Klarv Klarv komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Hodně pomalý a nezáživný začátek, ale postupně se to zlepšovalo, až byla knížka zajímavější než spánek. :) Jsem ráda, že jsem ji neodložila. Ale mohla by mít o 150 stran méně. :D

02.07.2023 4 z 5

Nepovažuju se za žádného Potterhead/Potterovce, ale dítě narozené v 90. letech tak nějak s Harrym dospívalo, ať chtělo nebo ne. I když mě vlna čtení Harryho nějak minula a já spíše nedočkavě vyhlížela Narnii, filmy jsem sledovala. Musím se ovšem přiznat, že jsem nikdy knihy nedočetla všechny, stejně tak jsem neviděla poslední film. Přesto mě kniha nalákala a bylo to fajn čtení. Napsáno lehce, Tom přiblížil jak probíhá natáčení a ne jenom Harryho, popsal povahy některých herců známých i méně známých. Bylo to příjemné čtení. Četla jsem u kojení a v noci místo spánku a už je po knize. :)

03.12.2023 4 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Čekala jsem, že to bude oddechová romantika či erotika před spaním. Nakonec se divím, že jsem z toho neměla noční můry. Tolik vraž a krve... Kniha je říznutá romantikou, erotikou, ale mimo to i detektivkou a románem o hledání rodiny. Četlo se to pěkně. Líbilo se mi, jak se postupně vyvíjel vztah mezi hlavními postavami a nakonec ani vraha jsem neuměla odhadnout. Téměř celou knihu jsem si byla naprosto jistá, kdo to je. Nakonec jsem měla tip druhý a ani ten nevyšel. :) Takže za mě výborné!

03.01.2018 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

(SPOILER) Kniha se mi četla dobře, ale některé momenty jako topení, odpálení auta, povraždění všech blízkých a ještě chycení padouchem a záchrana na poslední chvíli + spolupráce s mafiánským podsvětím mi přišlo dost překombinované. Škoda i toho konce. I když se mi ta mystika a tak líbily, tak konec to trošku zabil.

18.02.2023 4 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Nechci říct, že by kniha byla napsána špatně. Ale nic pro mě. Cestopisy mi nevadí, ale zde je to spíše o jazyku, metaforách a básnických popisech a myšlenkách autora. Ze začátku se mi to četlo dobře. Poté nastoupil na scénu Papež a já se začínala nudit. Ke konci jsem se už ke čtení nutila. Být kniha delší, tak ji asi nedočtu. Absence děje mi trochu vadila.

09.02.2019 3 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

O téhle knize nemůžu říct: Ta je tak super! Úchvatná! Boží!
Jsou tam vlastně i delší pasáže, kdy se čtenář může nudit. Třeba hned začátek knihy je takovým delším rozjezdem, kde se pořádně nic moc neděje. A přesto jsem četla a četla a četla celé dny a hodiny v kuse. Nedokážu říct, v čem to kouzlo knihy je. Asi v povaze hrdiny, nebo v jeho životě sirotka, který není lehký. Nebo v nenaplněné lásce? Možná v nenávisti, nebo to také může být moudrostí a naopak pomstichtivostí samotných učitelů. Kniha není nejlepší, jakou jsem kdy četla a přitom je. Pocity z knihy nejdou pojmenovat. Nedokážu říci, co se mi vlastně líbilo, ale vím, že jsem v polovině knihy musela objednat díl druhý.

Kniha pěkně popisuje lidské charaktery, sny a touhy. Do toho přidejte magii, tvory, které byste sami v lese potkat nechtěli, lásku a nenávist. Vše v jedné knize. Proto je úžasná.

21.10.2015 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Zasloužených 5 hvězd. Neříkám, že by kniha nemohla být ještě o kapičku lepší, ale rozhodně si ji budu dlouho pamatovat. Přečteno za jeden den. Kniha je dost zajímavá, i když vlastně toho děje zase tolik není. Spíše až později, když hlavní postava vypráví, jak se dostala tam, kde je teď, je děj svižnější. Ale přece jenom má kniha v sobě něco, že jsem ji nechtěla odkládat.

