klarkys klarkys komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

(SPOILER) Mám Hartlovy knihy ráda, baví mě jeho humor, píše oddechově, čtivě a srozumitelně.
Ale už v předchozí knize 15 roků lásky mi strašně vadilo, jak každý zná kdejakou celebritu, vždycky se všechno vyřeší a podaří díky těm správným kontaktům a proto ty příběhy pro mě ztrácí takovou tu "obyčejnost" a uvěřitelnost.
V Gazelách to bylo ještě o level horší, bohužel...a nevím, jestli to mělo být vtipné nebo co, ale opravdu se nikdo nepozastavil nad chováním Beáty? S tou měli rodiče naklusat někam na dětskou psychiatrii.

26.01.2024 3 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

(SPOILER) Na téhle knize za něco stojí jen obálka. Jinak to byla strašná nuda. Nesympatické postavy- neslaný nemastný Colby a otravná Morgan v jedné části, nedotažená druhá část s Beverly a Tommiem, která mě ale bavila o trochu víc.
To propojení na konci jsem vůbec nečekala, ale i tak myslím, že lepší by bylo napsat o Beverly samostatnou knihu.
Tentokrát mi i chyběla ta pořádná sparksovská romantika, jiskření mezi Colbym a Morgan se jaksi nekonalo.
Tak snad příště.:-)

15.12.2023 2 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Paní Körnerová mě opět překvapila, tentokrát kombinací romantiky a detektivky.
Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale ne proto, že by kniha nebyla čtivá, jen mě nějak nebavily postavy.
Ale jak příběh plynul, všechno začalo dávat větší smysl a brzy mi bylo jasné, kdo je ten největší "záporák".
Bylo zajímavé sledovat vývoj charakterů postav, každý se měnil jinak, někdo k horšímu, někdo k lepšímu, podle toho, jak jim život naložil.

15.11.2023 4 z 5

Morální kompas Morální kompas Danielle Steel

(SPOILER) Příběh z prostředí studentského internátu byl na Steel dost netypický, rychle jsem se začetla a jakmile jsem se dostala k zápletce, rozjela se mašinerie lží, policejního vyšetřování a složitých morálních rozhodování.
Tím bohužel to zajímavé skončilo, myslím, že knize by prospělo, kdyby se Danielle víc do hloubky rozepsala o tom, jak se aktéři cítili a co prožívali.

29.10.2023 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Moje první kniha od J. Katalpy- a hned tak skvělá, že v mém hodnocení překonala i Hanu od A. Mornštajnové.

Dojímala jsem se nad krásně popsaným dětstvím Jana, Hanuše a Zuzany, sledovala proměnu jejich povah během dospívání a se slzami na tvářích jsem čekala na konec války a doufala, že to nejhorší má Zuzana za sebou.

O koncentračních táborech se nikdy nečte lehce, ale to, co se stalo s Hanušem, mě možná zasáhlo ještě víc.

Malinko mě mrzí otevřený konec, ale zas na druhou stranu- mám možnost i několik dní po dočtení přemýšlet o tom, jak to se Zuzanou asi bylo dál.

31.08.2023 5 z 5

Štěstí v neštěstí Štěstí v neštěstí Danielle Steel

(SPOILER) No, Isabelle se tedy činila, zajistila všem svým dcerám vlastního tatínka, i když úplně v plánu to neměla.
Život i nám obyčejným lidem staví do cesty překážky, ale Danielle Steel to umí ve svých knihách pěkně přitáhnout za vlasy :-)

28.08.2023 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Taková Jana Eyrová od H. M. Körnerové :-)

Krásná, romantická, dramatická a velice čtivá kniha, kterou jsem určitě nečetla naposledy!

Nepřestávám žasnout nad schopností paní Körnerové psát stejně dobře historické romance i příběhy z 20. století až po současnost.

28.08.2023 5 z 5

Za bílými mřížemi Za bílými mřížemi Věra Řeháčková

Kdyby v dnešní době děti četly tak jako dřív, doporučila bych každému dětskému oddělení v nemocnicích mít tuhle knížku v knihovně.
Možná, že alespoň některým dětem by pomohla překonat těžké začátky pobytu v nemocnici bez rodičů..

28.08.2023 3 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Poslouchala jsem jako audioknihu.

Zaujala mě krásná obálka a název knihy.

Že jsem koupí nesáhla vedle mi bylo jasné už při první kapitole.
Příběh Emilky a osudy její rozvětvené rodiny autorka napsala poutavě, citlivě a nemálo dramaticky, jen ke konci jsem chvíli měla pocit, že už se ztrácí "čtivost".

Ke knize se určitě časem vrátím( dám šanci i klasické papírové formě) a už teď se těším na další dílo Ivany Fajnorové, protože Emilka je jako prvotina velice povedená.

