Klichem1 Klichem1 komentáře u knih

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Vsetkymi znamymi ospevovana kniha sa mne citala velmi tazko. Ani sama neviem preco ale do konca som sa musela az nutit. Niektore pasaze hlavne za zaciatku boli velmi dobre napisane, napinave... ale ku koncu to pre mna uz stratilo grady, dokonca som sa pristihla ze chcem niektore strany aj preskakovat.

13.01.2018 2 z 5

Ike: Můj italský corso pes aneb Psí život v Itálii Ike: Můj italský corso pes aneb Psí život v Itálii Lucie Hušková

V prvej polovice knihy autorka demonizuje jej byvaleho talianskeho manzela, v druhej zase stylizuje do postavy bosorky byvalu manzelku jej milenca (teda skoro byvalu). Nebyt tych par vsuviek o roztolom cane corso stenati knihu ani nedocitam. Bolo z nej neskutocne citit skryvanu zatrpknutost a zensku nevrazivost... a to ja moc nemusim.

13.01.2018 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nie som sice velky fanusik thrillerov, ale pri tejto knizke som vydrzala az do konca. Bavila ma hlavna hrdinka, clovek sa s nou veru nenudil a miestami som mala chut podporit ju a nad*bat sa tiez. Vraha som podozrievala vsak uz od polovice a tak velky zvrat na mna necakal.

13.01.2018 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Infantilne a velmi jednoducho napisane. “Jednoducho” pre mna v tomto pripade v zlom slova zmysle.

13.01.2018 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherny pribeh, ktory vam v kazdom zivotnom useku nieco ine. Je to zvlastne ale ozaj je to rozpravka pre vsetkych. Nenapada ma nic podobne, co by dokazalo zasiahnut taky okruh ludi ako maly princ. Cit, neha a chut spoznavat svet, ludi, ci ich pocity... to z tejto malej knizocky doslova tryská.

13.01.2018 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Laska z detstva, ktora mi vzdy vykuzli usmev na tvari uz len pri pohlade na obalku. Uz sa tesim ako ju budem citat svojim detom.

13.01.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nadherny pribeh, prijemne postavy, dojimavy koniec. Idealna knizka na volny vecer, s ktorou sa nebudete nudit, popremyslate o zivote, poplacete si, usmejete sa. Proste vsetko co k pohodovemu veceru a poharu vina chcem.

13.01.2018 4 z 5

Čierny krásavec Čierny krásavec Anna Sewell

Jedna z mojich oblubenych detskych knih. Ktora je plna emocii a doslova vam pri niektorych castiach z nej puka srdce. Ocarujuci pribeh nadherneho tvora, ktory treba v zivote precitat viac krat a v kazdom veku pobrat z knizky vzdy nieco ine.

13.01.2018 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Zaujimavy pribeh a postavy priam jak vykresane z papiera. Bohuzial mi radost z čítania kazili niektoré nezaživné vsuvky opisujuce veci ci miesta. Tiez to 19. storocie nie je zrovna moj salok kavy. Skor by to pre mna chcelo remake zasadeny do pritomnosti

12.01.2018 2 z 5

Dračí jezdec Dračí jezdec Cornelia Funke

Nádherný veľmi jemný príbeh, pri ktorom si predstavujete ako lietate v oblakoch na chrbte svojho draka Lunga.

02.01.2018 5 z 5

Čarovné svety Harryho Pottera Čarovné svety Harryho Pottera David Colbert

Veľmi zaujímavé a príjemné čítanie. Doplnenie vedomostí sveta Harryho Pottera predsa nikdy nie je na škodu.

01.01.2018 4 z 5

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Mlok Scamander (p)

Milujem to nádherné nové ilustrované vydanie. Obsahove ma však potešila aj hneď prvá verzia. Skvelé doplnenie hlavnej ságy.

01.01.2018

Nesedel mi ten formát scenára. Stratilo to tak svoju klasicku Harry Potterovsku čarovnosť. Postavy odfláknuté, nedarilo sa mi vôbec si k nim vytvoriť vzťah. A keď mám byť uprimná trochu ma vytáčalo aj to rozpačité objímanie oboch chlapcov.

01.01.2018 2 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Moj obľúbený diel z celej série.

01.01.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Fantastická teraz už klasika, ktorá očarila svet aj mňa.

01.01.2018 5 z 5