28.09.2015 5 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Novelka docela kraťoučká, nic moc zajímavého se nedozvíme, přesto mě styl psaní opět vtáhl a připomněl mi první čtení Cizinky. :) Přečteno při čekání v čekárně u doktora. Zklamalo mě, že to bylo tak kraťoučké a pak už vlastně bylo jen opakování již přečtených kapitol z Cizinky. Takže to jsem přeskočila jelikož to dobře znám. :) Škoda..

22.12.2018 3 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Je mi líto, ale kniha byla pro mě utrpením. Ze začátku fajn, ale pak začal takový guláš postav a jak už psal i někdo přede mnou. Žádný chlap není normální. Ozralove, násilníci, citový vyděrači a nevěrnici. Mi někdo trvrdte, že se to v jedné rodině vše poskládá v jedné generaci. Pak už se to opakovalo a já už četla jen ze setrvačnosti. Už mě nijak nezajímaly osudy postav, které byly příbuzné nevím přes kolik kolen. Pořád stejný vzorec. Oproti Gabrielovi slabší kniha.

02.07.2018 2 z 5

Knihu jsem si naježila pod stromeček. Od autora jsem četla sem a tam příspěvky na Facebooku a přišly mi vtipné. Ale kniha se mi nelíbila. Sice ještě dítě nemám ani jedno, ale přijde mi, že jsou povídky postaveny jen na tom, že Čeněk řve, nebo se ve správnou chvíli posral či poblil. Nejsem odborník, ale pochybuju, že by dítě tak často zvracelo, jako Čeněk. To by asi brzo umřel na dehydrataci podle mě. :D Chápu, že je kniha psána s notnou dávkou ironie a přehánění, ale přišlo mi to hodně přes čáru. Prostě tlačení na pilu. Musí to být vtipné, tak napíšu, že se Čeněk posral jenom jsem ho okoupal a když jsem jej okoupal znovu, tak se mi poblil. Asi tak bych shrnula většinu povídek.

30.12.2017 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Čekala jsem něco lepšího, na to jaké to má ohlasy. A to nejsem nějaký velký čtenář detektivek, takže zase tolik těch knih na srovnání nemám. Ale i tak vím, že jsem četla mnohem lepší detektivky. Prostitutky, drogy, pasáci do toho klauni a gayové. Pro mě hodně divná kombinace, která mi úplně neseděla. Ačkoliv je to smutné, tak jsem se spíše těšila na vsuvky okolo románku s barmankou, než na případ samotný. Neustálé věty v angličtině, ačkoliv anglicky umím, mě akorát rušily. Původní text chápu v knihách, nebo filmech, kde má být vidět nedorozumění, kvůli jinému jazyku, nebo něco, co si špitají v rodném jazyce schválně, aby jim druhý nerozuměl. Ale jestli je v Austrálii úřední jazyk angličtina, kterou s nimi po celou dobu musel Harry mluvit, tak anglické vsuvky nechápu. Jinak kniha samotná neurazila, ani nenadchla. Chvílemi jsem se nudila, ale četlo se to docela rychle.

02.08.2017 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Pěkné, neokoukané, žádná 100x jinak napsaná dystopie, nebo young adultka. :) Četlo se to pěkně, hrdinové všichni sympatičtí, jen mi přišli až moc hodní všichni, ale jinak není co vytknout. Česká autorka velmi překvapila a ráda jsem podpořila domácí tvorbu a už se těším na další díl. :)

25.08.2016 4 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Opět hrozně moc intelektuálně zaměřená kniha. Spousta "sprostých" slov, které abych si hledala ve slovníku. Příběh skoro žádný, hlavně popsat, jak všechny postavy existencionálně trpí. A já při četbě také. Skladba knihy mi nesedí, jazyk moc složitý, to aby člověk četl v naprostém tichu někde ve vakuu a stejně i když se na to snaží soustředit, tak mnohdy neví, o co tam zrovna jde.

