Klichem1 Klichem1 komentáře u knih

Palculienka Palculienka Svetlana Ružićová- Kurćubićová

Nadherna a neobycajna rozpravka vhodna na precitanie pre malych aj velkych. Originalny pribeh a doslova az atmosfericke napätie vas aj vase deti urcite vtiahnu do deja.

14.01.2020 4 z 5

Kronika života Kronika života Daniela Rau

Prijemna moznost ako si vlastnorucne vytvorit kroniku, rodokmen a fotoalbum v jednom. Krasny obal, takze v kniznici sa len tak vynima. Len ma trochu metu tie jednotlive oddelenia knihy. Ako napr. byvali manzelia, nevlastne deti, ci byvaly partneri co stali za to?! Mohlo to byt specifikovane skor ako ine, ostatne. Takto tam potom su nadarmi volne strany a to nie je ono.

14.01.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pre mna velmi zdlhavy zaciatok, kym sa konecne zacalo nieco diat bola som uz dost otravena. Koniec sice zaujimavy, ale zas to vysvetlovanie ciernych dier uplne na zaver zbytocne.

18.02.2019 3 z 5

Případ komisaře Maigreta Případ komisaře Maigreta Georges Simenon

Predvídateľný koniec, priehladné postavy. Ako ked od začiatku viete že “vrah je záhradník”.

25.11.2018 1 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Príjemné oddychové čítanie. Ako stvorené na cesty, či na dovolenku.

25.11.2018 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tažko sa mi s postavou stotožňovalo, či už preto, že to bol muž na sklonku života, alebo že to bol chudobný rybár. Možno práve pre tieto rozdiely, možno pre niečo iné, ale ja som v tejto knižke zaľúbenie nenašla.

25.11.2018 2 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Smutný obraz spoločnosti a ľudskej povahy samotnej, v krásne napísanej a veľmi čtivej poviedke.

25.11.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Príjemná fantasy kniha s dávkou teenagerskej romanci. Číta sa plynule a pre mňa aj dosť jednoducho. S postavami a s ich postupne sa vyvijajucim vzťahom sa stotožnia skôr mladší čitatelia (15-17), ale svet bol skvele vystavaný a premyslený. Dej pekne plynul a bavil. A zaujímavé boli pre mňa hlavne vedľajšie postavy smrtiek.

03.11.2018 4 z 5

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Pre mňa dosť zbytočný kúsok. Malo to ostať na pár listoch, ako príhovor k študentom to mohlo byť skvelé. No ako kniha úplne nelogické. Ale viete ako sa hovorí, kým má krava mlieko - doj.

03.11.2018 1 z 5

Vlhké miesta Vlhké miesta Charlotte Roche

Nechutne podaná kniha bez kusu hamby, studu, či slusnošti.

01.11.2018 odpad!

Móda: Obrazové dějiny oblékání a stylu Móda: Obrazové dějiny oblékání a stylu neznámý - neuveden

Čakala som viac vizuálnej rozkoše a dostala som skôr kopec nepodstatnej okecanej omáčky.

19.10.2018 1 z 5

Štěstí najdeš na prýglu Štěstí najdeš na prýglu Pavel Čech

Nie som rodená Brňáčka, takže polovici som vlastne neporozumela. :-D

19.10.2018 2 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Skoda papiera. Ani na instagrame to nebolo dobre nie to este ako kniha! Zbytočné, nevkusné, nezábavné pre mňa až odpudivé!

19.10.2018 odpad!

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Prijemna kniha s hlavnou hrdinkou, ktoru musite milovat. Aspon u mna to tak bolo. Napisane s laskou a s uctou k rodine, citalo sa to ozaj krasne.

13.01.2018 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Taka jednoducha knizka, napisana vo velmi jednoduchom style. Skor romatika pre teenagerov ako sci fi. Ale citanie ide velmi rychlo a napad zdielania jedneho tela viacerymi myslali sa mi v celku pacil.

13.01.2018 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Hlavna postava mi bola neprijemna až do morku kosti. Jeho myslienky, rec, ciny... vsetko. Brutalnost knihy ma odradila vobec ju docitat. Myslim ze je to skor nieco pre dozrete muzske publikum, asi som si zle vybrala.

13.01.2018 2 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Niektore poviedkove casti som doslova zlupla, ale pravdupovediac viac ako polovica sa mi citala velmi tazko. Rozhodla som sa knihu precitat po tom co som videla film, ale neurobila na mna velky dojem. Hlavne prva a posledna cast bola pre mna pisana stylom ktory ma miatol a nevedela som sa potom sustredit na pribeh ako celok... skoda :(

13.01.2018 1 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Prva polovica knihy bola nuda, ale potom prisla na scenu Amy a vtedy nastal ten spravny “čurbes” titulu thrillerový bestseller hodný. :-)

13.01.2018 3 z 5

Skvelá knižna plná inteligentného a vlastne aj menej inteligentného humore. Každého je tam tak akúrat - vyvážene. Trosku tazke mena a nazvy takze zo zaciatku ma to trochu miatlo, ale potom som si knižku ozaj zamilovala.

13.01.2018

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pisane mne nie prilis prijemnym, ba až trýznivým štýlom. Vela opisov, vela mystična... asi ju chapu len samotni alchymisti. :-)

13.01.2018 1 z 5