z 5

Vařit medvěda Vařit medvěda Mikael Niemi

(SPOILER) Úžasná kniha. Probošt byl zajímavá postava, kterou jsem si oblíbila. Molh být klidně i detektivem. Po celou knihu jsem si myslela, že je vrah Brahne, protože je to detektiv ten by neměl být tak blbej,ne?! Vyprávění Jussiho bylo hezké, jak shlížel k proboštovi, jak popisoval první setkání s bramborami a ta proboštova reakce. Ta byla fascinující, zatím co já si u čtení říkala: "jsou to jenom brambory, přeci", tak jsem četla jaký je brambora zázrak. Doporučuji si knihu přečíst

30.11.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se četla téměř jedním dechem, což zní asi nemožně, když má 500 stránek. Doufala jsem, že budu mít alespoň týden co číst, ale druhý den- přečteno. Animant( konečně knížka v které si nelámu jazyk nad jmény) byla celkem sympatická, když se tedy zrovna nekoupala v sebelítosti. Konec byl urychlený a i kdyby tam bylo dalších sto stránek tak by to bylo lepší než že to skončí jen zásnubami a objetím a nedají si ani pusu. To prostředí ve kterám se usmířili autorka vybrala nevhodně.

30.10.2020 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Od knihy jsem moc neočekávala a mile překvapila. Obdivuji hlavní hrdinku za to jak střeží své tajemství, nechápu jak může vydržet tajit, že je dívka, přestože chápu důvody a motivaci , i tak stejně nechápu jak se jí daří své tajemství utajit.Četla se rychle, což je škoda, protože v této covidové době se mi zásoba knih na čtení velice rychle tenčí. Teď trochu lituji, že jsem si nekoupila všechny knihy serie na jednou, protože se moc těším na druhou knihu. Všem doporučuji. Nádherná česká fantasy.

26.10.2020 5 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

Ze začátku mi šly kapitoly o Julii docela na nervy, zlom byl asi kapitolu ( když počítám jen ty o Julii) předtím než přišla do Murs, potom to bylo celkem dobrý. Závěr knihy byl neočekávaný, dojemný a napsala bych i nespravedlivý, ale to by asi nebyl správný výraz, protože se Qentin v podstatě "objetoval" za Julii. Zamrzelo mě ale že Poppy a Josh zůstali ve Filorii, mohly zůstat obsazeny prece pouze dva truny na začatku psal autor, že dlouho nebyly obsazeny všechny trůny na jednou a stejně také zmínil, že se tam většinou nudili, protože tam byl chronický nedostatek nedostatku. Autor má bohatou fantazii a píše docela dobře, ale jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

21.10.2020 3 z 5

Goblini Goblini Philip Reeve

Hodně jsem se nasmála. "Přednáška proč neexistují kouzla musela být odložena, protože otevřeným oknem vletěla rozzuřená víla"???? a jiné perličky. Doporučuji, skvělá odpočinková četba na léto a cesty například vlakem.

23.07.2020 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Nádherný příběh, styl psaní se mi líbil. Verne naprosto předběhl svoji dobu a o to je tento příběh fantastičtější. Kapitán Nemo a jeho posádka jsou po celou dobu příběhu záhadní. Zajmalo by mě co se stalo s Nautilem. Hlavní hrdina je přírodovědec a je podle toho napsaná. Z tohoto pohledu je kniha obohacena o zajímavá fakta, což by z pohledu Neda Landa asi nešlo a třetí člen skupinky je velice zamlklý a naprosto oddaný profesorovi. Během plavby se přihodilo množství zajímavích věcí jako výbuch sopky, zápas s chobotnicemi, setkání s Papuánci, uvěznění pod vodou a s tím souvisejcí nedostatek vzduchu, lov perel...a podobně. Doporučuji

19.07.2020 4 z 5

Je to první kniha, kterou jsem četla jako scénář. Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem a moc se mi líbila

14.07.2020 5 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Kniha se četla docela špatně, ale nebylo to nejhorší. Cca za polovinou knížky jsem si myslela, že všechny pro děj důležité postavy zemřou. Což mě hrozně štvalo, protože na té knize snad není nic pozitivního a tak to zůstalo až do konce. Než autorka seznámila čtenáře se všemi postavalmi bylo to dost chaotické. Nelíbila se mi ani jedna postava. Morgan byl děvkař což by nevadilo kdyby se potom neoženil a nespal z dvěma dalšíma( Alegra, Suky) a postava Suky se mi nelíbila, Josua vše získával na úkor druhých a nečestně a ostatní postavy byly buď ne moc důležité nebo zemřeli. A ještě poslední chybička: skoro všechny důležité věci byly zmíněny " jen tak mimochodem" . Jinak kniha není špatně napsaná, ale děj není zajmavý a přestat číst u prostřed věty a už se ke knize nevrátit by bylo snadné.

03.07.2020 3 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

(SPOILER) Ten třetí příběh mě moc nebavil a Paolini mohl napsat knihu s prvnim příběhem a zkratit druhý a dát tam posledních pár vět co bylo v této knize a propojit to s jistě úžasně popsanou výchvou dračího mladěte, jak to autor umí. Ale věřím, že tohle byla jen příprava na další přes 500 stran❤ dlouhou a dech beroucí knihu. Stejně je to úžasná kniha a nemám co dotoho kecat něco, tak pěkně napsaného dokáže napsat málokdo a já do toho málokda nepatřím. Dopručuji, čte se jedním dechem!

24.06.2020 4 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Nádhera........ doporučuji

17.05.2020 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kniha je nádherná nyní jsem ji přečetla po druhé a to jsem ji četla v lednu ( teď je březen téhož roku), čte se téměř jedním dechem. Pokaždé jsem ji přečetla cca za šest dní. Celá série Odkaz dračích jezdců stojí za to si přečíst přes 2 000 stránek je napínavá od začátku až do konce. Všem dopručuju!

21.03.2020 5 z 5

Městské legendy Městské legendy Jiří Linhart

Nevím co na těchto legendách bylo strašidelného. Komixy k příběhům by mohly být obsáhlejší a ne na jednu dvoustránku. Zajímavosti k příběhům byly celkem zajímavé. Jinak mi kniha přišla jako poznámky nějakého youtubera, který se chystá udělat video Městské legendy.

26.01.2020 1 z 5