Klarv Klarv komentáře u knih

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Já si právě myslím, že těm co neviděli seriál se kniha moc líbit nebude. Kdybych neznala seriál, tak mi asi dost spojitostí bude chybět. Jak už psala Sakafalinka, chybí prostě minulost postav, nevíte pak, jaké pohnutky je vlastně vedou k tomu a tomu rozhodnutí a chování. Moc spojitostí pohádkových postav a postav ve Storybrooku tam podle mého názoru také nebylo. Kromě Karkulky a Pinokia se mi žádná scéna s jinou pohádkovou postavou nevybaví.

26.12.2014 4 z 5

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Já, která umí přečíst knihu během jednoho dne, jsem se tímhle dílem opravdu dlouho prokousávala. Únavné čtení, které sice má možná v sobě správné myšlenky, ale jak je to zdlouhavě napsané, to byla hrůza. Knihu jsem četla snad 3 týdny. Posledních 20 stran jsem viděla, že už bude konec, ale přeci jenom jsem to četla celý den, než jsem se na konec dostala. To se mi dlouho s žádnou knihou nestalo.

20.11.2014 2 z 5

Candide Candide Voltaire (p)

No nic pro mne. Chápu, že kniha poukazuje na spoustu problémů v té době, chudoba, postoj žen ve společnosti, naivita,.. Ale pro mne, jako čtenáře byla kniha utrpením. Nemám ráda, když je v knize tak moc skrytých, nebo poučných věcí, až se zcela vytratí nějaký pohodový příběh. Nerada u knih přemýšlím, chci jen číst a pochopit, o čem to bylo během 2 minut. Ale tato kniha, u mě nepochodila. Několik postav zemře, pak se znovu objeví na scéně, pak znovu zemřou, pak se znovu objeví, co to mělo být? Každá postava vypráví svůj osud, až jsem se v tom ztrácela. Candide byl naivní až moc na můj vkus. Filozofii nemám v lásce obecně, takže asi tak. Prostě jsem očima hypnotizovala strany, aby sami ubíhaly.

07.10.2014 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Začátek vypadal slibně, ale čekala jsem od toho něco víc.

31.07.2014 3 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Četla jsem ji den a půl skoro v kuse, kdybych nemusela taky do školy :D :). Ikdyž o přestávkách čtečka jela až se málem zavařila. :D Taky jsem na tuhle knížku přišla náhodou zrovna včera. Ihned jsem si ji sehnala a překvapila mě tak moc, že to ani víc nešlo. Super knížka hned se vyhoupla mezi moje nejoblíbenější. Ještě musím sehnat druhý díl a to co nejdřív.. :)

08.05.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Já mám hodně ráda romantické knihy a že jsem jich přečetla :). Taky v nich je detailně popsaný sex, takže jsem to nečetla s otevřenou pusou. Nevím, proč tam byla pořád zmiňována vnitřní bohyně. Víš co vnitřní bohyně?? Lezeš mi na nervy a stejně tak smlouva, proč se skoro v celé knize řeší smlouva, proč jsou některé ty body v ní napsané i 3x v knize.. ctr+v :D mi to tak přišlo, že to prostě chtěla natáhnout jak nejvíc to šlo.

24.04.2013 2 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Ukamenujte mě.. ale mě se to nelíbilo. Pořád dokolečka jenom omývání psychických stavů hrdinů. Proč je ta hlídka a nebo ta lepší.. Nudila jsem se u toho. Přikláním se k Yarwen ´druhý příběh nebyl špatný. Asi jediné místo kde mě ta kniha bavila.

20.02.2013 2 z 5

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Taky jste si všimli, že je Kyrián pořád jenom zraněný?? :D

05.01.2013 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Nemůžu se od toho odtrhnout, pořád jsem hlavou u chran, že musí chranit dům a připravit se na další bezesnou noc. :D :)

16.11.2012 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Film zbožňuju, ale knížka se mi nelíbila vůbec.. Třeba to bude tím, že je mi 18 a ne 30, nekouřím, nepiju a jsem zamilovaná :D :D :P.

13.09.2012 2 z 5

Pán čarodějnic Pán čarodějnic André Wiesler

To dítě mě dostalo.. :/ tak to bylo to poslední co jsem čekala, ještě k tomu ten konec.

01.06.2012 4 z 5

Očima vlka Očima vlka Margaret Lindholm

Až na to mučení, pěkná knížka.. :) jen mě štve!! :D Nikdy to neskončí, zůstane to otevřené to mě nutí číst další a další díly.. :D

27.03.2012 4 z 5

Říše v ohrožení Říše v ohrožení Margaret Lindholm

Nevím čím to je.. :) ale od těchlech knížek se nemůžu odtrhnout.. :)

28.12.2011 4 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Tak ten konec mě teda překvapil..

07.12.2011 4 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Včera jsem ji začala číst a jsem v půlce :) čte se sama :) jen mě štve že musím chodit do školy nejraději bych u ní ležela dokud by nebyla přečtená takhle mi zbývá čas jen před spaním ( taky chodím spát pozdě ) :D nějak se od toho neumím odpoutat :) Však co to se pak dospí :)

15.09.2011 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Super! :) Nemůžu se dočkat 4 dílu ikdyž to znamená přečíst znovu 2 abych měla přehled co se tam dělo :)

07.08.2011 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Moje top 1 :) můžu číst pořád dokolečka :) ikdyž Eldest se mi líbí ještě víc :)

07.08.2011 5 z 5

V hlubinách Loch Ness V hlubinách Loch Ness Steve Alten

Na jednu stranu chce autor aby to vypadalo realisticky, rozepisuje jak co vypadá a funguje atd.. a na druhou mi to občas přišlo jako pohádka. I svědectví kdo a kde viděl Lochnesku mě zhruba od půlky knížky začalo obtěžovat pořád se to opakovalo. Popisování středověku mi přišlo zbytečné moc mi to tam nesedělo a zamíchání rytířů kteří krmí Lochnesku to jsem se jenom pozastavila a řekla si cooo?? Sečteno podtrženo někdy je mín lepší než víc je tam toho zbytenčně naskládáno hodně.

07.08.2011 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Tak to jsem nečekala :) ani jsem to nechtěla vůbec začínat číst a tedˇ se od toho nemůžu odtrhnout :) :D Během dvou dnů už čtu třetí knížku a jsem někde za půlkou :D

22.07.2011 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nevím tady, když se mám rozhodnout jestli se mi víc líbí knížka nebo film volím 100% film a to se u mě nestává...

08.03.2011 2 z 5