Když matka pustí otěže Když matka pustí otěže Věra Řeháčková

(SPOILER) Těžko uvěřit, že by někdo byl opravdu tak zahleděný do sebe, že by si nevšiml totálního rozkladu rodiny.
Chápala jsem potřebu Renaty vrátit se do školy a všem- hlavně sobě- dokázat, že na to má a že to zvládne.
V té rodině vázla komunikace, z Filipa se vyklubal zakomplexovaný ubožák a dcery dojely na to, že najednou neměly matku za zadkem.
Škoda, že Renata neměla nikoho, kdo by s ní pořádně zatřepal.

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Hvězda za příběh, hvězda za obálku, hvězda za zpřeházené kapitoly, hvězda za styl psaní, hvězda za to, že jsem nemohla přestat číst.

26.08.2023 5 z 5

Dětská hra Dětská hra Danielle Steel

(SPOILER) Bohužel musím říct, že čím novější kniha, tím slabší děj. Ale chápu, že při takovém množství napsaných příběhů už prostě fantazie nestačí na to, aby kniha byla něčím zajímavá.
A nejspíš je povinností dnešní doby zamotat do děje nějaké to LGBT, jinak by se to asi neprodalo, nebo co....:-(

05.06.2023 2 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

(SPOILER) Poslední dobou mě nepřestává překvapovat kvalita českých spisovatelů.
Moje první kniha od Marka Epsteina a hned tak čtivá, zajímavá, drsná i dojemná a skvěle napsaná!
Téma domácího násilí je celkem časté, ale tady bylo zpracováno tak nějak jinak, možná proto, že knihu psal muž.
Líbilo se mi, že příběh vyprávěli vlastně všichni, a jsem ráda za ten konec- v téhle hnusné době je fajn aspoň číst o tom, jak dobro zvítězilo nad zlem.

31.05.2023 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

(SPOILER) U čtení knih jako je tahle vždycky přemýšlím o tom, kolik lidí si první lásku idealizuje...A jestli jsou ty první lásky opravdu dokonalé, intenzivní a osudové, nebo jestli nás jen omámila hormonální bouře a nám zbývá uvažovat o tom, jakou cestou jsme se v životě vydali- mohlo to být jiné, lepší...?
Ani Dawsonovi a Amandě všechno nevyšlo, ale jsem ráda, že konec nebyl úplně přeslazený.

02.05.2023 3 z 5

Nadranc Nadranc Dean Koontz

(SPOILER) Znám od Koontze mnohem lepší knihy. V tomto případě to ale chápu, protože na konci v autorově poznámce je, že knihu napsal už dávno, a od té doby udělal myslím hodně velký pokrok.
SPOILER: Asi nejvíc mě zarazila scéna se sekyrou v motelu- opravdu Alex nezavolal policii a šel spát po tom, co se ho Leland snažil zabít???
Jinak to nebylo špatné, námět byl dobrý, děj pěkně ubíhal, jen napětí jsem čekala víc, tak jak to Koontz umí.

22.04.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Za mě zatím nejlepší kniha od P. Soukupové. Jestli bude takhle spisovatelsky zrát, tak se máme na co těšit :-)
Hodně mě baví číst tyhle obyčejné lidské příběhy, málokdo je umí popsat tak, aby zaujaly a nenudily, i přesto, že životy rodin v nich jen tak plynou.

21.03.2023 5 z 5

Svatba Svatba Nicholas Sparks

(SPOILER) Tohle bylo už moc sladký a na sílu romantický. Líbily se mi jen Wilsonovy vzpomínky na začátky s Jane, to by byl asi lepší příběh.
A teď ten SPOILER- ke konci jsem si říkala- hlavně ať ta labuť nepřipluje na svatbu, to už by bylo fakt moc..

06.03.2023 2 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

O co byl pomalejší rozjezd, o to rychleji jsem četla ke konci. Od Sparkse znám lepší knihy, ale i tady jsem našla to, co mám na jeho příbězích ráda.

28.02.2023 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

(SPOILER) Jediná věc, která se Savannah povedla, bylo určení diagnózy Johnova otce. Jinak to byla nevyzrálá sobecká slepice, která Johnovi nesahala ani po kotníky a strašně mě štvala. Opravdu na konci nechápala, co udělala špatně? Vykašlala se na osudovou lásku a vzala si skautíka a slušňáka, co jenom čekal na vhodnou příležitost, aby rozbil výjimečný vztah.
No, koukám, že kniha ve mně i přes mé vysoké hodnocení zanechala spíš negativní pocity.

12.02.2023 4 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

(SPOILER) Miluju Zápisník jedné lásky, ale až po příběhu Trua a Hope si přidávám Nicholase Sparkse mezi oblíbené autory.
Kniha mi připomínala Madisonské mosty.
Při čtení jsem se snažila vžít do situace Francescy, Allie i Hope, představovala jsem si, jak bych se na jejich místě rozhodla já, co bych byla ochotná obětovat pro lásku.
Všechny ty knihy se mi vryly do paměti a já vím, že jejich kouzlo spočívá právě v tom, že ať stojíme před jakkoli těžkou volbou, nikdy dopředu nevíme, jestli budeme nějakého svého rozhodnutí litovat….

05.02.2023 5 z 5