KlérTomson KlérTomson komentáře u knih

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Dánovky jsou jako droga. Dočtete, zpracujete a chcete další!

27.07.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih...tyhle postavy, tenhle děj, styl a celkové uchopení tématu. Nepřekonatelné. Pro mě asi největší literární zážitek, za celý život. Filmové zpracování je taky hodně povedené, ale jsem ráda, že první jsem četla knihu. Po dočtení knihy mi stačí pár dnů, abych se nastartovala na další titul. Po zlodějce je euforie tak velká, že nejsem schopna začít číst něco jiného. Člověk si přeje, aby nikdy neskončila, aby žila věčně a byly další pokračování. Ve mně asi věčně žít bude.

25.11.2017 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Tuhle knížku považuji jako ztrátu času. Určitě bylo záměrem autora šokovat, ale dnešní mládež je tak otupělá, že jí to asi nepřijde. Vyhovuje mi, že to vypráví Jack a je to celé z jeho pohledu. Chvilkami jsem se dost nudila a nic se nedělo. Už když otec vybetonovával zahradu a zemřel tváří tvář s betonem, tak jsem byla připravena na cokoli. Po jazykové stránce jsem si nevšimla nějakých zvláštní výrazů. Jen mě občas mátlo pouhé naznačování a nelíbilo se mi pojmenovávání Suiného těla Jackem.
V knize jsem nenašla nějaký dějový konflikt. Jen ty menší, které musí děti řešit a z těch se skládá celý příběh. Jejich největší konflikt je, co s mrtvou matkou, jak ji uschovat atd., jako další velký problém vidím vztahy mezi dětmi. Hlavně Jack a Julii. Jack by chtěl něco víc od začátku knihy a Julii se mu povolí až na konci. Proč vlastně? A další pro mě problém neproblém je to, že se nejmladší bráška převléká do dívčích šatů. Chápu, že si díky šikany ve škole připadá zranitelný a asi si myslí, že si na dívenku nikdo nedovolí. Ale copak to děti ve škole nepoznají a nebude ještě větším terčem posměchu než dříve?
Příběh mě moc nezaujal. Nemyslím si, že je to reálné a šokovala by mě nějaká drsná realita. Opravdu by napadlo děti zabetonovat matku ve sklepě a „zneužívat“ nejmladší sestru když vyrůstali v úplné rodině?
Nemyslím si, že by měl autor nějakou hlubší snahu tímto příběhem něco čtenáři sdělit. Mělo to spíše šokovat, ale nejsem si jista, jestli to splnilo takový účel. Spíš mě to unudilo, protože se to hodně opakovalo. Nevím, jestli autor zažil něco ze svého románu, ale myslím si, že spíše ne, protože by o tom nepsal, ale trpěl by traumatem někde v psychiatrické léčebně.
Kdyby byla kniha o něco delší, asi bych ji odložila, ale považuji to za dobrou čtenářskou zkušenost.

27.04.2015 1 z 5

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Krásně ukazuje vyprázdněnou komunikaci lidí!

21.05.2015 5 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Dán si zachoval svůj styl i humor. Čekala jsem sice další napínavou mírně drastickou "Dánovku", ale pokud to vezmu z pohledu díla velmi kvalitního spisovatele a jeho umění popsat věci i zevnitř, ne jen na první pohled viditelné, tak nejde jinak než založit do knihovny a po čase po ní znovu sáhnout.

16.07.2017 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Začátek trochu nezáživný, ale potom to zase mělo svůj osobitý styl. :)

20.08.2015 5 z 5

Dostala jsem na Vánoce, perfektní čtení. Umírala jsem smíchy. Knížka se mi líbí víc než film, ale ve filmu je dobré obsazení, tak to stojí taky za to :).

Krabička Krabička Isabella Paglia

Ilustrace jsou víc než DOKONALÉ, nicméně jediné poselství, které tato kniha má je, že se vyplácí být trpělivý.

05.01.2024 3 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Knihu jsem četla až po filmu. Jak už je tu zmíněno, nejde srovnat knížka o 100 stranách s celovečerním filmem. Obojí se mi moc líbí, ale kniha je spíše volnou inspirací k filmu. Psaná velmi čtivě a citlivě.

03.01.2024 5 z 5

Kdo postaví nejkrásnější domeček? Kdo postaví nejkrásnější domeček? Steve Richardson

Knihu jsem dceři koupila na základě ilustrací, ty jsou krásné. Příběh mě osobně až tolik nezaujal.

04.12.2023 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Perfektní pokračování mouchy! Dokonalost sama...

27.07.2015

Moucha Moucha Dominik Dán

Knížka je pro mě po všech stránkách dokonalá! Tak jako každá z Dánovek. Jsou originální a poutavé.

27.07.2015 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Příběh sám o sobě je moc hezký, ale styl psaní je děsný. V textu hodně gramatických chyb i triviální slovosledy. Je to asi špatným překladem.

09.06.2015 3 z 5

Krásné prázdninové čtení :)

09.06.2015 5 z 5

Slepota Slepota José Saramago

(SPOILER) Knihu jsem přečetla během tří dnů, styl psaní je hodně čtivý a celková myšlenka i filozofie knihy jsou dokonalé. Určitě bych nic neměnila až na ten konec. Nedokázala jsem přenést přes srdce, že všichni najednou zase vidí. Někteří slepci dospěli k prozření, tak jako dívka v tmavých brýlích, ale proč se vrátil zrak i jiným? I těm, kteří žili na úkor jiných a nezměnilo se v nich vůbec nic? Tato otázka ve mně zůstává otevřená.

07.06.2015 4 z 5

Vášeň Vášeň Jeanette Winterson

Kniha mě nezaujala, nedokázala jsem ji dočíst. První kniha za celý život, kterou jsem odložila nedočtenou.

01.06.2015 odpad!

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Miluju absurdní drama!

21.05.2015 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Drama nejlepší na světě! :) Pro mě velká srdcová záležitost.

Služky Služky Jean Genet

Nastudovala jsem a hrála jsem jako závěrečnou práci herecké zkoušky! Úžasné! Absurdní dramata jsou prostě skvělé...

Miluji tě, Beth Cooperová Miluji tě, Beth Cooperová Larry Doyle

Kniha se mi moc líbila, odreagování perfektní :)