Kdybych to nemusela číst do povinné četby, tak se Kunderovi vyhnu obloukem.

27.07.2016 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Já mám hodně ráda romantické knihy a že jsem jich přečetla :). Taky v nich je detailně popsaný sex, takže jsem to nečetla s otevřenou pusou. Nevím, proč tam byla pořád zmiňována vnitřní bohyně. Víš co vnitřní bohyně?? Lezeš mi na nervy a stejně tak smlouva, proč se skoro v celé knize řeší smlouva, proč jsou některé ty body v ní napsané i 3x v knize.. ctr+v :D mi to tak přišlo, že to prostě chtěla natáhnout jak nejvíc to šlo.

24.04.2013 2 z 5

Skála Skála Peter May

Začátek a konec dobrý, prostředek se zbytečně táhl a byl to spíše román o dospívání chlapce na skotském ostrově, než napínavá detektivka nebo thriller. :)

02.02.2024 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

(SPOILER) První polovina knížky byla celkem fajn. :) Rychle to utíkalo a postavy byly sympatické, ale pak nevím proč Ruby přeskočilo a chovala se jak 13ti letá holčička. Všeho se bojí, chytá se každého slovíčka, všechno bere hned zpátky. Co by na ni Aarona uchvátilo fakt netuším. :D Šíleně mi lezla na nervy. Kdyby místo nemocného srdce měla diagnostikovanou nějakou psychickou poruchu, nějaké panické ataky nebo podobně, bylo by to věrohodnější.

07.11.2023 3 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

I když je v knize spousta pěkných myšlenek přišla mi spíše jako četba pro děti. Neuměla jsem se do knihy začíst a na to, jak uzounká je, jsem se s ní mořila skoro dva měsíce.

04.01.2023 3 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Můj první komix po xxx letech.. :) A i tehdy to byli kačeři a sem tam nějaká blbinka.. :) Jelikož jsem si opravdu zamilovala Strážce galaxie film, tak jsem si chtěla čekání na třetí díl něčím trochu zkrátit. Groota a Rocketa zbožňuju a tak jsem si pořídila hned cca 7 komixů. Od strážců po Rocketa a Thanose samotného.. :D Rocket je úžasný, přesně jak jej znám z filmu. Vtipný, trochu namyšlený a ironický.. :D :) Smála jsem se místy nahlas a musela jsem i příteli ukázat, čemu se tam směji. Nejvíce se mi líbil asi příběh, který vyprávěl Groot.. nemá chybu. :D Líbily se mi i detaily v jednotlivých panelech, například cedule, které drželi fanoušci při boji v aréně.. :D I ty mě dost pobavily. Za mě super!! Musím si brzy pořídit druhý díl Rocketa. Lituji, že jsem to neudělala hned.

10.05.2019 5 z 5

Oproti Nepálu a Číně mi tato kniha přišla hlavně o opíjení se s místními. Takže jak se tento scénář neustále opakoval, tak mě čtení už tak nebavilo.

14.02.2018 3 z 5

Dohoda s ďáblem Dohoda s ďáblem Simona Ahrnstedt

Když jsem dočetla knížku na čtečce a nechtělo se mi ještě spát, padl mi název této knihy do oka. Během chvilky jsem se začetla a knihu přečetla málem na jeden zátah. Ano, je to červená knihovna. Ano, asi na knize není nic výjimečného oproti ostatním historickým románkům. Přesto se kniha četla dobře. Hlavního hrdinu jsem si oblíbila, i když to byl morous a po dlouhé době bylo opět příjemné číst o lásce, která vzniká polibky a nevinnými doteky při tanci na bále, než moderní erotické knihy, které jsou celé jen o sexu. :D :)

05.12.2017 4 z 5