klmonkaa klmonkaa komentáře u knih

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

No.... Ako, smutné, ukvapla by mi slzička, pokiaľ by mi tá každým adorovaná puberťačka Anna nešla na nervy tým, aká bola puberťačka... V dnešnej dobe takéto puberťačky potrebujú psychológa alebo pár faciek... Ja viem, že ma možno za to niekto bude chcieť zlynčovať, bo osud tej dievčiny bol fakt smutný, ale to je asi tak všetko, čo bolo v jej denníku podstatné - jej smutný osud. Tento smutný osud zažilo a prežilo aj neprežilo obrovské množstvo ľudí, niekoľko mojich predkov vrátane, kdežto ale oni po sebe nezanechali denníky, kde by párkrát zmienili, čo sa im dialo... Veľmi zle sa mi to čítalo. Skrátka príbeh strašne rozmaznaného decka, ktoré sa dostalo do osídiel fašistickej mašinérie.

25.01.2023 2 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Vypočuté ako audio kniha v podaní Milana Neděle, jednak prednes, a jednak gagy v knihe ma bavili po celú dobu, zápletka v podobe dvoch veľmi tučných prasníc bola prekvapivo vtipná a milá.

10.05.2024 5 z 5

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

Veľmi milé čítanie - cestopis popísaný z pohľadu veľmi nadaného spisovateľa, veľakrát som sa zasmiala a z celého diela som mala skvelý pocit.

14.03.2024 5 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Proste wow! Som milo prekvapená, vedecké rozvinutie a pokračovanie vyčíňania Sadako som rozhodne nečakala. Pisateľ tie vedecké pasáže popísal jednoducho, ako pre laika.

05.03.2024 5 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Kvalitne napísaná detektívka s podrobnosťami, ktoré by nikomu mimo dostihovej branže nenapadli, bravúrne a napínavé dielo, je treba sa len prehrýzť dlhším rozbehom.

16.01.2024 5 z 5

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

Bola to veľmi zaujímavá detektívka z post apokalyptickej doby, zaujímavé opisy situácií a stavov vzniknutých apokalyptickým ožívaním mŕtvol. Veľmi sa mi páčil nápad povzniesť niektorých hlúpych mäsožravých zombíkov na vyššiu úroveň - mysliacich a veľmi logicky uvažujúcich neempatických vegetariánov. :-D

04.01.2024 5 z 5

Ostrov doktora Moreau Ostrov doktora Moreau Herbert George Wells

Veľmi dojímavo popísané neuveriteľné dobrodružstvo pána Prendicka, kde jediné, čo ma dojímalo, boli osudy zvieracích ľudí, ten zvyšok bol miestami hororový, hlavne čo sa týka predstavy týrania zvierat z dôvodu šialenej túžby po božskej moci. Dielo sa mi páčilo. Skúsim aj film, ale pokiaľ je tam niečo inak než v knižnej predlohe, nebude sa mi to páčiť. :-)

07.12.2023 5 z 5

Čas prílivu Čas prílivu Agatha Christie

Vynikajúca detektívka. :-)

31.08.2023 5 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Zdá sa mi, ako keby spisovateľ mal nejakých 10 rokov a nevedel, ako spracovať zaujímavý nápad.. Nič moc teda. Žiadne poriadne popisy, všetky postavy sa správajú nelogicky a miestami až retardovane, každá drobnosť, ktorá sa udiala, je nezmyselne rozpísaná na veľa strán, čím vlastne spisovateľ niečo, čo sa mohlo zmestiť na dve A4ky, rozpísal do formy celej knihy. Má to mať dve pokračovania. Nemienim si ich kupovať, boli by to peniaze vyhodené do vzduchu, radšej si ich požičiam a skúsim, či v ďalších pokračovaniach spisovateľ dosiahol veku 11 a 12 rokov...

24.08.2023 odpad!

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Námet skvelý, rešerše poctivé, ale stále si stojím za tým, že muži by nemali písať z pohľadu ženy ani pol vety. :-D Celé je to postavené na mužskom pohľade na ženskú logiku - nelogické a zmätočné.
Ako milovníčka post apo tematiky však považujem toto dielo za vynikajúce, aj keď nie dokonalé.

13.08.2023 4 z 5

Mučitelův stín Mučitelův stín Gene Wolfe

Milujem fantasy, takže budem pravdepodobne trochu neobjektívna - audiokniha v podaní Mareka Holého ma držala v zajatí, a neviem sa dočkať pokračovaní.
Rozprávanie mladého Severiána o svojom putovaní rôznymi svetmi bohatými na prazvláštno je veľmi pútavé a ocenia ho ako mladí, tak i starí čitatelia.

28.05.2023 5 z 5

Výhra / Černý baron / Místo ženy / Pistolník a řeholnice Výhra / Černý baron / Místo ženy / Pistolník a řeholnice Barbara Delinsky

Skvelý výber kníh, každá jedna na mňa pôsobila tak, že som nemohla prestať čítať.

26.01.2023 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Celkom dobre prešpekulované detaily v celej sérii, prečítala som to rýchlo a so záujmom. Nevrátim sa ale k tomu.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Voltaire! Voltaire! Voltaire! Voltaire! Guy Samuel Endore

Trošku ťažšie sa to čítalo (to bude možno tým, že som bola veľmi mladá), ale obsiahlo to mnoho informácií, ktoré ma presvedčili o tom, že filozofia nie je moja šálka kávy. :-D

25.01.2023 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Hodnotiť to budem až neskôr, knihu som prečítala vo veku, kedy ma nahnevalo, že ma v rámci povinného školského čítania čokoľvek nútili prečítať (mala som svoje obľúbené žánre), tak si ju dám ešte raz, každopádne, čo si spred tých 25 rokov pamätám, bolo, že na to, aká tenká tá kniha je, som ju čítala hrozne dlho... Snáď to teraz, keď už som 40tnička, bude lepšie a niečo mi to do života dá. :-)

25.01.2023

Prach Prach Hugh Howey

Krásne zakončenie veľmi zaujímavej distopickej série. :-) Dvojka mi šla veľmi ťažko, ale som rada, že som ju dala, inak by som sa do záverečného dielu nemohla pustiť.

25.01.2023 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Pri tomto som sa kopala do zadku, aby som to konečne prečítala, ale stálo to za to, hlavne kvôli tretiemu dielu. :-D

Dědička Dědička Amanda Hocking

Uff... Puberťaci. :-D Young adult, ale čo to tým mladým ľuďom malo dať, netuším... Slabá kniha.

25.01.2023 1 z 5

Lékaři Lékaři Henry Denker

Už len tá predstava, že by nejaký detský lekár mal byť schopný kvôli nepriateľstvu voči inej osobe ublížiť malému dieťaťu, je chorá...

25.01.2023 5 z 5